Ezekiel 1. Bölüm (Varlıklar)

 • Bu konu 2 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27346
  Anonim
  Pasif

  HEZEKİEL

  Rab’bin Görkemi Hezekiel’e Açıklanıyor

  BÖLÜM 1

  Hez.1: 1 Otuzuncu yılda*fa*, dördüncü ayın* beşinci günü Kevar Irmağı kıyısında sürgünde yaşayanlar arasındayken gökler açıldı, Tanrı’dan gelen görümler gördüm.D Not 1:1 “Otuzuncu yıl”: Anlamı kesin olarak bilinmiyorsa da, Hezekiel’in yaşının otuz olduğu sanılıyor.

  Hez.1: 2 Kral Yehoyakin’in sürgünlüğünün beşinci yılında, ayın beşinci günü,

  Hez.1: 3 Kildan* ülkesinde, Kevar Irmağı kıyısında RAB Buzi oğluKâhin* Hezekiel’e seslendi. RAB’bin eli orada onun üzerindeydi.

  Hez.1: 4 Kuzeyden esen kasırganın göz alıcı bir ışıkla çevrelenmiş, ateş saçan büyük bir bulutla geldiğini gördüm. Ateşin ortası ışıldayan madeni andırıyordu.

  Hez.1: 5 En ortasında insana benzer dört canlı yaratık duruyordu;

  Hez.1: 6 her birinin dört yüzü, dört kanadı vardı.

  Hez.1: 7 Bacakları dimdikti, ayakları buzağı ayağına benziyor ve cilalı tunç* gibi parlıyordu.

  Hez.1: 8 Dört yanlarında, kanatların altında insan elleri vardı.Dördünün de yüzleri, kanatları vardı.

  Hez.1: 9 Kanatları birbirine değerek dosdoğru ilerliyor, ilerlerkensağa sola dönmüyordu.

  Hez.1: 10 Her yaratığın dört yüzü vardı: Önde dördünün yüzü insanyüzüne, sağda dördünün aslan yüzüne, solda dördünün öküz yüzüne,arkada dördünün kartal yüzüne benzer bir yüzü vardı.

  Hez.1: 11 Yüzleri böyleydi. Kanatları yukarıya doğru açılmıştı. Heryaratığın iki kanadı yanda öbür yaratıkların kanadına değiyor,iki kanatla da bedenlerini örtüyordu.

  Hez.1: 12 Her biri dosdoğru ilerliyordu. Ruhları onları nereyeyönlendirirse, sağa sola sapmadan oraya gidiyorlardı.

  Hez.1: 13 Canlı yaratıkların görünüşü yanan ateş közleri ya da meşalegibiydi. Ateş yaratıkların ortasında hareket ediyordu; ışıksaçıyor ve içinden şimşekler çakıyordu.

  Hez.1: 14 Yaratıklar şimşek çakar gibi hızla ileri geri gidip geliyorlardı.

  Hez.1: 15 Bu dört yüzlü yaratıklara bakarken, her birinin yanında, yere değen bir tekerlek gördüm.

  Hez.1: 16 Tekerleklerin görünüşü ve yapısı şöyleydi: Sarı yakut gibi parlıyorlardı ve dördü de birbirine benziyordu. Görünüşleri ve yapılışları iç içe girmiş bir tekerlek gibiydi.

  Hez.1: 17 Hareket edince yaratıkların baktıkları dört yönden birinedoğru sağa sola sapmadan ilerliyordu.

  Hez.1: 18 Tekerleklerin kenarı yüksek ve korkunçtu; hepsi çepeçevregözlerle doluydu.

  Hez.1: 19 Canlı yaratıklar hareket edince, yanlarındaki tekerlekler de hareket ediyordu; yaratıklar yerden yükseldikçe, tekerlekler de onlarla birlikte yükseliyordu.

  Hez.1: 20 Ruhları onları nereye yönlendirirse oraya gidiyorlardı. Tekerlekler de onlarla birlikte yükseliyordu. Çünkü yaratıkların ruhu tekerleklerdeydi.

  Hez.1: 21 Yaratıklar hareket ettiğinde onlar da hareket ediyor,yaratıklar durduğunda onlar da duruyor, yaratıklar yerdenyükseldiğinde onlar da yükseliyordu. Çünkü yaratıkların ruhu tekerleklerdeydi.

  Hez.1: 22 Kubbeye benzer, billur gibi parlak ve korkunç bir şey canlıyaratıkların başları üzerine yayılmıştı.

  Hez.1: 23 Kubbenin altında kanatlarının biri öbürünün kanatlarınadoğru açılmıştı. Her birinin bedenini örten başka iki kanadı vardı.

  Hez.1: 24 Yaratıklar hareket edince, kanatlarının çıkardığı sesi duydum. Gürül gürül akan suların çağıltısını, Her Şeye Gücü Yeten’in sesini, bir ordunun gürültüsünü ansıtıyordu. Durunca kanatlarını indiriyorlardı.

  Hez.1: 25 Kanatları inik dururken, başları üzerindeki kubbeden bir ses duyuldu.

  Hez.1: 26 Başları üzerindeki kubbenin üstünde laciverttaşındanyapılmış tahta benzer bir nesne vardı. Yüksekte, tahtı andırannesnede insana benzer biri oturuyordu.

  Hez.1: 27 Gördüm ki, beli andıran kısmının yukarısı içi ateş dolumaden gibi ışıldıyordu, belden aşağısı ateşe benziyordu veçevresi göz alıcı bir ışıkla kuşatılmıştı.

  Hez.1: 28 Görünüşü yağmurlu bir gün bulutların arasında oluşangökkuşağına benziyordu. Öyleydi çevresini saran parlaklık.RAB’bin görkemini andıran olayın görünüşü böyleydi. Görünce,yüzüstü yere yığıldım, birinin konuştuğunu duydum.

  Ben bir araştırma yaparken görmüştüm bu ayetler acaba dünya dışı diğer akıllı canlılarla ilgili ve burdaki araç UFO mudur?Sizin bakış açınızı merak ettim.Bu bölüm bana çok şaşırtıcı geldi.

  #36172
  Anonim
  Pasif

  Ufo olarak kabul ederseniz, meleklerin ve tüm kutsal kitap peygamberliklerinin, hepsinin dünyadışı akıllı yaratıkların eseri olduğu ifadesi çıkar. Yani bizleri kontrol eden, yine yaratık olan uzaylılar. Ben buna inanmıyorum tabi ama buna inanan da bir hayli fazla insan var. Ama tüm bunların sonunda, yani dünya üzerinde yaşayan insanların tanrı diye inandığı figürün ve sözlerinin hepsinin uzaylıların bir ürünü olduğu fikri yine hiçbir şeyi açıklamaya yetmiyor benim açımdan. Çünkü bu haliyle hala daha neden yaratıldığımı, eninde sonunda uzaylının da yaratıcısı ve bizi yaratanın kim olduğunu bilmiyor olacağım. Herşeyden bir haber yaşayıp gideceğim ve ölümden sonrasında emin olacağım ama ya geç olursa ve yanılmışsam, işte o zaman kaybım çok demektir öyle ki ebedi yaşamımı kaybetmiş olurum. Ne için, boş hikayeler için.. Uzaylıymış… Uzaylıyı yaratan yok muydu, Yaratıcı, uzaylıların bizimlerle böyle dalga geçmesine izin verir mi? Yani tüm dinleri uzaylılara bağlamak, aslında Tanrı olgusunu yoketmek için geliştirilen bir düşüncedir. Evrim teorisi gibi. Yaşam kendi kendine var oldu, bizler geliştirdiki tanrı hiç olmadı, biz tanrılarız demekle aynı şey, uzaylı teorisi. O zaman yazık ki ne yazık bize.

  Ama şaka bir yana ufo görüşüne katılmam mümkün değil. Çünkü bu durumda biz bir hiç oluyoruz, yaşamın da anlamı kalmıyor. Bunu mantığım da kabul etmiyor. Saçmalık içinde yaşıyoruz fikri çıkıyor ve ölümden sonrasının da olmayacağı sonucunu doğuruyor.

  Hezekiel peygamberin gördüğü ona yabancı olan, ama uzaylı da olmayan meleklerin görünümü idi. Kendi bilgisiyle yaptığı bir tanımdır. Ayrıca bunun ne olabileceği ile ilgili youtube da birkaç video var rastladığım. Onlara bakabilirsiniz. Ufodan çok uzak bir görünüm çıkıyor ortaya.

  #36170
  Anonim
  Pasif

  Bence onlar var ve onları da Tanrı yarattı bu benim kişisel görüşüm zaten bizim galaksimiz evrende çok çok küçük bir parça.Daha nice galaksiler gezegenler var ben bunların boş olduğunu düşünmüyorum bu ayetler belki başka anlamlardadır ama ben yinede başka canlıların da yaşadığını düşünüyorum.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.