Exodus – Mısır’dan Çıkış’ın Kanıtları:

 • Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26822
  Anonim
  Pasif

  Bilim adamı Ron Wyatt’ın, “Mısır’dan Çıkış” konulu bilimsel ve arkeolojik bulguları, resimlerle ama İngilizce olarak sunulmuştur. Şu linki tıklayınız:

  http://www.covenantkeepers.co.uk/red_sea.htm

  Kutsal Kitap Güvenilirdir. Masallara yer yoktur.

  #34782
  Anonim
  Pasif

  Mısırdan çıkış öncesi ve sonrasında mısır krallığı ile ilgili bilgiyi ayrıca şu aşağıda ki bu linkte de bulabilirsiniz.

  http://amazingdiscoveries.org/egypt-and-the-bible.html

  Musa’yı evlatlık olarak alan firavunun tek evladı olan prensen hatşepsut, daha sonra ki fravunlar tarafından sevilmiyor. Öyle ki mezarında ki ve onla ilgili tüm kayıtlar silinmeye çalışılıyor. Nedeni ise ibranilerin tanrısına tapması, mısır ilahlarını reddetmesi. Ve bir zaman sonra amenhotep 4 (karısı nefertiti) adını akhenaten diye değiştiriyor.

  “This son of Tutmoses IV was still an idolater, but during the reign of his son (Amenhotep IV), the religion of Egypt shifted from the worship of Amun to that of Aten. Atenism was the worship of the one Creator God.”

  “The Exodus must have left its mark upon the Egyptian people, and many adhered to the God of the Hebrews, rather than to the Egyptian deities. The essence of the Egyptian religion was that of sun worship, but numerous gods played secondary roles in their belief system. Amenhotep IV changed his name to Akhenaten, symbolizing the change from Amun worship to Aten worship (Amenhotep means “Amun is pleased”). Further evidence of Akhenaten’s break with the old religion is that he shifted his capital from Luxor to a new capital Akhetaten. In a song written by Akhenaten to his god, there are 17 verses corresponding with Psalm 104.” (prof. Walter J. Veith’in yazısından alıntı).

  #34759
  Anonim
  Pasif

  Bu son zamanlar çok konuşulan ‘Avatar’ isimli bilim kurgu filminin yönetmeni James Cameron’un da yönetmenliğine katıldığı ‘The Exodus decoded’ diye epey itinalı hazırlanmış bir belgesel de var. Konuyla ilgili verdiği izahatlar epey eleştirilmiş ama yine de ilginç bir belgesel. İnsan ille de öyle olmuş diye görmese bile (ki doğrudur öyle görmemesi) o devirlerle ilgili fikirler ediniyor, en azından.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.