Dualarınız benimle olsun

• Bu konu 2 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Aslında bu yazıya nasıl başlayacağıma karar vermek bayağı bir zamanımı aldı, ancak sonunda aramızdaki muhtemel kan bağı eksikliğini ve *bir hayli olan yaş farkını görmezden gelmeye ve size “kardeşlerim” demeye karar verdim. Nitekim bir manada siz benim kardeşlerim sayılırsınız.*

Kardeşlerim(hala bana biraz tuhaf geliyor olsa da), biliyorsunuz ki on gün içinde sekizinci sınıfların(ve on bir gün içinde de yedinci sınıfların) SBS sınavı var. İki yıldır sınava giren ve başarılı olan ben için bu sınav çok(hatta çok çok çok) önemli. Artık çalışmanın pek de vakti değil diyorlar(ben hala çalışıyorum), çünkü sürecin sonundayız. Günlerdir sınavımın istediğim gibi geçmesi için dua ediyorum, ancak içimden bir ses hep yetersiz kaldığımı söylüyor. Belki yeterince çalışmadım, emeğim -eminim ki- çoğu kişininkinden az, ama yine de ben bu işe gerçekten “gönül koydum” ve yapabileceğimi yapıyorum. Başarı bakımından çok sıkıntım yok, sadece iyi olan puanlarımı birazcık daha yükseltmek ve hayal ettiğim hayatı yaşamak için ilk adımımı tamamlamak istiyorum. Çok az bir puanla hayallerimi kaçırmak istemiyorum, ama bir süre sonra iş çalışmaktan çok dikkate bağlı oluyor.

Yıllardır hep dikkat yüzünden kaybettim, bundan dolayı bu sınavda tam potansiyelimi göstermek istiyorum. Bunun ise ancak Tanrı’nın bana yardım etmesiyle gerçekleşebileceğini düşünüyorum. Bu yüzden de sizden benim için dua etmenizi rica ediyorum. Şu anda benim en büyük dert SBS. Biliyorum, dünyada çok büyük dertler var, hem kişiye özgü hem de toplumsal olarak, ama belki de ben hayatta istediklerimi başardığımda bu sorunların çözülmesine de katkıda bulunacağım. Aslında herkesin hedeflerine ulaşmasını isterdim, ama sistem tamamen eleme üzerine kurulu olduğundan bu mümkün değil. Ben de kendi adıma başarılı olmayı diliyorum. Ancak başta da belirttiğim gibi kendimi yetersiz hissediyorum. Bu yüzden sizden rica ediyorum, lütfen benim için dua edin. Çünkü bu zamanlar dualarımıza en çok ihtiyacım olduğu zamanlar. Sizin duanızın çok etkili olacağını düşünüyorum. Bazı insanlar camilere gidiyorlar, türbelere gidiyorlar, hocalara, hacılara gidiyorlar, okutturuyorlar, üflettiriyorlar, amcalara, halalara, dayılara, teyzelere dua ettirtiyorlar, benim çevremde ise inancıma uygun dua edebilecek kimsem yok. Bu yüzden size danışıyorum, sadece aklınızdan geçirseniz bile belki bir faydası olur, bir işe yarar. *Bu sınav benim için gerçekten çok önemli, zaten benim çalısmaya yıllarda da lisede iyi bir eğitim almadan iş bulmak zor olacaktır, ki sadece kendi ülkemden bahsediyorum. Asıl dünyaya açılmayı düşünürsem lisem cok etkili olacaktır, ki düşünüyorum. Yıllardır hep hayal ettim, ve başaracağıma inanmak istiyorum. Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim, sadece düşüncelerimi paylaşabileceğim bir mekan olması bile beni rahatlatıyor. (Şimdi de nasıl bitireceğimi düşünüyorum)Esenlikle ve sevgiyle kalın.**

Anonim
    Pasif

Sevgili Silver,
    Seviye Belirleme Sınavlarında,öğrencilerin ne kadar sıkıntı yaşadığını biliyorum,Oğlum’da bu sınava pek yoğun çalışmadığı halde,iyi puan alarak bizi şaşırtmıştı.Çalışma muakkak ki çok çok önemli,birazda şans diyorum.
    Rab eliyle sana dokunsun.ve yanında olsun diye dua edeceğim.İnancını yitirme ve kazanacağına olan inancını koru.
    Sevgilerimle.

Anonim
    Pasif

Çok teşekkür ederim Saba, inancımı kaybetmeyeceğime eminim, yalnızca endişeleniyorum. Duaların çok faydalı olacağına eminim, tekrar teşekkür ederim.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.