Ermeni Şehidimizin Cenazesi Kiliseden kaldırıldı

• Bu konu 3 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

rkadaşının silahından çıkan kurşunlarla hayatını kaybeden Ermeni asıllı er defnedildi.
    İSTANBUL DA TOPRAĞA VERİLDİ

Batman ın Kozluk ilçesi jandarma karakolunda arkadaşının silahından çıkan kurşunlarla hayatını kaybeden Jandarma Er Sevag Şahin Balıkçı İstanbul da toprağa verildi.

Jandarma Er Balıkçı nın Türk bayrağına sarılı tabutu , dini törenin düzenleneceği Feriköy Ermeni Kilisesi ne getirildi. Balıkçının babası Garabet Balıkçı ve annesi Ani Balıkçı kilisede taziyeleri kabul ederken , başrahip Tatul Anuşyan da dualar okudu.

ŞİŞLİ ERMENİ MEZARLIĞINA GÖMÜLDÜ

Yapılan duanın ardından yakınlarının omuzlarında bir süre taşınan Balıkçı nın cenazesi , Şişli Ermeni Mezarlığı na defnedildi.

Defin işleminden sonra Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Yaşar , Balıkçı nın tabutunu saran Türk bayrağını baba Garabet Balıkçı ya teslim etti. Bayrağı alan baba Balıkçı , bayrağı sonsuza kadar saklayacağını ifade etti.

Anonim
    Pasif

Iste din ve millet kavraminin farkli unsurlar oldugu halk tarafindan idrak edilmis olsaydi; sirf hristiyan olduklari icin itelenen ermeniler, Turklere tarihin en buyuk zararini vermis musluman kürtlerden daha antipatik gorulmezlerdi.

Anonim
    Pasif

Yurt dışında bir Türk ve Ermeni karşılaşsa sarmaş dolaş olurlar.Türkiye’de yaşayan Türkler olarak bizim de burada Ermeni arkadaşlarımız,kardeşlerimiz vardır. Gayet iyi anlaşıyoruz.Tek suç Siyasetçilerde..

Anonim
    Pasif

Olay gerçekten kaza mı yoksa farklı bir durum mu söz konusu bilmiyorum. Şüpheyle yaklaşmakta haklıyım çünkü tarihi biliyorum. Diğer konuyla ilgili olarak; Bizler Türklere yada başka milletlere düşman değiliz, Neden olalım? İnsan nerede, ne zaman doğacağını seçme özgürlüğüne sahip değil. Bu bizim belirlediğimiz bir durum değil. Dolayısıyla insanoğlu milliyetinden dolayı ne övülmeli ne de eleştirilmeli.

Ermeni soykırımına ilişkin olarak benim kızdığım nokta, bazı türk milliyetçilerinin yaşanan acıları inkar etmesi, ne zaman soykırım dile getirilse ermenilerin türkleri arkadan vurduğuyla ilgili yalanların propagandası.

Son cümlem: Şahsım adına konuşuyorum, bireyin belirli halklara düşman olması mantıklı ve sağlıklı değil, dışlayıcı, ötekileştirici milliyetçi düşüncelere karşı olması son derece normal. Yani ben bu şekilde düşünüyorum. İnsanlara karşı değilim, bazı uç fikir ve ideolojilere (örneğin milliyetçilik) karşıyım.

Saygılarımla

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.