Düşmüş Insan

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24576
  Anonim
  Pasif

  Düşmüş insan doğası ne tür işler üretir ? Benliğin işlerini tanımlamak zor değildir. Bunlar açıktır. Zina evlilik ilişkisindeki sadakatsizliktir. Cinsel ahlaksızlık evli olmayan kişiler arasındaki yasal olmayan cinsel ilişkiler.

  Pislik kötü ahlak, şehvet duygularıdır. Soysuzluk ( Uçarılık ) ve sınırları dikkate almaksızın davranmaktır. Putperestlik yalnızca puta tapma değil, cinlere tapınmaya eşlik eden ahlaksızlığı da kapsar. Büyücülük Grekçe'deki ilaç sözcüğüyle bağlantılıdır ( pharmaketa ). Çünkü büyücülükte ilaçlar kullanılıyordu. Bu sözcük kötü ruhlarla ilişki ve büyü yapmak anlamında da kullanılmaya başlandı. Aynı zamanda ” kötü şans ” batıl inaçlar vb. konuları da kapsayabilir. Düşmanlık ( nefret ), kişilere yönelik güçlü kötülük duyguları anlamına gelir. Çekişmeler uyuşmazlıklar, ayrılıklar ve tartışmalardır. Kıskançlıklar güvensizlik ve kuşkulardır. Gazap kızgın öfke ve hiddetin patlamalarıdır. Bencil tutkular başkalarına zarar vermek pahasına ” bir numara ” olmak için harcanan ben merkezci çabalardır. Ayrılıklar, uyuşmazlık nedeniyle oluşan uzaklaşmalardır. Bölünmeler, insanların bencil düşünceleriyle oluşturulan mezheplerdir. Çekememezlik, başkalarının başarı ya da refahına duyulan hoşnutsuzluktur. Cinayetler, başkalarını kanunsuz olarak öldürmektir. Sarhoşlukla aşırı içkinin neden olduğu zehirlenme kastedilmektedir. Çılgınca eğlenceler içkili, gürültülü toplantılardır.

  Pavlus böyle davrananların Tanrı'nın Egemenliği'ni miras alamayacaklarını söyleyerek okuyucularını tekrar uyarır. Bu bölüm ( Gal. 5 ) bir sarhoşun kurtulamayacağını öğretmez, ancak yaşamları yukarda sayılan benliğe ait özellikleri taşıyan kişiler kurtulamamışlardır.

  Pavlus kiliselere bu şekilde yazmayı neden uygun görmüştü ? Bunun nedeni kurtulduklarını söyleyen herkesin Tanrı'nın gerçek çocukları olmadıklarıdır. Kutsal Ruh böylece, Yeni Antlaşma boyunca sık sık Mesih'in adını kabul eden herkese harika ruhsal gerçeklerle birlikte en ciddi uyarıları sunar. ( William MacDonald )

  Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.