Dualarımız Lazer Işınlarına Benzer

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #23976
  Anonim
  Pasif


  Yürekten Yalvarış :amin:

  Tanrı’ya göre hiç kimse önemsiz değildir. O’nun gözünde her bireyin bir değeri vardır. Dualarımız, insanların kurtulması gereken o korkunç günahkarlıkla doğru orantıda olmalıdır. Günah arttıkça yakarış oranı da artmalıdır. Hiç kimse bu hayatı , kendisi için dua eden biri olmadan yaşamamalıdır.

  Timoteyus 2:1-4’te şöyle yazılıdır: ‘Her şeyden önce şunu öğütlerim: Tanrı yoluna tam bir bağlılık ve ağırbaşlılık içinde sakin ve huzurlu bir yaşam sürelim diye krallar ve tüm üst yöneticiler dahil BÜTÜN İNSANLAR İÇİN dilekler sunulsun, dualar, yalvarışlar ve şükürler edilsin. Böyle yapmak iyidir ve Kurtarıcımız Tanrı’yı hoşnut eder. O, tüm insanların kurtulmasını ve gerçeğin bilancine erişmesini ister.’

  Yakarışın en büyük amacı İsa’nın kurtuluş müjdesini duyurmaktır. Tanrı, ‘bütün insanların kurtulmasını ister. Yakarış sadece sözlerle değil, aynı zamanda yürekle yapılır. Yakarış, ‘Tanrım beni ve dünyadaki herkesi bereketle. Amin’ diye dua etmek değildir. Rabbimiz İsa vücudundan ter yerine kan damlayıncaya dek bizler için dua etti. Titreyen bedenine çivi çakmakta olan askerler için bile dua etti.

  Tüm insanlar için dua edin. Çünkü İsa’sız bir dünya korkunçtur. Bir tek Kurtarıcı vardır. O da reddedilince insanlar ne yapabilir ki? Onların yalvarışı Yusuf’u arayıp bulamayan Ruben’in yalvarışlarına benzer. ‘….ben nereye gideyim?’(Yaratılış 37:30).Gidecek hiçbir yer yoktur. Bu nedenle insanlar, cehennem denilen o Sargasso Denizi’ne doğru gittiklerini bilmeden sürüklenip dururlar. İsa’sız din, dünyayı cehenneme çevirir. İsa’yı öldürenler din adamlarıydı. Bugün her yerde tanık olduğumuz kontrol edilemeyen nefret, terörizm, cinayet ve zulümler de Tanrı adıyla yapılıyor. İsa,

  ‘İbrahim’in çocukları olsaydınız, İbrahim’in yaptıklarını yapardınız. Ama şimdi beni öldürmek istiyorsunuz. İbrahim bunu yapmadı. Siz babanız İblis’tensiniz ve babanızın arzularını yerine getirmek istiyorsunuz. O başlangıçtan beri katildi’ demiştir (Yuhanna 8:39-44).

  Yakarış gereklidir. Yakarış kutsal bir görevdir. Bu nesli kurtarmak için sadece bir insan ömrü kadar zamanımız var, asırlarımız değil. Birçok önemli konu hakkında dua etmediğimiz için tehlikeli bir yaşam sürüyoruz. Gerçekleşmeyen dilekler çoğunlukla dua edilmemiş olanlardır. Ancak ulusların kurtuluşu için Tanrı’ya her zaman dua edilir. Bu da Tanrı’nın yüreğini yumuşatır.

  (Yalvarış isimli kitaptan alıntı)

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.