Galatya (Ankara) dan sevgiler

• Bu konu 4 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Yeşua Mesih adıyla sizleri selamlıyorum, değerli kardeşlerim.

Aranızda bulunmamın sebebi; Ruhsal yaşamda koştuğumuz bu maratonu, sizlerle el ele vererek tamamlamak arzusudur.

Bırakalım dünyayı, dünyadakiler düşünsünler. Bizler bir olalım ve gelin sadece Göksel egemenliği duyuralım. Birbirimize Yeşua Mesih’i anlatalım. Sevinelim. Işık olalım. Kaybolmuş koyunlara ulaşalım. Meyveler verelim. Yeşil çayırlarda otlayalım ve otlatalım.

Rab’den dileyelim ve O’nun bedeninin birlikteliğini sağlayalım. O’nun benzeyişine dönüştürelim. O’nu örnek alalım. O’nu yaşayalım. O’nu yüceltelim. O’nu övelim.

İnsana değil, sadece O’na bakalım.

Ne dersiniz?

Esenlik dileklerimle.

Anonim
    Pasif

Evvelâ ‘Hoşgeldiniz’ diyerek, sözlerime başlayayım.

Galatyalı;16378 wrote:
    Aranızda bulunmamın sebebi; Ruhsal yaşamda koştuğumuz bu maratonu, sizlerle el ele vererek tamamlamak arzusudur.

demişsiniz.

Bir defâ, hiç kimse bu ‘Maraton’a aynı noktadan başlamadığı gibi; amaçlar, kararlılık ve insanların iman durumu da birbirine benzemez. Sizin için doğru ve iyi olan, benim gibi ‘Uyuz koyun’ için zor ve imkânsız olabilir. Merdivenin son basamaklarına yaklaşan, ışığı görmüştür de; yeni başlayan ışığın olup olmadığından bile şüphe de olabilir. Fakat bu toplulukta herkes, derece derece imanlıdır.

Sanki siz, merdivenin son basamağındaki kişi gibi konuşuyorsunuz. Fakat böyle olan, daha alt basamaklardan vaktiyle geçtiği için, oradakilerin hâlini bilir ve daha dikkatli/ölçülü konuşur.

Galatyalı;16378 wrote:
    Bırakalım dünyayı, dünyadakiler düşünsünler. Bizler bir olalım ve gelin sadece Göksel egemenliği duyuralım. Birbirimize Yeşua Mesih’i anlatalım. Sevinelim. Işık olalım. Kaybolmuş koyunlara ulaşalım. Meyveler verelim. Yeşil çayırlarda otlayalım ve otlatalım.

Rab’den dileyelim ve O’nun bedeninin birlikteliğini sağlayalım. O’nun benzeyişine dönüştürelim. O’nu örnek alalım. O’nu yaşayalım. O’nu yüceltelim. O’nu övelim.

Sizin gayet ‘Kolay’ bir iş gibi algılayıp bir kaç cümleye sığdırarak anlattığınız ‘Maraton’u bakın mesih nasıl açıklıyor.

Quote:
    “Yaşama götüren kapı ise dar, yol da çetindir. Bu yolu bulanlar azdır.”

Yazması kolay, yaşanması müşkil hususları rahatça yazan insanları hiç anlayamamışımdır.

Galatyalı;16378 wrote:

Mesajınızın giriş ve gelişme bölümlerinde benim gibi kıt imanlıların zor anlayacağı ve uygulayabileceği hususlara değinip, âdetâ bizlere ‘Işık cenneti’nin yolunu tarif ederken, sonuç bölümünde İman merdiveninin ilk basamağına geri dönmüşsünüz. Halbuki eğitim süreçlerinde; ilk bilinmesi gereken, kolay anlaşılan ve herşeyden önemlisi İman hayatının temeli olan husus en başta verilmelidir. Fakat siz, getirip, mesajınızın sonuç kısmına yazmışsınız. Sadece Ona bakmayı en son öğreneceksek, önceki yazdıklarınızı nasıl anlayacağız. ‘Maraton’ da nereye koşacağız ? Eskilerin deyimi ile ‘Kerat cetveli’ ni bitirmeden ‘havuz problemleri’ ne nasıl başlayacağız ?

Bu mesaj kişiliğinize yönelik olarak yazılmamıştır. Sadece tarafımdan net anlaşılamayan hususlar dile getirilmiştir. Amacım, asla kırıcı olmak değildir. İsa Mesih’in ‘Zor’ olarak tanımladığı bir sürecin ‘Lay-lay-lom’ tarzında yazıdığını görünce, imazanız daki anlatım ile, mesajınız arasında bir paralellik kuramadım.

Anonim
    Pasif
    Galatyalı;16378 wrote:

Ne dersiniz?

Esenlik dileklerimle.

Degerli Galatyali kardesim öncelikle bu sicak ve anlamli selamlama ve mesajin icin tesekkür ediyor ve hristiyanforuma yürekten tekrar hosgeldin diyorum. Burada el ele güzel paylasimlar yapip birbirimizi gelistirip Rab’de sevincle kosacagimiz bir maratonda ayni kulvarda oldugumuz icin ayni sekilde seninle ayni duygulari paylasiyor ve seviniyorum.

Evet insana degil Rab’be bakalim diyorum ve bende hem sana hem de bu mesajlari okuyan ister imanli, ister az imanli isterse de imansiz tüm insanlara Rab’den esenlik ve merhamet diliyorum.

Tekrar hosgeldin.

Saygilar,selamlar.

Anonim
    Pasif

Kulağı olan işitsin.

Kutsal Kitap’ta Rab diyorki;
    İşte çevremizi bu denli büyük bir tanıklar bulutu sardığına göre, biz de her yükü ve bizi kolayca kuşatan günahı üzerimizden sıyırıp atalım ve önümüze konan yarışı sabırla koşalım.
    Gözümüzü imanımızın öncüsü ve tamamlayıcısı İsa’ya dikelim. O kendisini bekleyen sevinç uğruna utancı hiçe sayıp çarmıhta ölüme katlandı ve Tanrı’nın tahtının sağında oturdu.
    Yorulup cesaretinizi yitirmemek için, günahkârların bunca karşı koymasına katlanmış Olan’ı düşünün. İbr.12: 1-3

Ama Mesih İsa’nın beni kazanmakla benim için öngördüğü ödülü kazanmak için koşuyorum.
    Kardeşler, kendimi bunu kazanmış saymıyorum. Ancak şunu yapıyorum: Geride kalan her şeyi unutup ileride olanlara uzanarak, Tanrı’nın Mesih İsa aracılığıyla yaptığı göksel çağrıda öngörülen ödülü kazanmak için hedefe doğru koşuyorum. Flp.3: 12b-14

‘’Yeter ki yarışı bitireyim ve Rab İsa’dan aldığım görevi, Tanrı’nın lütfunu bildiren Müjde’ye tanıklık etme görevini tamamlayayım.’’ Elç.20: 24b

Sözü yaymaya gönderilmezlerse, sözü nasıl yayacaklar? Yazılmış olduğu gibi: “İyi haber müjdeleyenlerin ayakları ne güzeldir!”
    Ben Tanrı’nın lütfuyla uluslar yararına Mesih İsa’nın hizmetkârı oldum. Tanrı’nın Müjdesi’ni bir kâhin olarak yaymaktayım. Öyle ki uluslar, Kutsal Ruh’la kutsal kılınarak Tanrı’yı hoşnut eden bir sunu olsun. Rom.15: 15-16

Müjde’yi yayıyorum diye övünmeye hakkım yok. Çünkü bunu yapmakla yükümlüyüm. Müjde’yi yaymazsam vay halime!
    Eğer Müjde’yi gönülden yayarsam, ödülüm olur; gönülsüzce yayarsam, yalnızca bana emanet edilen görevi yapmış olurum.
    Peki, ödülüm nedir? Müjde’yi karşılıksız yaymak ve böylece Müjde’yi yaymaktan doğan hakkımı kullanmamaktır.
    Ben özgürüm, kimsenin kölesi değilim. Ama daha çok kişi kazanayım diye herkesin kölesi oldum.
    Yahudiler’i kazanmak için Yahudiler’e Yahudi gibi davrandım. Kendim Kutsal Yasa’nın denetimi altında olmadığım halde, Yasa altında olanları kazanmak için onlara Yasa altındaymışım gibi davrandım.
    Tanrı’nın Yasası’na sahip olmayan biri değilim, Mesih’in Yasası altındayım. Buna karşın, Yasa’ya sahip olmayanları kazanmak için Yasa’ya sahip değilmişim gibi davrandım.
    Güçsüzleri kazanmak için onlarla güçsüz oldum. Ne yapıp yapıp bazılarını kurtarmak için herkesle her şey oldum.
    Bunların hepsini Müjde’de payım olsun diye, Müjde uğruna yapıyorum.
    Koşu alanında yarışanların hepsi koştuğu halde ödülü bir kişinin kazandığını bilmiyor musunuz? Öyle koşun ki ödülü kazanasınız.
    Yarışa katılan herkes kendini her yönden denetler. Böyleleri bunu çürüyüp gidecek bir defne tacı kazanmak için yaparlar. Bizse hiç çürümeyecek bir taç için yapıyoruz.
    Bunun içindir ki, amaçsızca koşan biri gibi koşmuyorum. Yumruğumu havayı döver gibi boşa atmıyorum.
    Müjde’yi başkalarına duyurduktan sonra kendim reddedilmemek için bedenime eziyet çektirip onu köle ediyorum. 1.Ko.9: 16-27

Çünkü Müjde’den utanmıyorum. Müjde iman eden herkesin -önce Yahudiler’in, sonra Yahudi olmayanların- kurtuluşu için Tanrı gücüdür.
    Tanrı’nın insanı akladığı, Müjde’de açıklanır. Aklanma yalnız imanla olur. Yazılmış olduğu gibi, “İmanla aklanan yaşayacaktır.” Rom.1: 16-17

Yüce mücadeleyi sürdürdüm, yarışı bitirdim, imanı korudum.
    Bundan böyle doğruluk tacı benim için hazır duruyor. Adil yargıç olan Rab o gün bu tacı bana, yalnız bana değil, O’nun gelişini özlemle beklemiş olanların hepsine verecektir. 2.Ti.4: 7-8

Amin.

Tanrı’nın sözü diri ve etkilidir, iki ağızlı kılıçtan daha keskindir. Canla ruhu, ilikle eklemleri birbirinden ayıracak kadar derinlere işler; yüreğin düşüncelerini, amaçlarını yargılar. İbr.4: 12
    Bu nedenledir ki sevgili A’raf sizin yapmış olduğunuz dünyasal yorumları yanıtlamadım. Tebessüm ettim sadece.
    Dilerim Rab yüreğinizdeki soruları yanıtlamıştır.

Esenlik dileklerimle.

Anonim
    Pasif
    Galatyalı;16378 wrote:

İnsana değil, sadece O’na bakalım. Ne dersiniz?

Sevgili Galatyalı
    Hoşgeldin, seni tekrar burada görmek çok güzel ve çok sevindirici! Evet, amacımız bu.. hep birlikte elele vererek Rabbimiz İsa Mesih’i anlatıp, KURTULUŞ MÜJDESİ’ni vermek ve kaybolmuş olanları Tanrı ile barıştırmaktır. Rab seni ve tüm hizmetlerini bereketlesin.

Rab’bin sevgisinde ve esenliğinde kal!

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.