gerçek isa ve iseviler

• Bu konu 5 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

slm ben bu konulara çok meraklı inançlı bir müslümanım
    hristiyanlık inancını tam bilmesemde bildiğim kadarı vardır
    şu anki yaşadığımız zaman ahir zaman ve hz.isanın gelme zamanı
    bazı hristiyanlar armageddon savaşı çıkmadan hz.isa gelmeyecek diyor ve bu savaşı çıkartmak için kolları sıvamış durumda
    hz.isa öldü diyorsunuz fakat bizce ölen yahudadır
    hz.isa ölmedi şu anda göğün 7.katında yeryüzüne inmeyi bekliyor
    bu nasıl olabilir
    hz.isa bu ölümlü dünyada nasıl allah katına yükselebilir
    çok kolay
    ruhu şu anda birbilgisayar programının içinde yaşıyor
    the matrix
    bu filim dünyada gişe rekorları kırdı ve bu filim hz.isayı anlatıyor
    hz.isa çarmıhta cinler tarafından gerildi
    bu bilgisayar programının içine bir ruh sokmak çok kolay aslında
    tek gereken insanın anatomisini bilmek ve ruhsal zekayı keşfetmek
    hz.isa dünyaya 2.kez kutsal kase aracılığıyla kanın günümüze gelmesiyle 2.kez geldi
    allahın ilmiyle birbilgisayar yardımıyla yaratıldı
    bunu ancak kitap ilmi bilginleri yapabilir
    neyse
    konumuzun çok üstüne çıktık
    benim aslında anlatmak istediğim bizim inacımızda da sizin inancınızda da hz.isa nın allahın ruhuna sahip olması
    yani hz.isanın gözünden allah bakıyor
    gökten inince hz.isa dünyaya inip ahir zamanı yaşatacak dünyaya
    bu durumda da isevilerin bazıları müslüman olacak
    olmayanlar ise müslümanlarla birleşip ataistlere ve mataryalistlere karşı kendi dinlerini savunacaktır
    allah hz.isa ya sorduğunda benim oğlumolduğunu iddaa ediyormusun diye hz.isa hayır dedi
    evangalistler dünyanın sonunu getirmek istiyen kişilere denir
    bush ve tayfası bunlardan bazılarıdır ve müthiş inançlı kimselerdir
    aslında dünyadaki bazı müslümanlara göre çok inançlı olmak insanda nur yaratıyor
    yüzünde memenet olmayan insanların kıldığı namaz bile kabul olmaz
    bu yönüyle hristiyanlara çok özeniyorum
    hz.isa önceden diğer tüm peygamberler gibi o da müslümandı
    bu yönüyle bakarsak hristiyanların akibeti ne olacak bilmiyorum beni bilgilendirirseniz sevinirim
    yani demek istediğim hz.isa müslüman olarak doğacak ve bir müsülüman olarak ölecek
    hristiyanlar kime kavuşacak o zaman mrk içerisindeyim
    TEŞEKKÜR EDERİM…

Anonim
    Pasif

Öldükten sonra hristiyanlara ne olacağını merak etmişsiniz, ha bir de müslümanlara ne olacak diye sormuşsunuz.

CEVAP: Hristiyanlar, yani:
    Tanrı sözünün başlangıçtan beri aynı olduğuna,
    Tanrı sözü olan Tevrat, Zebur değiştirilmediğine,
    İsa’nın Tanrı’nın kendisi olduğuna,
    İsa’nın , Tanrı’nın bedende görünümü olduğuna,
    Görünmeyen Tanrı ile İsa Mesih ‘in aynı olduklarını,
    Tanrı’nın, Mesih bedeninde çarmıhta ölerek, bizim hakettiğimiz cezayı üzerine alıp bizi günahtan özgür kıldığına inananlar,
    Ve bu inançlarını gizli değil ama aynı zamanda tüm yasaklara tehditlere karşılık savunan ve eylemlerinde de imanlarını ortaya koyan (eylemsiz iman ölüdür) insanlar,
    İşte onlar cennette Rab İsa Mesih ile (Tanrı ile) ebedi yaşama sahip olacaklar. Orası huzur diyarı olacak, Rab’bin insanlarının arasında olacak, onlarla birlikte olacak. Tüm insanlar onu görecek ve orda karanlık olmayacak. Çünkü Tanrı Ordadır, O ışıktır, Mesih de O’nun çırasıdır (bu söz üzerine düşünürseniz Mesih’in Tanrı olduğunu, Tanrı’nın Mesih olduğunu anlayacaksınız)

Yukarıda saydığım inançların hiçbirine sahip olmayanlar ise cehennemde yok olacaklardır. Tanrı’dan ebediyen uzakta olacaklardır. Adları anılmayacak, hatırlanmayacak, unutulacaktır. Sanki daha önce hiç yaşamamışlar gibi….

Anonim
    Pasif

Sevgili DoktorTeodora,

Sorularından bir tanesi;
    Hristiyanların akibeti ile ilğili bilgilenmek.

Tuba bu konuda,sana açıklamada bulunmuş.
    Ben ise bu konuyu;
    İnsanın Geleceği, olarak ele alıp izah etmeye çalışacağım.
    Yanı kısaca anlatacaklarım;
    TANRI’ya Dönmüş ve TANRIYA Dönmemiş İnsanın Geleceği.

*–TANRIYA DÖNMEMİŞ İNSANIN GELECEĞİ;
    Ne demektir.

Bunlar İSA MESİH’i kabul etmemiş olanlardır,Şeytanın eğemenliğinde yaşayan ve TANRI öfkesini üzerlerine çekenlerdir.İman etmemiş olanları kapsar.

İnandığımız Kutsal Kıtap’ımız Yuhanna 3:18 de derki;
    “O’na İman eden yargılanmaz,iman etmeyen ise zaten yargılanmıştır.”

Sonsuz yaşamı hakedenler içinde,bizleri bilğilendirir.
    Nasılmı..?

“Oğul’a iman edenin sonsuz yaşamı vardır.Ama Oğul’unsözünü dinlemeyenyaşamı görmeyecektır.TANRI’nın gazabı böylelerinin üzerine gelir.”
    Yuh 3:36

Dikkat edersen verdiğim ayet’te net bir biçimde bu anlatılıyor.

Kabul etmeyen,inkar edenleri,yargılamadan sonra sonsuz bir lanet bekler.
    Bu konuda da Ayet şunu belirtiyor.Diyorki;

“RAB’bimiz İSA MESİH’i tanımıyanları ve kendisi ile ilğili Müjde’ye uymayanları cezalandıracak.”
    2 Selanikliler 1:8:9

*–TANRIYA DÖNMüŞ İNSANIN GELECEĞİ;
    Ne demektir..?

TANRI, bizi gelecek konusunda da bilgilendirmiştir.İSA MESİH’e ait olanlar,Yaşarken bile TANRI’nın Lütfuna,ölümden sonra da sonsuz yaşama kavuşacagi güvencesinin bilirler.

“İSA MESİH’in vahyidir.TANRI yakın zamanda olması gereken olayları kullarına göstermesi için O’na bu vahiy ‘i verdi.O’da gönderdiği meleği aracılığı ile bunu kulu Yuhannaya iletti.”
    Vahiy 1:1

Kutsal Kıtap’ımızda İSA MESİH bizlere şöyle seslenir;

“Babamın evinde yaşanacak çok yer vardır.Öyşe olmazsa size söylerdim.Çünkü size yer hazırlamaya gidiyorum.Gider ve size yer hazırlarsam,siz de benim bulunduğum yerde olasınız diye yine gelip sizi yanıma alacağım.”
    Yuhanna 14:2.3

Sevgili Doktorteodora ayetin sonunda ne diyor..!
    Gelip sizi yanıma alacagim;bu TANRI’mızın kesin vaat’idir. ve biz Hrıstıyan İnanlılar, buna inanırız.

Kısacası Kutsal Kıtap,gelecek konusunu karanlığa ve bilinmezliğe bırakmamıştır,açik ve anlaşılır Ayet’ler le bunu bizlere açıklamıştır..

Esenlikle..

Anonim
    Pasif

Bilgisayar programlarıyla ve bazı bilim kurgu filmleriyle oluşturduğunuz düşüncelerinizi gülerek okudum.Sanırım sizde biraz espri yapmışsınız. Mesih çarmıhta RAB’bin kurtuluş planı gereği öldü ve 3 gün sonra ölümü yenerek dirildi. Ve bu fedakarlığını kavrayabilenleri kendi sürüsüne katmaya devam ediyor. İsa Mesih’in yerine Yahuda İskariyot’un çarmıha gerildiğini savunuyorsunuz fakat Mesih’in öldüğüne ve sonradan dirildiğine şahitlik eden bir sürü insanın acılar içinde katledildiğini, ölürken bile gördüklerini savunmalarını düşündüğümüz zaman bu insanlarında Tanrı tarafından kandırıldığını ve aslında bir aldatmaca yüzünden şehit olduklarını mı savunuyorsunuz? Tanrı havarileri kandırıp onların katledilmesine mi sebep oldu diyorsunuz? Kusura bakmayın ama biz sizin inandığınız Tanrı’ya inanmıyoruz. Bizim Tanrı’mız sözünü korur, insanların katledilmesi için saçma sapan tuzaklar kurmaz, merhametlidir ve sevgi doludur. RAB yüreğinize ve aklınıza dokunsun.Sizi de kurtarılmış kuzularından birisi yapsın.

Anonim
    Pasif

Bence önemli olan mesih in tekrar gelecek olması….onu rab olarak kabul edenlerde, etmeyenlerde tek bir şey söylüyorlar… Evet o gelecek… Önemli olan onun yanında olanların kurtuluşa ereceği… Karşısında duranlar ise tutunamıyacak ve helak olacaklar…

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.