Forumu Paylaşalım

• Bu konu 7 izleyen ve 7 yanıt içeriyor.
8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Sevgili kardeşlerim HristiyanTürk forum Tanrı’nın Adı’nın ve Sözü’nün yüceltildiği; Tanrı’yı hoşnut etmeyi amaçlayan bir forumdur.

Gerek imanlı kardeşlerim gerekse Hristiyanlığa ilgi duyan yada Hristiyanlık hakkında bilgi edinmek isteyen arkadaşlarım değerli duygu ve düşüncelerinizi forumda paylaşmanızı merakla bekliyoruz. Yazdıklarınız Tanrı’ya hakaret etmeyen mesajlar olmadığı sürece forumda yayınlanacaktır.

Sevgili kardeşlerim Rab’bin bedenini paylaştığımız gibi bilgisi temelinde kurulmuş forumuda paylaşmamız gerekir. Değerli katkılarınızın Tanrı’nın beğenisini kazanıp kardeşlerin iman ve sevgide gelişip güçlenmelerini sağlayacağına eminim. Lütfen HristiyanTürk forumu sahiplenelim ve Rab’be yücelik vermek için gayret edelim. Sevgimizin sevinçsiz, durgun değil ateşli ve eylemli olduğunu Rab’bin önünde gösterelim.

Sevgili arkadaşlarım Hristiyanlık hakkında merak ettiğiniz her konuda Tanrı’ya hakaret etmedikce her soruyu sorabilirsiniz. Sorularınıza kardeşlerimden doğru, gerçek ve samimi yanıtları alacağınızdan emin olabilirsiniz. Mesajlarınız doğru bilgiler içermeyebilir; bizler bile Tanrı önünde o kadar yetersiziz ki lütfen çekinmeden mesajlarınızı yollayınız. Aşağılanmadan, küçümsenmeden, dışlanmadan sizi tatmin edecek saygılı ve seviyeli yanıtlara ulaşacağınızı bilmenizi isterim. Sizleride içten bir sevgiyle kucaklayacağımızdan emin olunuz; forum sizlerin hizmetindedir.

Rab’bin lütfu sizinle olsun.

Armagan
    Anahtar yönetici

Sevgili Sonsuzdiren kardesim… Hristiyan Türk Forumuna yaptigin genel cagirin icin tesekkür ederim. Hem Mesih inanlisi olan kardeslerimizin, hem de türkce konusan her türlü inanc sahibi insanin merakla ve ilgiyle girmek isteyecekleri bir platform yaratmak bizim en bastaki istegimizdi.. Bu istegimizin gün gectikce gerceklesmeye dogru hizla ilerledigini görüyor ve bu adimi atmamiza firsat veren Rabbimize sonsuz sükranlarimizi sunuyoruz..
    hamdolsun

Anonim
    Pasif

Evet gerçekten düşünenler çok iyi düşünmüş bizleri birleştiryor bu site Yüce Rabbimz İsa hepimiz korusun.

Anonim
    Pasif

rabbe hamdolsun

Öncelikle bu siteyi bizlerin hizmetine sunan ve özveri içerisinde burada hizmet eden tüm kardeşlerimi sevgi ve saygı ile selamlıyor, tebrik ediyor ve uğraşlarından dolayı Rabbimin sonsuz merhameti ve esenliği ile bereketlenmelerini diliyorum.

Ben kendi adıma Hristiyanlığı seçmiş ama at gözlükleri takmış, dünyada tek başıma kalmış gibi hisler içerisinde karamsarlık ile boğuşurken, HristiyanTürk Forum da okumaya öğrenmeye değerli bilgilerinizden bereketlenmeye başladım. Hayatımda öyle değişikler olduki anlatamam. Bir çok arkadaş edindim, birçok kardeş edindim, bildiğimi sandığım bir çok konuyu yeniden öğrendim, duygularımı, düşüncelerimi anlatmak isteyip de anlatmadıklarımı yazdım. Sevgimi paylaştım kardeşlerimle, onların sevgisi ile huzur buldum.

Kabuslar gördüğüm için uyumak istemediğim geceler yerine Rabbim’i ve O’nun Cennetini gördüğüm rüyalarla dolu uykular başladı. Artık hiç bir şeyden hiç kimseden korkmaz oldum. Yaşamın da ölümün de nedenini öğrendim. En güzeli de sayenizde artık insanlar tarafından dışlanmaktan bile korkmaz oldum. İnsanları sevmeyi öğrendim, onları sevdiğimde onlara saygı gösterdiğimde, kardeşlerime hizmet ettiğimde kimi sevdiğimi, kimi saydığımı, kime hizmet ettiğimi öğrendim. Yani ben Edward kardeşimle tanıştığım 2004 yılında yeniden doğdum ama bu foruma gelene kadar bebek kaldım, şimdi sayenizde büyümeye öğrenmeye başladım. Ve biliyorum ki sitemiz baki kaldıkça bizler dahada büyüyecek, çoğalacak ve bereketleneceğiz.

Rabbim sizlere sonsuz güç versin, forumumuz paylaşımsız kalmasın. Rabbimiz burayı daha birçok Türkü bereketlemek ve kurtarmak için kesinlikle kullanacaktır. Kardeşlerimizin burada daha çok bereketlenmesi dileği ile saygılar.

” İnsanoğlu’na bağlılığınız yüzünden insanlar sizden nefret ettikleri, sizi toplum dışına itip aşağıladıkları ve adınızı kötüleyip sizi reddettikleri zaman ne mutlu size ! ” Luka 6: 22 )

Anonim
    Pasif

Sevgili Jesus_Lover kardeşim,:kucak:

Öncelikle senin aramıza gelmenden, forum sayfamıza renk katmandan, en önemlisi de buraya geldikten sonra yaşamında olumlu değişimlerin olmasından ve imanda büyümenden dolayı bizler de çok çok mutluyuz. Burada senin kardeşlerin olarak kocaman bir aileyiz. Seninle birlikte Rabbi yüceltmek, birbirimizden bereket almak ve insanlara İncil’deki kurtuluş müjdesini duyurma hizmeti için buradayız. Tekrar aramıza hoş geldin.

Rab seni bolca bereketlesin.

Sevgiler
    Suna

Anonim
    Pasif
    sonsuzdiren;8093 wrote:
    Sevgili Özlet yok olmuş değilim; Rab’deyim. Kimseye kırgın ve kızgın da değilim. Bazı kardeşler arasındaki hala nedenini anlayamadığım çekişme ve çatışmalardan rahatsız oldum; değerli babanızın dediği gibi sessizliğin dinginliğinde bulunmak istedim.

Yazınızda bana hitap ettiğiniz için bilgi vermek istedim; umarım yeterince aydınlatıcı olmuştur.

Değerli ailenize saygı ve sevgilerimi iletiniz. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Rab’bin lütfu sizinle olsun.

Degerli Sonsuzdiren Kardesim (abim), sizden yazi gormek beni cok mutlu etti, ve heyecanla, ACABA ABIM YINE NE PAYLASIYOR VE TESVIK EDIYOR ACABA BIZI DIYE DUSUNDUM,

Cunku Sizin iman, alcakgonulluk ve Kutsal Kitap bilginiz beni ve inaniyorumki cok kardesimi Mutlu ediyordur,

Ancak biraz uzuldum. Cunku yazinizdan bazi kardeslerin cekisme ve catismalarindan uzgun oldugunuzu okudum, Belki benim, belki bir baska kardesin bu catismalarina uzgunsunuz, Ama sizin bildiginizi size hatirlatmak isterim, (Pavlusun bildigi gibi)

Mesihin havarilerinden birisi Rabbe ihanet etti ve bunlari diger havarilerde ogrendi ve biliyordu, Diger ogrencilerin tepkisi ne oldu abi? Uzulup gerimi cekildiler? insanlari tesvik etmeye arami verdiler? Banane ben zaten Mesihin ogrencisiyim ve hayatim boyuncada Rabbe bagli kalirim, ama Yahudanin bu ihaneti beni cok uzdu deyip Mujde icin calismaya arami verdiler abi?

Eger oyle olsaydi mujde nasil buyurdu abi?

Pavlus, Petrusun iki yuzlu davranmasina kizdi (Yahudierin olmadigi zamanda, yabancilarla yemek yiyor, Yahudilerin yaninda ise kinanmamak icin yemek yemiyordu yabancilarla) Pavlus bunu gorunce Petrusu azarladi, hatasini anlatti ve sonra ne yapti Hizmeti GECICI BIR SURELIGINE BILE BIRAKTIMI ABI?

Siz bunlari okurken HAYIR BIRAKMADI ORHAN diyorsunuz, peki simdi o zaman sizde yazin bizi tesvik edin,

Sizden tesvik almak istiyorum / uz

Saygilarimla Mesih isadaki kardesiniz. Orhan

Anonim
    Pasif

arkadaşlar öncelikle merhaba tesadüfen internette birşey bakarken buldum bu siteyi. şunu söylemek isterim içtenlikle güzel bir paylaşım sitesi olmuş. ben inancım gereği islamiyeti seçmiş biriyim. ama bu islamiyet dışındaki başka hiç bir görüşe katılamyacağım veya kabul etmiyorum anlamına gelmez. din ve bu gibi konuları kendi içimde hep şöyle değerlendirmişimdir sizinle de paylaşmak isterim. bunu bir oyun bahçesi gibi düşünüyorum. herkes istediği bahçede oynama özgürlüğünde. hepsinin amacı aynı aslında. bütün dini inançların içinde sevgi dostluk ve barış vardır. dediğim gibi amaç aynı sadece oyun bahçesinde oynanan oyunlar farklı. hepimiz aslında aynı şeye inanıyoruz. ben cuma günleri namaz kılmaya camiye gidiyorsam eğer pazar günü kiliseye de gidebilirim. mekanlar farklı olsa da yaptığımız şeyler aynı. belki çok yanlış düşünüyorum ama benim düşüncem bu. sadece paylaşmak istedim. sevgi dostluk ve barış tüm insanların üzerinde olsun…..

Anonim
    Pasif
    blueplay;8362 wrote:
    arkadaşlar öncelikle merhaba tesadüfen internette birşey bakarken buldum bu siteyi. şunu söylemek isterim içtenlikle güzel bir paylaşım sitesi olmuş. ben inancım gereği islamiyeti seçmiş biriyim. ama bu islamiyet dışındaki başka hiç bir görüşe katılamyacağım veya kabul etmiyorum anlamına gelmez. din ve bu gibi konuları kendi içimde hep şöyle değerlendirmişimdir sizinle de paylaşmak isterim. bunu bir oyun bahçesi gibi düşünüyorum. herkes istediği bahçede oynama özgürlüğünde. hepsinin amacı aynı aslında. bütün dini inançların içinde sevgi dostluk ve barış vardır. dediğim gibi amaç aynı sadece oyun bahçesinde oynanan oyunlar farklı. hepimiz aslında aynı şeye inanıyoruz. ben cuma günleri namaz kılmaya camiye gidiyorsam eğer pazar günü kiliseye de gidebilirim. mekanlar farklı olsa da yaptığımız şeyler aynı. belki çok yanlış düşünüyorum ama benim düşüncem bu. sadece paylaşmak istedim. sevgi dostluk ve barış tüm insanların üzerinde olsun…..[/quote

isamesihyasiyor Sayın Blueplay,
    Forum sayfamıza hoşgeldiniz. Buraya sizin gibi farklı dinlerden ve inançlardan pek çok insanlar gelmektedir. Bence her insan önce kendi inancını sorgulamalı, diğer dinleri ve inançları da araştırmalıdır. Şimdiye dek Hristiyanlık hakkında belki sadece tek bir kaynaktan, yanlış şeyler duydunuz. Hristiyanlığı bir de gerçek kaynağından araştırın. Forum sayfamızda İncil, İsa Mesih ve Hristiyanlık hakkında pek çok bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca chat odamızda bizlerle sohbet edebilir ve sormak istediğiniz soruları sorabilirsiniz.

Tanrı’nın, ruhsal gözlerinizi açmasını ve tüm gerçeklerini size açmasını diliyoruz.

Sevgiler
    Suna

8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.