• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #23702
  Anonim
  Pasif

  Sevgili Rab’deki kardeşlerime!

  Rab bizlerden dogru yüreklerle ona gitmemizi nasıl istemekteyse, bizler de O’nu örnek alarak, karşımızdaki kişilerden bu dogru yüregi beklemeliyiz. Yüregim ister ki, her okudugum yazıda Rab’de bir adım daha büyüyeyim. İsterim ki her paylaşımda O’nu yüceltelim. İsterim ki her konunun başlıgı, bizleri Rab’be yönlendirsin.

  Kutsal Kitap der ki “Başımıza ne geldiyse bilgisizlikten geldi.’’
  Bu söz çok önemlidir kardeşler. Önce Rab’be, sonra kardeşlerimize bakmalıyız.

  Unutmamalıyız ki, sadece ekmekle karın doyurulmaz. Gündelik ekmegimizi burada yiyebilmemize olanaklar saglansın. Ekmeklerimizin arasına yenilemeyecek lezzetler katmayalım.

  Bizlere bir görev verildi. Müjdeyi uluslara duyurmalıyız. Bunu yaparken de, İmanda büyümemiz gerekmektedir. Büyüyebilmek için se Rab’bin sözleriyle dolu dolu yaşayabilmeliyiz. Bu olanagı burada yaratalım isterim.

  Bizler zaten müslüman bir toplumun içerisinden gelen seçilmişleriz.
  Müslümanlıgın birçok düşüncesini, degerlerini, kültürünü zaten bilmekteyiz. Bu tür konuları ve tartışmaları yada kıyaslamaları gündeme getirmek bizlere birşey kazandırmayacaktır. Seçici olalım ve tüm yazılımlarda bereketler arayalım.

  Sorulan sorulara da Evangelist kardeşimizin uyguladıgı yöntemi tavsiye ediyorum. Yanıt olarak açıklama yerine, o konunun bulundugu sayfayı referans gösterelim. Kişiler hazır yemek yemesinler, kendileri o sayfada soruların yanıtlarını arasınlar ve bulsunlar. Çaba sarfetsinler ki, aldıkları yanıt deger kazansın.

  Bir diger önemli konu ise: form sayfalarındaki bütünlügün kaybedilmesidir. Her konu başlıgının içerisinde, konu ile alakasız yazılara rastlamaktayız. Forum kurallarında edindigim bilgiye göre, o konu ile alakasız olan her yazı ya oradan uygun bölüme taşınmalı, yada yayınlanmamalı.

  Güzel bir kural olarak konulmasına karşın, uygulanmamaktadır.
  Acımı paylaştıgınız için teşekkür ederim. Rab’bin esenligi, bereketi ve lutfu siz degerli kardeşlerimle olsun

  AMİN

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.