Exorcism Hakkında Soru

 • Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27755
  Anonim
  Pasif

  Ortaçağda çok yapılan şeytan çıkarma ayinleri artık sadece Katolikler tarafından mı yapılıyor yoksa Ortadoslar ve Protestanlar da yapıyorlar mı?Şizofreni gibi hastalıkların keşfedilmesinden sonra artık kimse şeytanın vucüdü ele geçirmesine inanmıyor sanırım.

  #37059
  Anonim
  Pasif

  Merakli Merakli :) pskolojik hastalik da var, kötü ruhlarin( cinlerin) kimi insanlarda bulunmasindan dolayi kiside görülen sorunlar da var. Bu ikisinden yalnizca biri var var dersek yanlis olur( karsilastigimiz tuhaf bir durumda) Filimlerde gecen seytan cikarma insanlarin filim icin isi düzmece seyler üretmesinden baska birsey degil, gercege uygun bir iki unsur barindirsa da… Gercekte filimlik birsey yok. Gercekten cinli bir kisiye, Mesihe imaniyla bir kisi, emreder, onun icinden Mesih isa nin adinda cik der. Bu olaya sahsen katilmis, kardesler bulunuyor. Bugün cok örnekleriyle yasaniyor. Dua edilen kiside cin varsa veya cinler, dua dan cok rahatsiz oluyor. Akilli uslu duran kisi, cok kaba olarak dua edenlere küfretmeye basliyor. Bakislari bir insan bakisindan cikiyor,ancak görünce insan anlayabilir, o bakislari; kisi yerlerde vahsi hayvanlar gibi kontrolden cikmis hareketlere girebiliyor…..Isa Mesihin adinda adini söyle dendeginde, kisinin isminden baska bir isim veya kac cinse isimler söylüyor, zaten o an küfreden konusan cinin kendisi, o kisi degil.. Kisiyi birakmasi , bazen cabuk bazen uzun saatler sonra gerceklesiyor. Kisi istemiyorsa, kötü ruhun cikmasini arzu etmiyorsa zorla da olmuyor, oldugu gibi kaliyor, kisinin kurtulmayi istemesi önemli bir rol oynuyor. Benim bildiklerim bu kadar. Uyari: Bu konulari merak edip de seytanin dünyasina girip, onun oyuncagi olmak tuzagina düsmemeye dikkat etmek lazim. Nihayet oklitizm kötü ruhlarin dünyasinda bir piyon olmaktir.. Kisi Rab in disinda farkli güc merkezleriyle baglantiya gecip, onlarla birsey yapmaya kalkarsa, artik onlara aittir, Rab i kaybetmistir

  #37055
  Anonim
  Pasif

  Madem sevgi tanrıdandır,korkuda şeytanındır o zaman şeytandan korkacakmıyız.
  Korkarsak şeytanın oyununa gelmiş olmazmıyız.
  Şeytanı bile severek geçebilirmiyiz.
  Çok çetin bir soru ama hristiyanlığım öncesi “yaradılanı severim yaradandan ötürü” düşüncesini şeytana kadar getirmiş ve şeytanıda severek geçmiş ve şu andada hristiyan olmuş biriyim.
  Sonuçta artık şeytanla işiniz olmuyor.
  İnsan içine giren cinler konusunda henüz bir fikrim yok.Sadece içime cin girdi diye inanan ve olmadık davranışlar yapan birinin “inançlarını” daha sağlıklı yere,”Rabbe” vermesini sağlıyabiliriz.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.