Gürcü Papazlara Saldırı

 • Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24288
  Anonim
  Pasif

  Hakan AYDIN DHA

  ARTVİN’in Borçka İlçesi'ne turist olarak gelen 2 Gürcü papaz, tartıştıkları 3 kişi tarafından dövüldü. Yaralanan papazlar Artvin Devlet Hastanesi’nde tedavilerinin ardından ülkelerine giderken, papazları dövdükleri öne sürülen 3 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

  27 Mayıs’ta Ardahan’ın Posof ilçesinde bulunan Türkgözü Sınır Kapısı’dan Türkiye’ye giriş yapan 5 Hıristiyan papaz, aynı gün Artvin’in Borçka ilçesine geldi. Burada bir otelde konaklayan Gürcistan uyruklu papazlardan Levan Bregvadze (36) ve Teimuraz Bekurıhsvili (31) gece otelden çıkarak Borçka ilçe merkezinde bir süre dolaştı. Kontör satın almak için girdikleri bir işyerindeki 3 kişi ile papazlar arasında başlayan sohbet, önce yerini tartışmaya, sonra da kavgaya bıraktı. 3 kişinin saldırısına uğrayıp dövülen papazlar, polislerin müdahalesi ile kurtarıldı.

  Borçka Devlet Hastanesi’nde ilk tedavilerinin ardından ambülansla Artvin Devlet Hastanesi’ne götürülen papazlar, burada bir gece doktor kontrolünde kaldı. Dün hastaneden ayrılan papazların Sarp Sınır Kapısı’ndan Gürcistan’a geçtikleri belirtildi.

  Olay sonrasında gözaltına alınan 3 kişi hakkında Borçka Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

  Artvin’in Borçka ilçesinde iki Gürcü papazı döven kişilerin Fatih Kurtuluş, Serkan Kurtuluş ve Mehmet Özdemir olduğu öğrenildi.

  3 kişinin, Emniyetteki ifadelerinde, papazların sivil kıyafetle, boyunlarında haç olduğu halde bulundukları büfeye geldiğini belirterek, “Ne iş yaptıklarını sorduk. Bize misyonerlik faaliyeti için geldiklerini söylediler. Bunun üzerine aramızda tartışma çıktı ve kavga ettik'' dedikleri öğrenildi. Hastanadeki tedavilerinin ardından taburcu edilen iki papazın ise kendilerini dövenlerden şikayetçi olmadıkları vurgulandı. 3 kişi serbest kalırken, soruşturma sürüyor.

  #28238
  Anonim
  Pasif

  :jesus-sign:

  Ne o? Şimdi de Gürcü papazlar mı tartaklanıyor, dövülüyor? Daha yapmadıkları kaldı mı? Avrupa'daki müslümanlara bir bakın! Durmadan cami üstüne cami yaptırıyorlar. Üstelik Almanya'nın Duisburg kentinde caminin yapımı için Alman hükumetinin beş milyon Euro verdiğini duyunca şaşkına döndüm. Elin ülkesinde durmadan camiler yapılıyor, ama bizim kendi ülkemizde kiliselerin camları kırılıyor, hristiyanlar dayak yiyorlar, işkence görüyorlar ve hatta öldürülüyorlar. Bu nasıl bir adalet? <_<

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.