Günahın Bedeli

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24550
  Anonim
  Pasif

  21. yüzyılda günah sözcüğü kulağa hoş gelmeyen, karanlık çağların ” öcü ” korkutmacası niteliğinde bir şey olarak görülmektedir. Hatalardan söz edilebilir, ama günahtan söz edilemez. ” Psikolojik takıntı ! ” diyebilirsin, ama “Günah ! ” diyemezsin. Oysa Tanrı’nın hesap defterinde sadece günahtan söz edilir. Tanrı, insanın günahlı olduğunu söyler ve ona günahlı olduğunu göstermek için Kutsal Yasa’yı göndermiştir. ” Günah nedir ? ” diye sorulacak olursa, ” Tanrı’nın Yasa’sına karşı gelmektir ! ” diye yanıtlanmalı. İnsan umursamazlıkla, “Ben Tanrı’nın Yasa’sını bilmiyorum, bundan dolayı günahlarımdan sorumlu olamam ! ” diye kendisini savunmaya çalışabilir. Ama Tanrı Sözü diyor ki; Kutsal Yasa’yı bilmeyenler bu yasanın gereklerini yaptıkça, yasadan habersiz olsalar bile kendi yasalarını koymuş olurlar. Böylece Kutsal Yasa’nın gerektirdiklerinin yüreklerinde yazılı olduğunu gösterirler. Vicdanları buna tanıklık eder. Düşünceleri de onları ya suçlar ya da savunur.” Yani, kısaca diyebiliriz ki, Tanrı her insanın içine günah bilincini koymuştur.

  Sadece bir bilinç olarak kalsaydı İsa’nın o korkunç çarmıh ölümüne gitmesi gerekmezdi. Günahın korkunç bir özelliği vardır. Günah, insanı Tanrı’dan ayırır. Tanrı’nın kendisi bize diyor ki ; ” Günahlarınız sizinle Tanrınız arasına ayrılık koymuştur ve suçlarınız O’nun yüzünü sizden gizlemiştir. Bu nedenle de sizi işitmiyor.” Günahın bu korkunç özelliğini anlamadan yarattığı vahim sonucu tam olarak kavrayamayacağız. tanrı’dan ayrı kalmak, hayatın kendisinden , sonsuz mutluluktan, O’nun huzurundan ayrı kalmak, yani cehennem hayatı yaşamak demektir. ………………
  ……………
  İsa çarmıhta o korkunç acıları çekerken, günahın gerektirdiği sonuçlardan birini günahlı insan için yaşıyordu. ” Günah, insanı Tanrı’dan ayırır ! ” denmişti. İsa çarmıhta bizim günahlarımızı yüklenmişti………….Bizim suçlarımız İsa’yı cehennemi yaşattı. Tanrı’dan kopuk kalan bir canın çekmesi gereken işkenceyi o karanlık zaman içinde çekti. Günahlarımızın gerektirdiği bir ceza vardır: Tanrı’dan sonsuza dek ayrı kalmak ! Sonsuzluktan gelen İsa sonsuzluğun ayrılığını bizler için yaşadı. ( Kamil MUSA )

  Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

  Fırat Çölgeçen kardeşten alıntıdır

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.