Fikralar komik ama,

• Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Evet fıkralar her ne kadar biraz gerçegi yansıtsa da içinde geçen kişi, kitle, siyasi düşünce vb.durumlardan dolayı kırıcı da olabiliyor. Örnegin forumda, yeni eklenen papa ve yahudi fıkrasında oldugu gibi. Sadece merak ediyorum; acaba bu siteyi merakla ya da bir arayışla ziyaret eden musevi, katolik kardeşler de konusu oldukları bu fıkaralara gülebilecekler mi yoksa hakkımızda (Kİ BU SİTE RAB’BİN ÜZERİNE, SEVGİSİ üstüne kurulmuş) önyargı ile neler düşünüceklerdir. Bu eşsiz ve güzel sitemiz her konuya, tartışmaya, kişilere görüşlere,açık olsa da öncelikle ilk amacı RAB’bi yüceltmek, O’nda imanlıları buluşturmak ve gönüllü imanlıların nacizane bilgileriyle kişileri, soruları cevaplamak(PROVAKATÖRLERİ DEGİL). O zaman hepimizin görevi(İSTER İMANLI ,İSTER MİSAFİR) konuların, cevapların.fıkraların nereye, kimlere ,nasıl ne şekilde etki yapabilecegini düşünerek yazmamızdır. İmanlı bir kardeşiniz olarak bu konuya hassasiyet göstermenizi rica ederim.Rabbim herkese herşeyi gönlünce versin.

Anonim
    Pasif

Sevgili jessicem kardeşim.

Forma göstermiş olduğunuz duyarlılık için size teşekkür ediyorum.
    İsa mesih’in aramızda olduğu dönemlere baktığımızda;
    İnsanlara birşeyleri anlatabilmek için, benzetme ve örneklemelerle açıklamalar yaptığını görmekteyiz.
    Elbetteki bunlar fıkra niteliğinde değildir.
    Ama bu benzetmelere dikkat edecek olursak,
    Tümünin altında bir ögreti yatmaktadır.
    İnsanları düşünceye sevkedebilmektedir.
    Doğruyu keşfetmeleri sağlanmaktadır.

Bizlerde örneklemelerde bulunabilir, hatta fıkralarla konuya derinlik kazandırabiliriz.
    Sizinde dediğiniz ve üzerinde önemle durduğunuz gibi,
    Bu fıkralar asla karşımızdakini rencide etmemeli, küçük düşürmemeli, hor görmemelidir.
    Fıkranın sonucu önemlidir.
    Sonucunda gül ve geç olmamalıdır.
    Ögreti verebilmeli, yönlendirebilmeli, teşvik edici olabilmelidir fıkralarımız.

İçten uyarınızdan bereket aldığımızı belirtirim.
    Bizler insanız ve sürekli hatalar yapmaktayız.
    Görevimiz ise aile içi birlikteliği korumak ve birbirimizi uyarmaktır.
    Uyarmazda sessizde kalırsak, doğruyu bulamayız asla.
    Rab’bin evlatlarıyız.
    Herkesten çok gülebilmeli, esenlikte kalabilmeliyiz.

Sevgiyleeee

klaus
    Anahtar yönetici

Sevgili Jessicem ben de seninle aynı fikirdeyim. Ve bu konuda benim de rahatsızlığım oldu. Ayrıca bu tür fıkraların ne derece öğretici olduğunu da anlamış değilim. Ayrıca İsa Mesihin seçtiklerini (katolikler) bizde kabul etmeliyiz. Biz kimiz ki ? Bizim görevimiz müjdeyi duyurmakdır, diğer isevi kardeşleri fıkralarla örneklendirip , konuya derinlik ! katmak değildir.
    Tüm İsevi kardeşlerimin sevgide ve Rabde kalması dileğiyle.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.