Gerçek Esenliği Bulamadan Öldüler

• Bu konu 2 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

GERÇEK ESENLİĞİ BULAMADAN ÖLDÜLER

İmansız Kişilerde Esenlik Yoktur
    Dünyaca ünlü profesör Voltaire tanrı tanımaz birisiydi. Bu adam ölmeden önce yakın dostlarına: ‘Keşke hiç doğmamış, yaşamamış olsaydım. Yaşam çok anlamsız’ diye dert yanmıştı.

Zevk ve Eğlenceler Esenlik Veremez

Lord Byron adında biri tüm yaşamını zevk ve eğlencelerde geçirmişti. Fakat bir gün dostlarına: ‘Yaşamım boyunca gezdim, eğlendim, keyfime baktım, ama hiçbir zaman yüreğimde esenlik olmadı’ diye dert yanmıştı. Sonunda öldü gitti.

Para ve Varlık Esenlik Veremez

Amerikalı milyarder Jay Gould Harun kadar zengindi. Para içinde yüzüyordu. Bu adam da ölürken; ‘Görüyorum ki, dünyanın en zavallı ve fakir adamı benim’ demişti.

Şan ve Şöhret Esenlik Veremez

Lord Beaconsfıeld adında çok yüksek mevkii sahibi tanınmış bir adamdı. Şöyle yazmıştı: ‘ Gençlik bir hata, olgunluk bir savaş, yaşlılık ise bir pişmanlıktır’.

Krallıklar, Saraylar da Esenlik Veremez

Büyük İskender o zamanlar neredeyse tüm dünyaya egemendi. Birgün çadırı içinde: ‘Başka bir dünya yok! Yaşam anlamsız, esenliğim yok diye ağlamıştı.

Sonuçta hepsi de Hz. Süleyman’ın şu sözlerine benzer sözler söylediler:

‘Hayattan nefret ettim, çünkü hepsi boş!’ (Vaiz 2:17).

Öyleyse bizlere kim esenlik verebilir? Esenlik kimdedir? Evet sevgili arkadaş, gerçek esenlik İSA MESİHtedir. Rabbimiz ve Kurtarıcımız İsa Mesih şöyle bir vaatte bulunuyor ve şöyle diyor:

‘Size esenlik bırakıyorum, size kendi esenliğimi veriyorum. Ben size dünyanın verdiği gibi vermiyorum. Yüreğiniz sıkılmasın ve korkmasın’ (Yuhanna 14:27).

. O, esenliğin kaynağıdır. Bu esenliği ancak İsa’ya iman edenler sahip olabilirler. Senin de esenliğin var mı? Yoksa yaşam senin için bir anlam taşımıyor mu? O zaman İsa’ya gel! O, seni kurtarmak, sonsuz yaşam vermek, yüreğini esenliğiyle doldurmak istiyor. Bunları sana vermek için bekliyor, çünkü O seni çok seviyor. O’nun bu çağrısına kulak ver.. o zaman asla pişmanlık duymayacaksın.

Anonim
    Pasif

Bize kim esenlik verebilir?

Bu dünya bize esenlik veremez. Ne para, ne servet ne saraylar ne krallıklar, ne ün, ne kariyer ne zevk ne de eğlence insana esenlik ve mutluluk verebilir..

Eğer İsa yaşamımızda yoksa, karanlıktayız. Huzurumuz, esenliğimiz, sevincimiz eksiktir. Çünkü İsa Mesih, huzurun, mutluluğun, esenliğin kaynağıdır. Ama eğer İsa Mesih’te isek, sorunlarımız ne olursa olsun, sıkıntılarımız ne olursa olsun farketmez. Çünkü biliriz ki Rabbimiz yanımızdadır,bizimledir. O’nun avuçlarının içinde güvenlikteyiz, yaşamımızın kontrolü O’ndadır. Sıkıntılarımızda O bizi teselli eder, bizi taşır ve yardım eder.

Dünya bize ne verebilir ki acıdan, üzüntüden, yıkımdan başka?

Ama İsa Mesih diyor ki:

Size esenlik bırakıyorum, size kendi esenliğimi veriyorum. Ben size dünyanın verdiği gibi vermiyorum. Yüreğiniz sıkılmasın ve korkmasın’ (Yuhanna 14:27).

Anonim
    Pasif

Güzel paylaşım

Teşekkürler.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.