Gerçek bir hikaye.. Yorum sizin !

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    klaus
    Anahtar yönetici

İnternette bir konuyu araştırırken, karşıma tesadüfen bir video çıktı. İlgiyle izlemeye başladım, ama bitiminde bir yumru boğazımda düğümlendi, yutkundum, gözlerim doldu.
    Bu bir kısa metraj filmdi. 56. Berlin Uluslarası film festivalinde yarışmış. Bu film binlerce film içinden seçilen, 32 filmden birisi ve çok beğenilmiş.
    Filmin mesajı şu ; her gün, dünyanın her yerinde, açlıktan ölen insanların sayısının binleri bulması ! Bir yanda çılgınca fastfood tüketen bir nesil, öte yanda bu mekanlarda çöplere atılan artık yiyecekleri yiyen aç insanlar ! Yinede bu atıkları yerken Rabbe şükür duası yapıyorlar.
    Kardeşler, böyle yerlerde yemek yerken bu insanları da hatırlayalım ve ona göre tüketim yapalım ( ki ben böyle yerlere girmemeye karar verdim, utandım ) Veya evlerimizde Rabbin bize verdiği tüm nimetlere şükredip sarf etmeyelim.
    Bunları bulamayan aç insanlar var. Bizler bu insanları dualarımızda anmaya devam edelim lütfen. Unutmayın etkin ve sürekli dua her zaman Rabde yerini bulur.

http://isamesih.org/templates/tmp_datavideo.asp?iItemId=7&iSubItemId=24

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.