Evlilik uzerine

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Su an John Bevere’nin The Bait of Satan adli kitabini okumaktayim. Yazarin evlilik uzerine verdigi taniklik cok hosuma gitti ve paylasmak istedim. Umarim, okuyucaklariniz aklinizdaki bazi sorulari da aydinlatir evlilik uzerine.

Markos 4:16-17
    Kayalık yerlere ekilenler ise, işittikleri sözü hemen sevinçle kabul eden, ama kök salamadıkları için ancak bir süre dayanan kişilerdir. Böyleleri Tanrı sözünden ötürü sıkıntı ya da zulme uğrayınca hemen sendeleyip düşerler.

Yazarin sekreteri halen bekar fakat mutlu bir beraberligi olan bir bayandir. Bayanin erkek arkadasi da kilise de gorevlidir. Iliskileri gun gectikce buyumekte ve herkes iliskinin evlilik ile sonuclanacagindan emindir. Hatta bir gun bir Pastor, ikisini yanina cagirmis ve evleneceklerini onaylamistir. Tabi kiz gayet mutlu bir sekildebir sonraki gun istedir ve yazara onlari evlendirebilir mi diye sormustur. Yazar onur duyarim demis, danisma ve biraz ogut icin onlara randevu vermistir. Toplanti gununde yazar huzursuzdur. Neyse, cift gelir ve yazar kiza bu genc adamin Tanri’nin onun icin sectigi koca oldugundan emin olup olmadigini sorar. Kiz net bir sekilde evet der. Yazar, erkege bakar ve sorar “Bu kizla evlenmen Tanri’nin istedigi oldugundan emin misin?” Genc adam boynunu buker ve kafasini “hayir, emin degilim” dercesine sallar.

ve yazar sunu soyler: Sizi evlendiremem. Kim sizin icin kehanette bulundu ya da ne dedi umrumda degil. Kac kisi “birbinize cok yakisiyorsunuz” dedi o da umrumda degil. Eger Tanri dilegini vahiy etmemisse kalbinizde, evlilikle bir isiniz olamaz. Eger Tanri’nin dilegi degilse evlenmeniz, evliliginizde firtinalar oldugunda-mutlaka ki olacak- aklinizi sorular takilacak: ya baska bir kizla evlenseydim? Bu sorunlar olur muydu? Keske Tanri’nin istegi oldugundan emin olsaydim. Kendimi kapana kisilmis gibi hissediyorum. Sonra kalbiniz yorgun dusecek, ve evliliginiz icin savasma gucunuz kalmayacak. Her durumda ikilemde kalmis, kararsiz bir adam olacaksiniz.

Yazar ikiliyi gonderir. Adam rahatlamis, bayan ise cok kizgindir. Yazar kiza Tanri’dan duymasi icin erkege zaman tanimasini soyler.

3 hafta sonra, ikili bir toplanti daha rica eder. Yazar kendini gayet neseli ister. Genc adam yazarin gozlerine bakar ve der ki: Hic bir suphe olmadan biliyorum ki bu kadin bana Tanri’nin evleneyim diye verdigi kadindir.” ve 7 ay sonra evlenirler.

ana fikir soyle:

Eger iliskiniz Tanri’nin Sozu uzerine kurulmussa, hani bitkiler gibi kokunuzu salmissaniz, karsiniza hangi problem cikarsa ciksin o problemin ustesinden Tanri’nin gucu ile gelebilirsiniz. Cevirinin zayifligindan dolayi ozur dilerim.

Bence de o kizdan bu kiza (erkekten erkege), ya da o evlilikten bu evlilige kosmaktansa, mutsuzluktan, kalp kirikliklarindansa Tanri’ya dua edip onayini almak en guzeli. O zaman bileceksin ki karsina ne cikarsa ciksin, siz ikiniz, kari-koca yikilmazsiniz. halleluya

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.