Duaniza ihtiyacim var.

• Bu konu 4 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Sevgili kardesler
    Oncelikle dualariniza ne kadar ihtiyacim oldugunu bilemezsiniz.Gucumuzu kullanalim.
    Seytanin ataklarinin ailem ve benim uzerimde artik durmasi icin dua edin.
    Cok ama cok zor durumlardan gectim anlatmak hatirlamak bile istemiyorum acikcasi.Ama onumde 6 hafta kadar bi surgun donemi daha var.GUC ICIN, DESTEK ICIN VE RUHTA ETKINLIK ICIN DUANIZA IHTIYACIM VAR.Yapayalnizim,gucsuz hissediyorum uzun zamandir kendimi. Yillardir beni tutsak eden korku,kaygi ve caresizlik Gucumu kullanmama engel oluyor.Hastalik ya da ruhsal savas neyse bilmiyorum ama rabbin beni tekrar iyilestirecegine inaniyorum.

Evet yaklasik 6 yildir rable birlikte yuruyorum. Bircok kisiye de mujdeyi paylasmaya gayret ediyorum.Icimde onu tanitmak icin buyuk bir istek var.Tek istedigim layik olabilmek ve gucle dolu olabilmek.Pavlusun zindandaki gucu gibi.Cesaret ve guc.(6 hafta sonra ulkeme donucem cok gucsuz ve yorgunum.)

Anonim
    Pasif

Degerli kardesim, duamda seni anacagim. Baska kardeslerin coktan andigina inaniyorum. Sana Joyce Meyer in Aklin Savas Alani kitabini okumani tavsiye edecegim. Baska kardeslerinin de senin gibi skintilara katlanarak imanda yasadigi, hatta daha agir kosullarda, unutmaman sana da güc verecek. Rab sessiz olsa da emin ol ki seninle birlikte herzaman. Bu gercegi de unutma.Duani eksik etme, Rab in huzurunda güc bulacaksin. Sen degil, ben degil, sende ve bende varolan Rab güclüdür ve o yenilmez bunu da unutma. Onun gücüdür herseye yeter. Ben , diye düsünme ; Rab ve ben diye düsün herseyin karsisinda Sevgilerimle. Rab sana ihtiyacina göre cevap versin dilerim. Onun zamaninda olsun. Onun irdesi, planlari olsun. Mesih isa nin adinda amin

Anonim
    Pasif

Göklerdeki babamız sen bu kardeşi yaşadıgı bütün sıkıntılardan azat et.onu akla ve pakla şeytanın tüm etkilerinden uzak tut..o imanlı birisi seni seven birisi ..senden imanla istiyoruz ona esenlik ver kutsa ve bereketle sana hizmet etsin ve seni hep yüceltsin…Jerusalim Kralı Jesus christus adıyla amen…

Anonim
    Pasif

@allıturna 23409 wrote:

Evet yaklasik 6 yildir rable birlikte yuruyorum. Bircok kisiye de mujdeyi paylasmaya gayret ediyorum.Icimde onu tanitmak icin buyuk bir istek var.Tek istedigim layik olabilmek ve gucle dolu olabilmek.Pavlusun zindandaki gucu gibi.Cesaret ve guc.(6 hafta sonra ulkeme donucem cok gucsuz ve yorgunum.)

Ruhsal savaşa girmeden, mücâdele etmeden kişinin imandaki samimiyeti ölçülemez.
    İnsanoğlu asla bir “imanometre” icâd edemiyecektir.
    Diyarbakır Kilisesi Pastör’ü Ahmet GÜVENER’in şu sözünü hiç unutamam.

“İman, mîrasla elde edilemez.”

Kendinizi “Lâyık olmak” gibi bir amaca şartlandırmayın.
    Hiç kimse yaptıklarıyla “lâyık” olamaz.
    Tanrı’yı hoşnud, eden, imanımızdaki samimiyettir.
    “Güç”ümüz, imanımızdır.
    Siz, Pavlus’un sorumlu olduğu extra işlerden sorumlu değilsiniz.

Yapacağımız iş, kendimizi tanımıya çalışmak ve imandaki samimiyetimizi kendi çaba ve dualarımızla artırmaya gayret etmektir.

İncilde, dua ile iman ile bir çok hastalığın iyileştirildiğini anlatan rivayetler vardır. Hatta MESİH’in ölüleri dirlttiği dahi anlatılır. Ama ben, duayla güç kazanıldığını, imanın arttığını anlatan bir bölüme rastlamadım. MESİH’in imanlılar için ettiği genel dualar var. Ama -Petrus için ettiği dua müstesnâ -“kişiye özel” duaya rastlamadım. Petrus’a edilen duayı da genelleyemeyiz.

MESİH, Luka 8/25’te fırtına yüzünden bindikleri kayığın batacağını sanıp telâşa kapılan havariler için şunu söyler.

“…Nerede imanınız?”

“Ismarlama” iman olmaz.
    Sizin için ancak şunu diyebilirim.

“Esenlikle ülkene dön. İmanının artmasını ve Pavlus’un sahip olduğu güce sahip olmanı dilerim.”

Bunu size ne gibi bir fayda sağlayacağını da Yakup 2 de yer alan “iman ve eylem” başlığından öğrenebilirsiniz.

Saygıyla.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.