Ex Müslümanlar Komisyon Kurdu

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24379
  Anonim
  Pasif

  ‘Ex Müslümanlar’ komisyon kurdu’ mellow.gif

  Hollanda’da tartışma yaratacak bir oluşumun temelleri atıldı… İslam’dan çıkanlar, komisyon kurdu. Başkan Cemi “İslam’daki hoşgörüsüzlüğü kabul etmediklerini” söyledi. Almanya başkan yardımcısı bir Türk kızı… .. sp.gifon dönemde İslam konusunun en çok tartışıldığı ülkelerin başında Hollanda geliyor. İslam konusunda çalışmalar yapan yönetmen Theo Van Gogh’un öldürülmesinin ardından İslam’a yönelik hassasiyet artarken ülkede bir grup genç Müslümanlık’tan çıkanları bir çatı altında toplama kararı aldı. Avrupa’nın birçok ülkesinde ardı ardına “Ex-Müslümanlar Konseyi” kuruldu. Hollanda şubesinin başındaki İran asıllı İhsan Cemi çarpıcı açıklamalar yaptı.

  2001’de Dinden çıktı

  1985’te İran’da doğan Cemi 1994 yılında ailesiyle birlikte Hollanda’ya yerleşti. Ve 11 Eylül 2001’de Amerika’nın El Kaide militanları tarafından hedef olmasının ardından Müslümanlıktan çıktı. 11 Eylül saldırıların 6’ncı yılında “Ex-Müslümanlar Konseyi” kurduğunu tüm dünyaya ilan etti. Çalışma arkadaşlarıyla birlikte bu günü seçmelerinin büyük bir önemi olduğunu belirten Cemi, “11 Eylül, İslam’daki toleranssızlığın geldiği on nokta. Biz de bugünü seçerek İslam’da daha fazla toleranssızlığı kabul etmediğimizi ifade etmek istedik” dedi. Cemi, Avrupa’daki diğer Ex-Müslümanlar Konsey liderlerinin katıldığı organizasyon sırasında da AP haber ajansına konuştu.

  5 Ay hazırlandılar

  Konsey için 5 aylık bir hazırlık aşaması geçirdiklerini belirten Cemi bu süre zarfında üç kez fiziksel saldırıya uğradığını belirtti. Cemi, “Din değiştirmek isteyenlere destek olmak istiyoruz ama buna aileleri izin vermiyor. Bu kişilerin yalnız olmadıklarını bilmeleri lazım” dedi. Bu faaliyetleri nedeniyle ölüm tehditleri aldığını da söyleyen Cemi, saklanmak ve polis korumasında yaşamak zorunda kaldığını da belirtti. Cemi annesinin de Hıristiyanlık’ı seçtiğini belirtti.

  Sabah Gazetesi

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.