Fransa’da Müslüman şehitliğine saldırı

• Bu konu 1 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Fransa’da Müslüman şehitliğine saldırı

[IMG]http://i.milliyet.com.tr/HaberAnaResmi/2008/04/07/fft17_mf22685.Jpeg[/IMG]

Fransa’da, 1. Dünya Savaşı’nda hayatını kaybeden Fransız askerlerini barındıran bir mezarlığın Müslüman askerlere ayırılan bir bölümünün önceki gece kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradığı belirtildi.
    İçişleri Bakanı Michele Alliot-Marie, dün Arras kenti yakınlarında bulunan “Notre-Dame de Lorette” isimli mezarlıkta bulunan yaklaşık 148 mezar taşının üzerine sprey boyalarla “İslama ve Müslüman Adalet Bakanı Rachida Dati’ye hakaret eden” yazılar yazıldığını söyledi.
    Aynı mezarlığın geçen yıl da saldırıya uğradığını hatırlatan Alliot-Marie, saldırganların yakalanması için gereken her şeyin yapılacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve Başbakan François Fillon da saldırıyı sert bir dille kınadı

http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aType=HaberDetay&Kategori=dunya&ArticleID=513943&Date=07.04.2008&ver=90

Anonim
    Pasif

Haberleri incelerken yukardaki üzüntü verici haberi farkettim; hemen HristiyanTürk Foruma alıntıladım. Dirilere yapılan her türlü haksız ve insafsız saldırıyı samimiyetle reddederken ölen kişilerin mezarlarına yönelik saldırıyla karşılaşmak çok üzücü. Hangi inanca bağlı olursa olsun diri yada ölü kişilere yönelik hakaret amacıda taşıyan bu tür saldırılar hangi inanca bağlı kişi tarafından yapılırsa yapılsın herkes tarafından onaylanmayarak karşı tavır gösterilmelidir. Her türlü inanca herkesin saygılı bir tutum takınıp gereğini yaşamında göstermesi gerekir.

Yalnız kardeşimizi değil düşmanımızı dahi sevip iyilik dilememizi buyuran Tanrı’mız şeytanın işi olan bu tür saldırılardan hoşnut olmayıp tiksinmektedir. Tanrı suretinde yaratılan hiçbir insana ve değerlerine saldırılmamalıdır; aksine hoşgörü ve şefkatle yaklaşılmalıdır.

Sevgi ve merhamet kaynağı Tanrı’mızın bir daha tanıklık etmeyi asla istemediğimiz bu tür saldırıları yapan kişilerin yüreklerine dokunup yoluna döndürmesi için dua edelim.

Rab’bin lütfu sizinle olsun.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.