Dİlenci Ve İSA MESİH.

• Bu konu 3 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Rab İsa Mesih’in sevgisi ve O’nun bizlere biraktığı esenlik tüm İnanlı kardeşlerimle birlikte olsun.

Ben her sabah ise gitmeden,işyerine yakın bir kafede kahvaltı yapıyorum.Her gün önünden geçtiğim bir dilenci vardı.onunla her defasında göz göze gelirdik.60 yaşlarında zayıfca bir bacağı olmayan,kimsesiz biri diye duymuştum.
    1,5 Ay önce ,baktım sabah hava güneşli ve sıcak dışardaki masalardan birine oturdum.kahvaltıyı yaparken baktım O dilenci gelmiş,masanın biraz ötesinde bana bakıyor.Aç olduğunu düşünerek ona:
    “aç mısın “dedim.
    Adamda hiç ses yok.Tekrar:
    “Kahvaltı yaparmısın benimle” dedim.
    Başını çekinerek salladı.Yerimden kalkıp yanımdaki yere oturması için, sandalyeyi çektim.geldi rahatsız bir biçimde oturdu.sanki onu çağırmamdan huzursuz olmuş gibi bir hali vardı.Ona
    “Neden eyreti oturduğunu ,rahat oturmadığını sordum”.Bana.
    “Senin gibi bir bayan beni masasında oturtmaz diye düşünüyordum.çok şaşırdım.”dedi.
    “Neden dedim Dilenci olduğun içinmi.”
    “Abla bi sana bak birde bana kafe sahibi bişey dermi” dedi.(Adam’ın yaşı benden büyük ama bana abla diyor.)
    “Hayır dedim Rahat ol,”
    Ne yiyorsam aynısını onada söyledim.
    “Bana Allah razı olsun dedi.Maneviyatlı birimişin.”dedi.Ona afiyet olsun dedim.
    “Abla bende maneviyata inanırım” dedi.
    ” Kuran okurum,oruç tutarım,iyi bir müslümanım” şeklinde konuşmasını sürdürdü.Ona baktım.dedimki;
    “İyi.. Okumak güzeldir.Kuran okumaya devam et.”
    Bana:
    “Sır tutarmısın” dedi
    “Yüzüne baktım.”
    “Ben müslümanım ama Rüyama İSA Peyganber giriyor.”dedi
    “Çarmıh’ta ellerinden kan akarken,heryer karanlık,yanında bir bayan var yere çokmuş,birde bir erkek”
    “Sen okumuş birine benziyorsun.Kimseye anlatma sence bu ne demek”
    “Ona Çarmıh’ın ne anlam ifade ettiğini,ne anlama geldiğini bilip bilmediğini sordum”Bana
    “Hayır Bilmiyorum.Sen biliyormusun” dedi.
    “Evet Çünkü ben Hrıstıyanım dedim.
    Bir süre konuşmadan yüzüme baktı.
    “şaka değil değilmi” dedi
    “Hayır değil.Benim TANRIM ve RAB’bim İSA MESİH’tir “dedim.
    “Ona çarmıh’ı anlattım. ve Rüya’sının ne anlama geldiğinide izah ettim.
    “Abla bana İSA peyganberi her zaman anlatırmısın dedi”.
    “Evet her gün sana 20 dakika ayırırım.gel bu kafeye dedim.”
    ” O’na İSA MESiH’i anlattım.Her gün kafede,devamlı sorular sordu kafasına takılan ne varsa öğrenmek istedi. ve sonra bana:
    “Senin İnandığın Kıtap’ı bana getirirmisin dedi “
    “Tamam dedim.”,Ertesi gün ona Kutsal Kıtap’ı götürdüm.
    Bu dilenci ile ’10 gün devamlı konuştuk sohbet ettik.Kutsal kıtabı okudukça,yeni sorularla bana geldi.
    Ona:
    Dilenmemesi gerektiğini söyledim.Bir miktar para verdim,ufak tefek bişeyler al sat dedim önüne koyarsan insanlar daha merhametli davranır yardımcı olurlar deyince,gidip kendine bulaşık süngeri ve selpak mendil almış ve artık onları önüne koyup satmaya başladı.
    Geçen gün,Onu kafede beni beklerken gördüm.ne o dükkanı açmadınmı dedim.Bana gülümseyerek baktı.dediki.İSA mesih’i dün gece gene rüyamda gördüm.
    “Senin İnandığın ,Benim TANRIM ve RABBiM dediğin İSA’ya bende inanıyorum.”
    “O gerçek Allah ve gerçek TANRI’dır. Çarmıh’taki Kan bizim için döküldü.”
    “Sen İMAN ettiğinimi söylüyorsun dedim.”
    “Evet dedi O senin dediğin neyse öyle inanıyorum.”
    “Ve ben artık şunu biliyorum. İSA Peyganber onu anlatman için beni senin yanına getirdi.”Dedi.
    ” İSA Mesih hem peyganber TANRI’dır dedim.
    “Tıpkı anlattığın gibi Önce Tövbe ettim sonra ona ,dün gece dua ettim “Dedi.
    Halleluya RAB’be dedim.RAB hep yoksullara,çaresizlere,dilencilere ,yüreği kırık olanlara geldiğini anlatıyordu.biliyorsun öyle değilmi.dedim.”Evet dedi.

RAB’be içimden RAB. çalışıyorsun.Ne kadar Güzel bir TANRI’sın sen.dedim Sanki bizi seyrediyormuş Hissine kapıldım.
    İçimdeki Sevinç ve esenlik tüm gün üzerimde,Sanki İSA MESİH benimle beraber hissi, ile tüm gün dolandım.
    Ve Zihnimden tüm gün şu Ayet hiç çıkmadı.

“Babam hala çalışmaktadır.Bende çalışıyorum.”
    Yuhanna 5:17

Esenlikle.

Anonim
    Pasif

Sevgili Sabacım,
    Bu güzel paylaşımın için çok teşekkür ediyorum. İnan bu tanıklığı okurken tüylerim diken diken oldu. Rab seni bolca bereketlesin ve kullanmaya devam etsin. Gerçekten de Rabbimiz çalışıyor, bizler itaat ederek, sevgi dolu bir yürekle, Rab’bin gözleriyle çevremize bakınırsak, Rab, gitmemiz gereken kişileri karşımıza çıkaracak, bizleri insanların kurtuluşları için kullanacaktır. Bizler Rab’bin elçileriyiz, insanları Tanrı ile barıştırma görevi bizlere verildi. İncil’de 1.Petrus 2:9’da şöyle okuyoruz:

‘Ama siz seçilmiş soy, Kral’ın kahinleri, kutsal ulus, Tanrı’nın öz halkısınız. Sizi karanlıktan şaşılası ışığına çağıran Tanrı’nın erdemlerini duyurmak için seçildiniz. Bir zamanlar halk değildiniz, ama şimdi Tanrı’nın halkısınız. Bir zamanlar merhamete erişmemiştiniz, şimdiyse merhamete eriştiniz’.

İnsanların dışladıkları, kaba davrandıkları, hor gördükleri ve aşağıladıkları bu dilenci, tabii ki Tanrı’nın gözünde çok değerlidir. Tanrı O’nun ezilmişliğini, yaşadığı zorlukları, acılarını ve ruhsal arayışlarını gördü ve seni kullanarak onu kendisine çekti sevgili Saba kardeşim. Eğer sen bu dilenciyi önemsemeseydin ilgilenmeseydin, Rab’bin kurtuluş müjdesini vermeseydin kimbilir bu adamcağız ne durumda olurdu! Kutsal Kitap’ta Yeremya 1:7 ‘te Tanrı her birimize şöyle diyor:

‘Seni göndereceğim herkese gidecek, sana buyuracağım her şeyi söyleyeceksin. Onlardan korkma, çünkü seni kurtarmak için ben seninleyim’.

Korkmadan, cesaretle ve sevgi dolu bir yaklaşımla insanlara yaklaşmalıyız. Tabii Şeytan bundan rahatsızlık duyarak bizlere saldırmak isteyecektir, ama yukarıdaki ayette de dendiği gibi, Rab bizlerle birlikte olacak ve kötü olandan koruyacaktır.

Rab her birimizi canların kurtuluşları için kullansın.

Sevgilerimle

Anonim
    Pasif

Bu yasanmis güzel tanikligi bir solukta okudum.Acikcasi cok duygulandim ve bir o kadar da gurur duydum.Iste müjde insanlara böyle duyurulur ve anlatilir..Bir meshur sovmen vaizin ceketini sallamasiyla Kutsal Ruh’un(!!!) verilmesi veya mikrofonla Kutsal Ruh’un insanlara üfürülmesi seklinde müjdeleme sekline benzemiyor.Iste Rab böyle yüceltilir.Bire bir ve paylasilarak.Hor görülenlerle, ezilenlerle,dislananlarla,istenmeyenlerle ilgileneceksin ve Isa Mesih’in sevgisini,müjdesini ve yaptiklarini paylasacaksin bu insanlarla…Rab’bimiz ve Kurtaricimiz RAB Yesua’da bir tek insan icin gemiyle Gadara memleketine gitmisti ve cinlerin tutsagi olan ve herkesin korkuyla ve igrenerek baktigi o adami kurtarmisti.Günümüzde de kimbilir bunlardan kac tanesi kurtarilmayi bekliyor,Müjde’yi verecek gönüllü birinin yolunu gözlüyor.Ahh su Sabalar,su Mutaflar su Kemal Basaranlar ve ismini sayamayacagim daha nice Rab cocuklari,Rab’bin iscileri cogalsa ve Rab’bin ürünlerini kaldirsa….

Haydi kardesler calismaya…….

Sevgiler

Anonim
    Pasif

Değerli Kemal Abi,Kores Kardeş ve,
    Tanrısal Güzellikle donanmış Rüzgar hepinize teşekkür ediyorum.

Dilencinin sonunda İman edişi,bana verdiği en anlamlı hediye,ve yüreğimi sevindiren en içten haberdi.
    Bu arada dilenci ile, onunla ilğili hiç özel konuşlara girmemiştim.sadece kimsesiz diye biliyordum .(Yaaa ben daha ,daha adını bile bilmiyorum.)

Onu her gün görüyorum,bu günde ona dedim.nerede yatıyorsun bir ailen varmı diye.Bana günlüğü 1o Ytl ye bir Otelde kalıyorum.Ailem yok Eşim Kanserden vefat etti.kızım, oğlum la kaldım.Ben Oğlumu Öldürdüm. 18 sene hapiste yattım. dedi.
    Ben ona.. “neden oğlunu öldürdün” dedim.
    Bana” bunu anlatmayayım” dedi.Ben ısrar edince.
    Kızıma fenalık yaptı(Afedersiniz bunu yazmak istemedim sanıyorum anladınız.).ve kızım İntihar etti dedi.bunu anlatırken ağladı .kendimi kötü hissettim.

Sevgili Rüzgar senin dediğin gibi çok acı yaşamış.
    “Üzülme” dedim

Bak.. Musa’da Öfkelenerek bir Mısırlıyı öldürmüş.
    On Emiri yazdığı taş tabletleri İsraillilerin, putlara taptığını görünce yere fırlatıp kırmıştı dedim.
    Sonra Petrus Öfklesine hakim olamayıp, İSA Mesih’i tutuklamaya gelen, askerlerden birinin kulağını kesmişti.
    İsa Mesihi anlatan Müjdeleyen o dönemler ,tüm uluslara duyurmayı sağlayan Pavlus’ ta Mesih inanlılarını Vahşet ve gururla acımasız bir şekilde ,tutuklamış onlara ağır eziyetler etmişti.Tam bir Mesih düşmanıyken,Mesih’in en büyük ve korkusuz ruhsal savaşcısı oldu.İsa Mesih’in ve Müjde’nin hizmetkarı oldu.Kutsal Kıta’bımızda bu kısımları sana işaretliyorum akşam oku,ve yarın tekrar gel,bu konular hakkında tekrar konuşalım.Bana” Tamam” dedi.Ona dedim ki:

“Bizler Rab’bin planlarını bilemeyiz.Seni seçti çünkü RAB sendeki yüreği biliyor.Seni seçti,senin Ona ait olmanı istedi”.

Bana” Allah’ım İSA ‘ya inandığım gece ona dedimki ben Öz oğlumu öldürdüm.beni affet”
    Ona dedim” İSA MESİH’e RAB veya TANRI de”.
    “O seni eminimki Affetti ve tüm günahlarını bağişladı.Çünkü bağişlamasaydı İman ettiğin, gece rüya’na gelmezdi.”Rüya’na gelmeseydide Önemli olan Tövbe edip Bağış istemendir.

Yarın adını soracağım.Nasılda unuttum. :) yeni farkına vardım.
    RAB yüreği O’nu arayan her canı kendi ağıl’ında toplasın.

Esenlik ve Sevgisi hepimizle olsun.

Anonim
    Pasif

DeğerliKardeşler,biliyorsunuz,daha önce başımdan geçen,Dilenci ve İsa Mesih başlıklı bir paylaşımda bulunmuştum.O dilenci ile her gün konuşmaya devam ediyordum, bir süre yanına uğrayamamıştım,bu gün onu görmeye gittim,Bana dediki” senin için her gün Rab İsa’ya dua ediyorum.”dedi.

Daha sonra, çantasından bana bir CD çıkardı,
    “Bunu nerden buldun” dedim.
    (CD ‘de İsa mesih ve hayatı ile ilğili).
    Bana:
    “sana getirmek, için hergün yanımda taşıyorum” dedi.
    “Ben burda otururken,Genç bir Çocuk yanıma yaklaştı” dedi.
    (.Ayağının biri yok tahta bir bacağı var, O yüzden yerde oturuyor.)
    “Kafamı kaldırdım,tam önümde duruyor.yüzüme baktı,dikkatlıce,bende ona baktım dedi,”
    “Ben eee sonra ne oldu dedim”
    “Hiç konuşmadan bana kitaplar ve bu CD ‘yi verdi.”
    “Gülümsedi, sonra da gitti “dedi.
    “Merak etme sana bunları getiren kişi,İsa Mesih İmanlısıdır.Ben seni yazdım,Ordan okumuştur.” dedim.
    “Yani şimdi ben meşhur mu oldum dedi.”
    Olabilir dedim…Evet olabilir.. sen artık Meşhur Bir İsa Mesih İnanlısısın.
    “Bana baktı,yapma ya,bu gerçekmi” dedi.,
    Evet dedim İsa Mesih ne kadar gerçekse,bu da o kadar gerçek dedim,
    Sonra beraber gülüştük.

Heyyy o kıtapları getiren genç,bu Site’yi okuduğunu biliyorum ,sana’da teşekkür ediyorum,Rab İsa Mesih seni de bereketlesin.

Esenlik ,bütün kardeşlerimle olsun.halleluya

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.