ANASAYFA Forum DUYURU PANOSU, SORU, MESAJ, HABERLER, (NEWSBOARD) Duyuru Panosu, Mesajlar, Haberler, Bülten Ermeni Şehidimizin Cenazesi Kiliseden kaldırıldı

 • Dieses Thema hat 3 Teilnehmer und 3 Antworten.
Ansicht von 4 Beiträgen - 1 bis 4 (von insgesamt 4)
 • Autor
  Beiträge
 • #27356
  Anonym
  Inaktiv

  rkadaşının silahından çıkan kurşunlarla hayatını kaybeden Ermeni asıllı er defnedildi.
  İSTANBUL DA TOPRAĞA VERİLDİ

  Batman ın Kozluk ilçesi jandarma karakolunda arkadaşının silahından çıkan kurşunlarla hayatını kaybeden Jandarma Er Sevag Şahin Balıkçı İstanbul da toprağa verildi.

  Jandarma Er Balıkçı nın Türk bayrağına sarılı tabutu , dini törenin düzenleneceği Feriköy Ermeni Kilisesi ne getirildi. Balıkçının babası Garabet Balıkçı ve annesi Ani Balıkçı kilisede taziyeleri kabul ederken , başrahip Tatul Anuşyan da dualar okudu.

  ŞİŞLİ ERMENİ MEZARLIĞINA GÖMÜLDÜ

  Yapılan duanın ardından yakınlarının omuzlarında bir süre taşınan Balıkçı nın cenazesi , Şişli Ermeni Mezarlığı na defnedildi.

  Defin işleminden sonra Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Yaşar , Balıkçı nın tabutunu saran Türk bayrağını baba Garabet Balıkçı ya teslim etti. Bayrağı alan baba Balıkçı , bayrağı sonsuza kadar saklayacağını ifade etti.

  #36224
  Anonym
  Inaktiv

  Iste din ve millet kavraminin farkli unsurlar oldugu halk tarafindan idrak edilmis olsaydi; sirf hristiyan olduklari icin itelenen ermeniler, Turklere tarihin en buyuk zararini vermis musluman kürtlerden daha antipatik gorulmezlerdi.

  #36225
  Anonym
  Inaktiv

  Yurt dışında bir Türk ve Ermeni karşılaşsa sarmaş dolaş olurlar.Türkiye’de yaşayan Türkler olarak bizim de burada Ermeni arkadaşlarımız,kardeşlerimiz vardır. Gayet iyi anlaşıyoruz.Tek suç Siyasetçilerde..

  #36233
  Anonym
  Inaktiv

  Olay gerçekten kaza mı yoksa farklı bir durum mu söz konusu bilmiyorum. Şüpheyle yaklaşmakta haklıyım çünkü tarihi biliyorum. Diğer konuyla ilgili olarak; Bizler Türklere yada başka milletlere düşman değiliz, Neden olalım? İnsan nerede, ne zaman doğacağını seçme özgürlüğüne sahip değil. Bu bizim belirlediğimiz bir durum değil. Dolayısıyla insanoğlu milliyetinden dolayı ne övülmeli ne de eleştirilmeli.

  Ermeni soykırımına ilişkin olarak benim kızdığım nokta, bazı türk milliyetçilerinin yaşanan acıları inkar etmesi, ne zaman soykırım dile getirilse ermenilerin türkleri arkadan vurduğuyla ilgili yalanların propagandası.

  Son cümlem: Şahsım adına konuşuyorum, bireyin belirli halklara düşman olması mantıklı ve sağlıklı değil, dışlayıcı, ötekileştirici milliyetçi düşüncelere karşı olması son derece normal. Yani ben bu şekilde düşünüyorum. İnsanlara karşı değilim, bazı uç fikir ve ideolojilere (örneğin milliyetçilik) karşıyım.

  Saygılarımla

Ansicht von 4 Beiträgen - 1 bis 4 (von insgesamt 4)
 • Du musst angemeldet sein, um auf dieses Thema antworten zu können.