En ‘şeffaf’ cami

• Bu konu 9 izleyen ve 11 yanıt içeriyor.
12 yazı görüntüleniyor - 1 ile 12 arası (toplam 12)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif
    En ‘şeffaf’ cami

280520080055482342166.jpg

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]YAKLAŞIK 3.5 milyon Müslümanın yaşadığı Almanya’da cami inşaatları zaman zaman tartışmalara neden olsa da, Penzberg kentinde inşa edilen bir cami modern mimarisiyle İslam’a yönelik önyargıların kırılmasında önemli rol oynadı. Almanya’nın önde gelen basın kuruluşlarından Deutsche Welle’nin “İslam fobisine karşı şeffaf cami” diyerek tanıttığı ibadethanenin duvarları yüzde 60 oranında camdan yapılmış. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]İçine cafe açılacak[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]280520080056022414675_3.jpg[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Uzaktan bakıldığında cami olduğuna dair hiçbir işaret bulunmayan yapının yakınına gidildiğinde içerde namaz kılanlar görülebiliyor. Minare de yukarı doğru uzanan sütun şeklinde. Yapımı üç yılda tamamlanan camiden ezan bile okunmuyor. Kadınlar başörtüsü takmadan girebiliyor. Ziyaretçilerin ilgi odağı olan caminin girişinde Arapça ve Almanca yazılar bulunuyor. Kütüphanesinde de İslam dinini anlatan 16 bin eser yer alıyor. Bu kitaplar internet üzerinden sipariş edilip ödünç alınabiliyor. İçinde küçük bir kafe yapılması da planlanıyor. Camide Müslüman kadınlar için Almanya’ya uyum kursları da düzenleniyor. [/FONT]

http://w9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?tarih=31.05.2008&Newsid=180878&Categoryid=30

Armagan
    Anahtar yönetici

Ne güzel demokrasinin niğmetlerinden yararlanmak! Ne güzel adam yerine konulup saygınlık görmek!.. İnsan olmak herkese aynı hakkı tanımayı gerektirmez mi? Tabii ki gerektirir, ama…

Sen bir müslüman olarak Hristiyan bir ülkede, üstelik müslümanların sayıca daha henüz bu ülkeye belki 50 yil önce girdiği hristiyan bir ülkede bir camii yapabiliyorsun, camine gidebiliyorsun, ibadetini yapabiliyorsun, her türlü propaganda imkanlarına sahip olarak basını, kamuoyunu yönlendirebiliyorsun.. Yine bir müslüman olarak bu hristiyan ülkede eğitim ve çalışma eşitliğinden yararlanıp bir polis, öğretmen, güvenlik görevlisi, bir milletvekili, hatta belediye başkanı dahi olabiliyorsun. Oh! Ne güzel Memleket!!

Aynı hakları ve saygınlığı kendi ülkendeki müslüman olmayan Hristiyan azınlıklara veya ‘Müslüman değilim’ diyen insanlarına neden tanımıyorsun?

• Neden müslüman olmayan bir türk vatandaşın askerde ‘onbaşı’ bile olamıyor?
    • Neden korkusuzca kilisesine veya havrasına gidemiyor?
    • Neden kilisesinin yıkılmış duvarlarını bile tamir edemiyor?
    • Neden kimliğini gizlemek zorunda kalıp bir müslümanmış gibi görünmeye mecbur bırakılıyor?
    • Türk olmayan bir arnavut, boşnak, gürcü, vs, sadece müslüman diye Türkiye’de neden sorgusuz sualsiz ‘Türk’ oluveriyor da, bu ülkede doğmuş, türk kimliğini taşıyan, ‘Ben türküm’ diyen ve sen ben gibi ülkemizde yaşayan, ülkesini seven bir süryani, bir ermeni veya müslüman olmamış herhangi bir inanç sahibi vatandaşımız neden ‘türk’ olamıyor?
    • Neden binlerce yıldır bu toprakların yerlisi oldukları halde başka bir ülkenin vatandaşıymış gibi yabancı, ‘el’ muamelesi görüp dışlanıyor?
    • Neden üniversite bitirse bile ona devlet okullarında öğretmen olarak görev vermiyorsun?
    • Neden bir Yahudi veya Hristiyan vatandaşın mahalle karakolunda bir bekçi dahi olamıyor?
    • Neden Hristiyan vatandaşın ‘Gavur’ damagasıyla yaşamaya mahkum bırakılıyor?
    • Neden Hristiyan vatandaşın üçüncü, dördüncü sınıf vatandaş muamelesi görüyor?
    • …….vs…

Batılılar bizimle ilgili şu saptamada bulunmuşlar: ‘Türkler hak alırlar, ama hak vermezler.’

Bu sözün doğru veya yanlış olduğunu ispatlamak Müslüman Türkler olarak sizin elinizde.

hristiyantürk forum

Anonim
    Pasif

Sayın Evangelist, söylemlerinize katılıyorum. Ama “Nerede bu laik geçinenler?” demeden de yapamıyorum. Bugün (01.06.2008 ) “Star” tv. de sayın Aytunç ALTINDAL, rahatlıkla hristiyanlara saldırması yetmiyor, ve de Dışişleri Bakanı’na kadar dil uzatabilyor. Bunun hiç yaptırımı yok mudur? Eğer yaptırımı yoksa ve demokrasi var deniyorsa, o zaman heppisinin söyledikleri gözönüne alınmıyorsa, Rab’bi izleyenlere de sataşılmamalı ve de korunmalıdır. ( Gereken oranda inanlıları da devletin koruduğunu ifade edeyim ki; şahidim ).

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.hisusa

Anonim
    Pasif
    Evangelist;6104 wrote:
    Ne güzel demokrasinin niğmetlerinden yararlanmak! Ne güzel adam yerine konulup saygınlık görmek!.. İnsan olmak herkese aynı hakkı tanımayı gerektirmez mi? Tabii ki gerektirir, ama…

Sen bir müslüman olarak Hristiyan bir ülkede, üstelik müslümanların sayıca daha henüz bu ülkeye belki 50 yil önce girdiği hristiyan bir ülkede bir camii yapabiliyorsun, camine gidebiliyorsun, ibadetini yapabiliyorsun, her türlü propaganda imkanlarına sahip olarak basını, kamuoyunu yönlendirebiliyorsun.. Yine bir müslüman olarak bu hristiyan ülkede eğitim ve çalışma eşitliğinden yararlanıp bir polis, öğretmen, güvenlik görevlisi, bir milletvekili, hatta belediye başkanı dahi olabiliyorsun. Oh! Ne güzel Memleket!!

Aynı hakları ve saygınlığı kendi ülkendeki müslüman olmayan Hristiyan azınlıklara veya ‘Müslüman değilim’ diyen insanlarına neden tanımıyorsun?

• Neden müslüman olmayan bir türk vatandaşın askerde ‘onbaşı’ bile olamıyor?
    • Neden korkusuzca kilisesine veya havrasına gidemiyor?
    • Neden kilisesinin yıkılmış duvarlarını bile tamir edemiyor?
    • Neden kimliğini gizlemek zorunda kalıp bir müslümanmış gibi görünmeye mecbur bırakılıyor?
    • Türk olmayan bir arnavut, boşnak, gürcü, vs, sadece müslüman diye Türkiye’de neden sorgusuz sualsiz ‘Türk’ oluveriyor da, bu ülkede doğmuş, türk kimliğini taşıyan, ‘Ben türküm’ diyen ve sen ben gibi ülkemizde yaşayan, ülkesini seven bir süryani, bir ermeni veya müslüman olmamış herhangi bir inanç sahibi vatandaşımız neden ‘türk’ olamıyor?
    • Neden binlerce yıldır bu toprakların yerlisi oldukları halde başka bir ülkenin vatandaşıymış gibi yabancı, ‘el’ muamelesi görüp dışlanıyor?
    • Neden üniversite bitirse bile ona devlet okullarında öğretmen olarak görev vermiyorsun?
    • Neden bir Yahudi veya Hristiyan vatandaşın mahalle karakolunda bir bekçi dahi olamıyor?
    • Neden Hristiyan vatandaşın ‘Gavur’ damagasıyla yaşamaya mahkum bırakılıyor?
    • Neden Hristiyan vatandaşın üçüncü, dördüncü sınıf vatandaş muamelesi görüyor?
    • ….. vs..

Batılılar bizimle ilgili şu saptamada bulunmuşlar: ‘Türkler hak alırlar, ama hak vermezler.’

Bu sözün doğru veya yanlış olduğunu ispatlamak Müslüman Türkler olarak sizin elinizde.

hristiyantürk forum

Sevgili Evangelist,

Yorumlarınıza katılmamak elde değil; ama ne yazık ki şu an Müslüman Türkler’e (özellikle de ılımlı İslamcılara) sorsak, zaten Türkiye’de haddinden fazla kiliselerin olduğunu söyliyeceklerdir.

Bu işin sonu yok gibi gözüküyor…Bu güne kadar biz derdimizi anlatamadık, onlarda anlamadılar; ama umarım bir gün herşey yoluna girer.

Habere gelince…Açıkçası ben bu tarz şeyleri Yaşar Nurici yaklaşımlar olarak nitelendiriyorum. Modernlik adına hem Kur’an’ın tercümesi yanlış aksettiriliyor hem de bu tarz saçma sapan işler yapılıyor. Ben şahsen herşeyin (özellikle de dinlerin) orjinalliğini koruması taraftarıyım.
    Böyle şeffaf yapılarla, modern işlemecilikle hiç bir din çağdaşlaşmaz, tam tersine özünü kaybeder ve bozulur…

Anonim
    Pasif

merhaba

Sevgili evangelist kardeşim,

Bence sen çok şey istiyorsun. Aslında ben daha mütevaziyim nedeni şu; ülkemde camilerden, kuran kurslarından su parası alınmıyor. Bizim kiliselerimizdende alınmasa, kimliklerimizi değiştireceğimiz zaman nüfus memuru cüzzamlı görmüş gibi davranmasa ve bizlere mikrop muamelesi yapılmasa, müslüman arkadaşlarım nasıl müslüman olduğunu söyleyebiliyorsa bizler de korkuları üzerimizde hissetmeden kendimizi anlatabilmeliyiz.

İşte kardeşim benim naçizane isteklerimde bunlar, sizce çok mu şey istedim ne dersiniz?

Anonim
    Pasif

‘Kötülük yapan yine kötülük yapsın. Kirli olan, kirli işlerini sürdürsün. Doğru olan yine doğruyu yapsın. Kutsal olan kutsal kalsın.

‘İşte tez geliyorum! Vereceğim ödüller yanımdadır. Herkese yaptığının karşılığını vereceğim.

Alfa ve Omega, birinci ve sonuncu, başlangıç ve son Ben’im.

Kaftanlarını yıkayan, böylece Yaşam Ağacı’ndan yemeğe hak kazananarak kapılardan geçip kente girenlere ne mutlu! (Esinleme 22:11.14).
    gv

klaus
    Anahtar yönetici

dağın üstü olsun olsun denizin dibi olsun bana herhangibir yer olsun namazımı kılarm sizlerde iyişallah doğru yolu tekrar bulrusnz

Anonim
    Pasif

iman ettim

Merhaba yamuhammed isimli üye,

Bu iyi niyetli dileğiniz için teşekkür ederiz. Bizler gerçek Rabbi ve doğru yolu bulmuşuz. Yaşayan diri bir Rab’be iman ediyoruz. İsa Mesih’e iman aracılığıyla ölümden yaşama geçtik ve kurtulduk.

Tanrı sizin de ruh gözlerini açsın ve gerçekleri görebilmenizi sağlasın.

Sevgiler
    Suna

Anonim
    Pasif

@yamuhammed 6816 wrote:

dağın üstü olsun olsun denizin dibi olsun bana herhangibir yer olsun namazımı kılarm sizlerde iyişallah doğru yolu tekrar bulrusnz

Her nasıl İslam’da cematle birlikte ibadet yapmak daha büyük sevap ise Hristiyanlıkta da bizim isteğimiz budur.

Yoksa dua elbetteki evde de okunur dağ başında da okunur.

Amacımız bu kutsal işi bir toplulukla yapıp, o güzel insanlarla tanışmaktır.Ayrıca en doğal hakkımız olan bu eylemi gerçekleştirirken de toplum tarafından herhangi bir şekilde olumsuzluluklarla karşılaşmamaktır.

Anonim
    Pasif

merhaba

Yamuhammed isimli arkadaşım, şu veya bu şekilde sitemize üye oluyorsunuz.Bu çok güzel bir şey.

Bizler işinde gücünde büyük bir çoğunluğu da toplumda bir mevki ve statü sahibi kişileriz. Amacımız yaşayan ve tek gerçek olan Rab’bimiz İsa Mesih’i daha iyi anlamak ve yaşamaktır. Ve bu amaçlarımızı destekleyen unsurlardan birisi de bu forum sitemizdir.

Sevgili yöneticilerimiz defalarca uyardı ama görüyorum ki pek etkili olmuyor. Lütfen bir fikriniz varsa dini, edebi,kültürel ve güncel konularda sizlerle daima sohbet ederiz; bundan da memnun oluruz. Ancak bizlere hala tebliğde bulunu gibi akıl ve tavsiyelerde bulunmayınız. Çünkü vakit kaybı ,can sıkıntısı ve boş bir uğraş uğruna kıymetli vaktimizi islama davetinizi okuyarak heba etmek istemiyoruz. Anlayış göstereceğinizi umarak teşekkür ederim.

Rab’bin lütfu ile bereketlenmeniz dileklerimle.

Anonim
    Pasif
    yamuhammed;6816 wrote:

canim kardeşim…gönül isterdiki herkes müslüman olasa onlarinda gönlü isterki herkes hiristiyan olsa artik bu ayrimciliğa son verelim….allah dilediğini müslüman yapar..senin cağrin boş..
    Sevgiyle kal

Anonim
    Pasif

violetviolet
    Sayın Mucizehal, isamesihyasiyor

Herkes, herkesi kendi yoluna çekmek isteyebilir. Ama sonsuzluk konusu çok önemli ve ciddi bir konudur, şakaya gelmez. Tanrı, insanların kurtuluşları için bir kaç yol koymadı insanların önüne. Tanrı’ya giden sadece tek bir yol vardır. O yol İsa Mesih’tir. İsa Mesih:

‘Yol, gerçek ve yaşam Ben’im. Ben aracı olmadıkça Baba’ya, (Tanrı’ya) kimse gelemez’ demiştir (Yuhanna 14:6).

Herkesin yapması gereken tek bir şey vardır: GERÇEĞİ ARAŞTIRMAK! Körü körüne içinde bulunduğu dine inanmak olmaz. Çünkü öldükten sonra geriye dönüş yoktur, gerçeği araştırmak ve doğruyu bulmak için fırsat kaçmış olacaktır. ‘Son pişmanlık fayda etmez’ diye bir atasözümüz vardır. Eğer tüm yüreğinizle Tanrı’yı ararsanız, Tanrı kendisini size gösterecektir. Bu Tanrı’nın biz insanlara vermiş olduğu bir sözdür. Siz de gerçeği tüm yüreğinizle arayın, bulacaksınız.

İsa Mesih diğer peygamberlerden ve din önderlerinden farklıdır. O’nun doğumu eşsizdir, yaşamı eşsizdir, ölümü ve dirilişi eşsizdir! İsa Mesih ölümü yenen, altedendir. Diğer din önderleri ve peygamberler gibi ölmedi, YAŞIYOR! Bizim yaşayan diri bir Rabbimiz var. Ancak yaşayan bir Rab yaşam verebilir, kurtarabilir.

Sevgiler
    Suna

12 yazı görüntüleniyor - 1 ile 12 arası (toplam 12)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.