FLÖRT ETMEK BİRİ İLE ÇIKMAK

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    klaus
    Anahtar yönetici

Nasil bir insanla çıkmalısınız? Bu Kelamdadır: II Tim 2:22 “Gençlik arzularından kaç. Temiz yürekle Rab`be yakaranlarla birlikte doğruluğun, imanın, sevginin ve esenliğin ardından koş.

Tanrı’yı sevmeyen biri ile çıkmaniı akıllıca bir davranış olmaz. Bu Kelamdadır: II Korint 6:14-15 “İmansızlarla aynı boyunduruğa girmeyin. Çünkü doğrulukla fesadın ne ortaklığı, ışıkla karanlığın ne paydaşlığı olabilir?Mesih`le Beliyal uyum içinde olabilir mi? İman edenle iman etmeyenin ortak yanı olabilir mi? Amos 3:3 “İki kişi anlaşmadan birlikte yürür mü?

Hristiyan olduğunu iddia eden ama imanli bir hayat yaşamayan ile çıkmayin. Bu Kelamdadır: I Korint 5:11 “Ama şimdi size şunu yazıyorum: Kardeş diye bilinirken fuhuş yapan, açgözlü, putperest, sövücü, ayyaş ya da soyguncu olanla arkadaşlık etmeyin, böyle biriyle yemek bile yemeyin.

Sinirli, kızgın insanlardan kaçının. Bu Kelamdadır: S.Özdeyiş 22:24 “Huysuz kişiyle arkadaşlık etme; Tez öfkelenenle yola çıkma.

Tembel hristiyanla çıkmayın. Bu Kelamdadır: II Selan 3:6 “Kardeşler, bizden aldıkları öğretilere uymayıp boş gezen bütün kardeşlerden uzak durmanızı Rab İsa Mesih`in adıyla buyuruyoruz.”

Dıç değil iç güzelliğe önem veriniz. Bu Kelamdadır: I Petrus 3:4 “Gizli olan iç varlığınız, sakin ve yumuşak bir ruhun solmayan güzelliğiyle süsünüz olsun. Bu, Tanrı`nın gözünde çok değerlidir.”

İyi huyları olanla çıkınız. Bu Kelamdadır: Roma 15:5-6 “Sabır ve cesaret kaynağı olan Tanrı`nın, sizleri Mesih İsa`nın isteğine uygun olarak aynı düşüncede birleştirmesini dilerim. Öyle ki, Rabbimiz İsa Mesih`in Tanrısı`nı ve Babası`nı birlik içinde hep bir ağızdan yüceltesiniz.

Sizi destekleyen, teşvik eden kişi ile çıkınız. Bu Kelamdadır: Filip 2:1-2 “Böylece Mesih`ten gelen bir cesaret, sevgiden doğan bir teselli ve Ruh`la bir paydaşlık varsa, yürekten bir sevgi ve sevecenlik varsa, aynı düşüncede, sevgide, ruhta ve amaçta birleşerek sevincimi tamamlayın

Birisi ile çıkarken etrafinizdakileri ihmal etmeyin. Bu Kelamdadır: Filip 2:4 “Yalnız kendi yararını değil, başkalarının yararını da gözetsin”

İlişkiniz basamak basamak ilerlesin. Bu Kelamdadır: II Petrus 1:5-7 “İşte bu nedenle her türlü gayreti göstererek imanınıza erdemi, erdeminize bilgiyi, bilginize özdenetimi, özdenetiminize dayanma gücünü, dayanma gücünüze Tanrı yoluna bağlılığı, bağlılığınıza kardeşseverliği, kardeşseverliğinize sevgiyi katın.”

Birisi ile çıkarken nelerden kaçınmalıyız? Bu Kelamdadır: Roman 13:13 “Çılgınca eğlenceye ve sarhoşluğa, fuhşa ve sefahate, çekişmeye ve kıskançlığa kapılmayalım. Gün ışığında olduğu gibi, saygın bir yaşam sürelim “

Birisi ile çıkarken cinsel ilişkiye girilmemelidir. Bu Kelamdadır: I Korint 6: 13, 18 “ Beden fuhuş için değil, Rab içindir. Rab de beden içindir…Fuhuştan kaçının. İnsanın işlediği bütün öbür günahlar bedenin dışındadır; ama fuhuş yapan, kendi bedenine karşı günah işler.

Kendinizi temiz tutun. Bu Kelamdadır: I Yuhanna “Mesih`te bu umuda sahip olan, Mesih pak olduğu gibi kendini pak kılar. “

Kendinizi yaralamamaniz icin cinsel isteklerinizi ve davranışlarinizi Mesih’in kontrolune bırakmalısınız. Bu Kelamdadır: I Selanik 4:3-5 “Tanrı`nın isteği şudur: Kutsal olmanız, fuhuştan kaçınmanız, her birinizin, Tanrı`yı tanımayan uluslar gibi şehvet tutkusuyla değil, kutsallık ve saygınlıkla kendine bir eş alması..”

Eğer çok ileri gittiyseniz ne yapmalısınız?

Öncelikle günah işlediğinizi kabullenmelisiniz. Bu Kelamdadır: Mez 51:2-4 “Tümüyle yıka beni suçumdan, Arıt beni günahımdan.Çünkü biliyorum isyanlarımı, Günahım sürekli karşımda. Sana karşı, yalnız sana karşı günah işledim, Senin gözünde kötü olanı yaptım. Öyle ki, konuşurken haklı, Yargılarken adil olasın.

İkinci olarak günahlarınız icin af dileyin, Tanrı tekrar baştan başlayabileceğinizi söyler. Bu Kelamdadır: Mezm 51:7-12 “Beni mercanköşkotuyla arıt, paklanayım, Yıka beni, kardan beyaz olayım.Neşe, sevinç sesini duyur bana, Bayram etsin ezdiğin kemikler.Bakma günahlarıma, Sil bütün suçlarımı.Ey Tanrı, temiz bir yürek yarat, Yeniden kararlı bir ruh var et içimde.Beni huzurundan atma, Kutsal Ruhun`u benden alma.Geri ver bana sağladığın kurtuluş sevincini, Bana destek ol, istekli bir ruh ver.

Üçüncü olarak Tanrı’nın sizi affettiğine iman ederek suçluluk hissetmekten vaz geçmelisiniz. Bu Kelamdadır: Mez 32:1-6 “Ne mutlu isyanı bağışlanan, Günahı örtülen insana!Suçu RAB tarafından sayılmayan, Ruhunda hile bulunmayan insana ne mutlu!Sustuğum sürece Kemiklerim eridi, Gün boyu inlemekten. Çünkü gece gündüz Elin üzerimde ağırlaştı. Dermanım tükendi yaz sıcağında gibi. *Günahımı açıkladım sana, Suçumu gizlemedim. “RAB`be isyanımı itiraf edeceğim” deyince, Günahımı, suçumu bağışladın. Bu nedenle her sadık kulun Ulaşılır olduğun zaman sana dua etsin. Engin sular taşsa bile ona erişemez.

Tanrı’nın seçtigi bir eş var sizin için. Bu Kelamdadır: Yaradilis 2:18 “Sonra, “Adem`in yalnız kalması iyi değil” dedi, “Ona uygun bir Yardımcı Yaratacağım.”

Rab’den kendiniz için bir eş isteyin. Bu Kelamdadır: S.Özdeyiş 19:14 “Ev ve servet babadan mirastır, Ama sağduyulu kadın RAB`bin armağanıdır.

Tanrı size gönlünüzdekini verecektir. Bu Kelamdadır: Mez 37:4 ve Matta 6:8 “RAB`den zevk al, O senin içindeki istekleri yerine getirecektir… Çünkü Babanız nelere gereksinmeniz olduğunu siz daha O`ndan dilemeden önce bilir.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.