• Bu konu 4 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24997
  Anonim
  Pasif
  İsa Aşkı Kaka’yı Listeye soktu


  Ünlü Time dergisi, İsa Mesih’e olan sevgisini her yerde Açıklamaktan çekinmeyen yıldız futbolcu Kaka’yı dünyayı etkilen 100 isim listesine aldı. Dergi yıldız futbolcuya övgü yağdırdı.
  11 Mayıs 2008 /23:25
  6236.jpg  Dergi Milanlı futbolcunun dini ve insani çalışmalarından övgü ile söz etti. Tanıtım yazısında, genç yaştaki futbolcuların ilgisinin daha çok kadın ve arabaya olduğunu belirten dergi, futbol sahalarında kendini pozitif değerleri yaymaya adayan birini görmek şaşırtıcı, görüşüne yer verdi.

  Brezilyalı ünlü futbol yıldızı Kaka, Time dergisinin 2008 yılının en etkili 100 ismi arasına girdi. “Kahramanlar ve Öncüler” kategorisinde Kaka’yı da gösteren Time, ünlü futbolcuyu, “inancını korkmadan açıklayan yıldız” sözleri ile okurlarına lanse etti. İngiliz takımı Fulham ve ABD Milli takımının golcüsü Kasey Keller tarafından kaleme alınan yazıda, Brezilyalı futbolcunun Milli Takım ve Milan’daki başarılı kariyerine yer verildi. Kaka’nın İsa Mesih’e olan bağlılığı ve dini çalışmalarından övgü ile bahseden Keller, “Futbol sahaları dini desteklemek için doğru bir yer mi diye sorulabilir. Ama bu yaştaki profesyonel sporcuların ilgisi daha çok araba ve kadın üzerine. Kendisini dünyayı pozitif etkilemeye adayan birini görmek şaşırtıcı.” dedi.

  FIFA tarafından 2007 yılında dünyada yılın futbolcusu seçilen ve aldığı ödülü sergilenmesi için ülkesi Brezilya’nın Sao Paulo şehrindeki bir kiliseye ödünç veren Kaka için Keller, “iyi bir futbolcu olmanın ötesinde meziyetleri var. ” ifadelerini kullandı. Kaka’nın kendisini dine adadığı belirtilen yazıda, ünlü futbolcunun inancını her yerle korkusuzca açıkladığı vurgulandı. Yazıda,” Kaka, 2004 yılında BM dünya Gıda Programının en genç temsilcisi oldu. İnancını açıkça ifade etti. Evanjelist Hristiyan olan Kaka futbolu bıraktıktan sonra da dine hizmet edeceğini açıkladı. Geçen sene kazanılan Avrupa Şampiyonlar Ligi final maçından sonra formasını çıkararak altındaki ” Ben İsa’ya aidim” yazısını tribünlere gösterdi.” ifadeleri yer aldı.

  FUTBOLCULAR POZİTİF DEĞERLERİ TAŞIMALI

  Time’ın dünyayı etkileyen 100 kişi listesine aldığı Kaka ise “Milan Channel” adlı İtalyan televizyonuna yaptığı açıklamada, “bu benim için mükemmel bir an” dedi. Futbolcuların sorumlulukları olduğunu belirten Kaka, “Kendimi iyi bir mesaj verici olarak olarak hissediyor muyum? Evet. Bu bizim oyuncuların üzerine alması gereken bir sorumluluk. Çünkü futbol dünyadaki en yaygın spor. Herkes izliyor ve oyunları takip ediyor, onun için oyuncuların görevleri ve pozitif değerleri taşıma sorumlulukları var.” diye konuştu.

  Milan’ın ünlü yıldızı Kaka (Ricardo Izecson dos Santos Leite) İsa Mesih’e olan sevgisini her yerde dile getiriyor. Kaka, kendisini “Tanrı’nın rızasını arayan birisi.” olarak tarif ediyor. Genç futbolcu, attığı her gol sonrasında kollarını göğe kaldırmasıyla tanınıyor. Üyesi bulunduğu İsa’nın Sporcuları Derneği’ne sürekli bağışta bulunan Kaka, dini çalışmaları ile takdir topluyor. Yıldız futbolcu, UEFA Dünya Kulüplerarası Futbol Şampiyonası’nda AC Milan’ın, Boca Juniors’u yenmesinden sonra, formasını kaldırıp, “İsa’ya aidim” yazılı tişörtünü göstermiş, daha sonra da bu tişörtü Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva’ya hediye etmişti.

  Time’ın Kaka’nın kategorisinde seçtiği isimler arasında bisikletçi Lance Armstrong, tenis oyuncusu Andre Agassi ve Oscar Pistorius da bulunuyor.


  http://www.livehaber.com/haber.asp?id=6236
  #29029
  Anonim
  Pasif

  Brezilyalı ünlü futbol yıldızı Kaka’yı İsa Mesih’e olan bağlılığından ve O’nu milyonların önünde yüceltmesinden dolayı kutluyoruz, alkışlıyoruz.

  Böyle genç yaşta, bu denli ünlü, varlıklı, milyonların beğenisini ve hayranlığını kazanmış bir futbolcu olarak Kaka, ünlü olmanın ve paranın verdiği sarhoşlukla dünya zevklerine dalmamış, ama her fırsatta Rabbini yücelterek Mesih inanlılarına ve dünyaya örnek olmuş sevgili bir kardeşimizdir. Onun için Tanrı’ya teşekkür ediyoruz.

  Rab, onu ve ailesini bolca bereketlesin ve kendi yüceliği için kullanmaya devam etsin.

  Esenlikte kalın

  #31954
  Anonim
  Pasif

  rab kendisini bol bol bereketlesin gerçektende İsa Mesih e olan bağlılığı takdire şayan çok örnek bir kişilik şükürler olsun…

  #31981
  Anonim
  Pasif

  Ateizmin Dünyada %15 lere dayandığı günümüzde umarım birilerini etkiler…Bravo Kaka…

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.