Günahkarin duasi

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

GÜNAHKARIN DUASI

Günahkarın Duası, bir insanın günahlarının farkına varıp bir Kurtarıcıya ihtiyaç duydukarında Tanrı’ya söylediklerikleridir.
    Günahkarın Duası ancak kişi kendi günahlarının farkına varıp, anlayan ve kurtuluşa ihtiyacı olduğuna inanarak söylediği zaman işe yarar.
    Kişinin doğru yürekle Tanrı’ya yakarışıdır.

Günahkarın Duasınin ilk basamağı, hepimizin Günahkar olduğunu anlamaktır.
    Rom.3: 10 Yazılmış olduğu gibi: “Doğru kimse yok, tek kişi bile yok.
    Kutsal Kitap herkesin Günahkar olduğunu gayet açık yazmıştır.
    Hepimiz Günahkarız ve Tanrı’nın inayetine, affına ihtiyacımız vardır.
    Tit.3: 4-6 Ama Kurtarıcımız Tanrı iyiliğini ve insana olan sevgisini açıkça göstererek bizi kurtardı. Bunu doğrulukla yaptığımız işlerden dolayı değil, kendi merhametiyle, yeniden doğuş yıkamasıyla ve Kurtarıcımız İsa Mesih aracılığıyla üzerimize bol bol döktüğü Kutsal Ruh’un yenilemesiyle yaptı.
    Günahlarımız yüzünden sonsuz cezayı hak ettik.
    Mat.25: 46 “Bunlar sonsuz azaba, doğrular ise sonsuz yaşama gidecekler.”
    Günahkarın Duası ceza yerine inayet için olan yalvarıştır.

Günahkarın Duasının ikinci basamağı, bizim kaybolmuş Günahkar halimiz için Tanrı’nın hazırladığı çözümü bilmektir.
    Tanrı, İsa Mesih ile insan bedeni aldı.
    Yu.1: 1-14 Başlangıçta Söz vardı. Söz Tanrı’yla birlikteydi ve Söz Tanrı’ydı.
    Başlangıçta O, Tanrı’yla birlikteydi.
    Her şey O’nun aracılığıyla var oldu, var olan hiçbir şey O’nsuz olmadı.
    Yaşam O’ndaydı ve yaşam insanların ışığıydı.
    Işık karanlıkta parlar. Karanlık onu alt edemedi
    Tanrı’nın gönderdiği Yahya adlı bir adam ortaya çıktı.
    Tanıklık amacıyla, ışığa tanıklık etsin ve herkes onun aracılığıyla iman etsin diye geldi.
    Kendisi ışık değildi, ama ışığa tanıklık etmeye geldi.
    Dünyaya gelen, her insanı aydınlatan gerçek ışık vardı.
    O, dünyadaydı, dünya O’nun aracılığıyla var oldu, ama dünya O’nu tanımadı.
    Kendi yurduna geldi, ama kendi halkı O’nu kabul etmedi.
    Kendisini kabul edip adına iman edenlerin hepsine Tanrı’nın çocukları olma hakkını verdi.
    Onlar ne kandan, ne beden ne de insan isteğinden doğdular; tersine, Tanrı’dan doğdular.
    Söz, insan olup aramızda yaşadı. O’nun yüceliğini Baba’dan gelen,
    lütuf ve gerçekle dolu biricik Oğul’un yüceliğini gördük.

İsa bize Tanrı’nın gerçeğini öğretti ve Günahsız mükemmel bir hayat yaşadı.
    Yu.8: 46 Hanginiz bana günahlı olduğumu kanıtlayabilir? Gerçeği söylüyorsam, niçin bana iman etmiyorsunuz?
    2. Ko.5: 21 Tanrı, günahı bilmeyen Mesih’i bizim için günah sunusu yaptı. Öyle ki, Mesih sayesinde Tanrı’nın doğruluğu olalım.

İsa sonra bizim yerimize carmıhta öldü, bizim hak ettiğimiz cazayı yüklendi.
    Rom.5: 8 Tanrı ise bizi sevdiğini şununla kanıtlıyor: Biz daha günahkârken, Mesih bizim için öldü.
    İsa ölümden dirilerek Günaha ve cehenneme karşı zafer kazandı.
    Kol.2: 15 Yönetimlerin ve hükümranlıkların elindeki silahları alıp onları çarmıhta yenerek açıkça gözler önüne serdi.
    1.Ko.15: 1-11 Şimdi, kardeşler, size bildirdiğim, sizin de kabul edip bağlı kaldığınız Müjde’yi anımsatmak istiyorum.
    Size müjdelediğim söze sımsıkı sarılırsanız, onun aracılığıyla kurtulursunuz. Yoksa boşuna iman etmiş olursunuz.
    Aldığım bilgiyi size öncelikle ilettim: Kutsal Yazılar uyarınca Mesih günahlarımıza karşılık öldü, gömüldü ve Kutsal Yazılar uyarınca üçüncü gün ölümden dirildi.
    Kefas’a, sonra Onikiler’e göründü.
    Daha sonra da beş yüzden çok kardeşe aynı anda göründü. Bunların çoğu hâlâ yaşıyor, bazılarıysa öldüler.
    Bundan sonra Yakup’a, sonra bütün elçilere, son olarak zamansız doğmuş bir çocuğa benzeyen bana da göründü.
    Ben elçilerin en önemsiziyim. Tanrı’nın kilisesine* zulmettiğim için elçi olarak anılmaya bile layık değilim.
    Ama şimdi neysem, Tanrı’nın lütfuyla öyleyim. O’nun bana olan lütfu boşa gitmedi. Elçilerin hepsinden çok emek verdim. Aslında ben değil, Tanrı’nın bende olan lütfu emek verdi.
    İşte, gerek benim yaydığım, gerek öbür elçilerin yaydığı ve sizin de iman ettiğiniz bildiri budur.

Tüm bunlar yüzünden Günahlarımız affedilebildi ve Cennette sonzuzlarca bir yerimiz oldu. Elbette eğer İsa Mesih’e iman edecek olursak..
    Tüm yapacağımız şey İsa’nın bizim yerimize öldüğüne, ölümden dirildiğine inanmaktır.
    Rom.10: 9-10 İsa’nın Rab olduğunu ağzınla açıkça söyler ve Tanrı’nın O’nu ölümden dirilttiğine yürekten iman edersen, kurtulacaksın.
    Çünkü insan yürekten iman ederek aklanır, imanını ağzıyla açıklayarak kurtulur.

Sadece İsa Mesih’e olan inancımız ve Tanrı’nın inayeti ile kurtulabiliriz.
    Ef.2: 8 İman yoluyla, lütufla kurtuldunuz. Bu sizin başarınız değil, Tanrı’nın armağanıdır.

Günahkarın Duasını söylemek, Tanrı’ya Kurtarıcımız olarak İsa Mesih’e güvendiğimizi basit bir şekilde dile getirmektir.
    Kurtuluşu sağlayacak olan sihirli hiç bir kelime bulunmamaktadır.
    Sadece Mesih’in ölümü ve dirilişi bizi kurtarabilir.

Eğer Günahkar olduğunu biliyor, İsa Mesih’in sagladığı Kurtuluşa olan ihtiyacını anlıyorsanız Tanrı’ya edebileceğiniz basit bir dua örneğini size sunabiliriz; :
    “Tanrı’m, biliyorum Günah işledim, Günahkarım.
    Günahlarımın cezasını hak ettiğimi de biliyorum.
    İsa Mesih’in Kurtarıcım olduğuna iman ediyorum.
    O’nun ölümü ve dirilişi sayesinde benim günahlarımın da af olunabileceğine inanıyorum.
    İsa Mesih’in benim yegane Rab’bim ve Kurtarıcım olduğuna iman ediyorum.
    Rab sana beni kurtardığın ve af ettiğin için hamd ediyorum. Amin.”

Sevgiyleeeeeee

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.