Dua İsteği

• Bu konu 6 izleyen ve 7 yanıt içeriyor.
8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Sevgili Kardeşler,
    Yarın Kemal Başaran Kardeşimiz K.K.T.C. de yayın yapan bir tv kanalında canlı yayında programa çıkacaktır. Program saat 16.00 da As Tv de yayınlanacaktır ve Kutsal Kitap sözlerini halk duyacak ve canlı yayında Kemal Kardeşimize sorularını soracaklardır. Dua edelim kardeşimiz için. Rab İsa onu en iyi şekilde kullansın ve ona soruları cevplarken bilgelik versin.

Anonim
    Pasif

@tuba 20575 wrote:

Dua edelim kardeşimiz için. Rab İsa onu en iyi şekilde kullansın ve ona soruları cevplarken bilgelik versin.

Amin…

Bu arada AS TV’yi izleyebileceğimiz bir internet linki varsa bende Kemal Başaran abiyi izlemek isterim.

Anonim
    Pasif
    tuba;20575 wrote:
    Sevgili Kardeşler,
    Yarın Kemal Başaran Kardeşimiz K.K.T.C. de yayın yapan bir tv kanalında canlı yayında programa çıkacaktır. Program saat 16.00 da As Tv de yayınlanacaktır ve Kutsal Kitap sözlerini halk duyacak ve canlı yayında Kemal Kardeşimize sorularını soracaklardır. Dua edelim kardeşimiz için. Rab İsa onu en iyi şekilde kullansın ve ona soruları cevplarken bilgelik versin.

Rabbimiz,
    Sevgili Kemal Başaran abimizi bu tv programında öyle cok bereketle ve bilgelikle doldur ki, onu dinleyen herkesin yüreğine senin yaşam veren tohumların ekilsin ve meyva versin. Onu dinleyen her bir can bereket alsın, seni araştırma isteği duysun ve kurtulsun. Ayrıca onu ve ailesini şeytandan gelen tüm saldırılardan ve kötülüklerden koru.

İsa Mesih adıyla
    Amin

Anonim
    Pasif
    Rüzgar;20579 wrote:
    Rabbimiz,
    Sevgili Kemal Başaran abimizi bu tv programında öyle cok bereketle ve bilgelikle doldur ki, onu dinleyen herkesin yüreğine senin yaşam veren tohumların ekilsin ve meyva versin. Onu dinleyen her bir can bereket alsın, seni araştırma isteği duysun ve kurtulsun. Ayrıca onu ve ailesini şeytandan gelen tüm saldırılardan ve kötülüklerden koru.

İsa Mesih adıyla
    Amin

Amin amin amin
    Bir haftadir hastanedeydim.Forumu takip edemedim.Acaba Kemal kardes veya baska biri bu TV programinin gelismelerini ve sonuclarini bizlerle paylasabilir mi??

Esenlik ve dualarimla..

Anonim
    Pasif

Sevgili Kardeşler,
    Program çok iyi geçmiş, ve kanal yöneticileri de programdan çok memnun kalmışlar. Rab dualarımızı duydu. Rab sizleri bereketlesin.

Geçmiş olsun Koreş Kardeş,Rab şifalasın sizi. En yakın zamanda eski sağlığınıza kavuşursunuz umarım. Rab’bin esenliği sizle ve tüm kardeşlerle olsun.

Anonim
    Pasif

Geçmiş olsun canım kardeşim. Umarım şimdi iyisindir.

Dualarınız sayesinde program beklenenden de iyi gitti ve çok ilgi gördü. Telefoniyen programa katılıp soru soranlar da oldu. Yalnız, son an, program başlamadan 5 dakika önce, bu özel TV sahibi (AS TV) nedense biraz panikledi ve bana gelip, “Sakın İslâm’dan bahsetme. İslâm’la ilgili birşey söyleme. Bizlere Katolik nedir, ortodoks nedir, protestant nedir, onları anlat” gibi şeyler söyledi. Yani adeta “Kemal gibi konuşma, başkası gibi konuş. Sen değil, başkası ol”.
    deyince programın başında, kafama bir silah dayalıymış gibi hissettim.

“Ne olmuştu adama? Kiminle konuşmuştu. Birileri mi tehdit etmişti?” program başladığında, hem konuşuyor, hem de bunları düşünüyordum. Bir defasında da GENÇ TV’ye çıkmıştım. Malatya katliamından hemen sonra. Olayları kınamış, Kıbrıs’taki benzer olaylarda, rapor bile tutmadıkları için, Kıbrıs polisini ve diğer yetkilileri eleştirmiştim. Program bir saat sürecekti. 45 dakikada, gelen talimatlar doğrultusunda, programı kapattılar. Bunları düşünürken, Rab’bin bereketlemesi için dua da ediyordum.

Birden Rab ufukları açtı, bütün karanlık bulutları dağıttı. Bir doktor bağlandı programa ve “Ama siz de biliyorsunuz ki, sizlerin Kitapları, hep, en son peygamber olacak olan, Muhammed’in geleceğinden bahseder, doğru değil mi?” dedi. Orda olsa, onu anlından öperdim sevinçten. Artık ne söylesem, suçlusu ben değildim. Sadece sorulara cevap veriyordum. “Zırnık bile yoktur” dediğimde Kemal’in geri geldiğini hissettim. Artık, ben ‘Bendim’. Başkası olmak zorunda değildim. Doktor ikinci kez bağlanıp itiraz edince, tüm düşüncelerimi söyleme fırsatı buldum. Program bir-buçuk saat sürdü.

Bitince, olacakları düşünerek, yüzüm kıp-kırmızı dışarıya çıktık. “Şirket sahibi beni ordan nefretle ve hakaretle kovacaktı, böyle program yaptığına bin pişmandı” diye düşünüyordum. Ama, yine de içimde, derin bir huzur ve bir mutluluk vardı. Çünkü programı ben değil, şirket sahibi değil, Rab yönetmişti. Hemen bir telefon geldi yanımdaki sunucuya. “Şahane bir program oldu. Kemal beye tebriklerimi iletin. Çok beğendim” dedi TV sahibi. Göbek atmasını pek bilmem, ama o an attım işte “Haleluyah!” diyerek.

O günden sonra, program bir kez daha yayınlandı. Bir kopyasını istedim. Halâ vermediler. İlgili şahıs hastaymış. Ama, her pazar, 2 saat süren programlar yapmamı istediler ve bu konuda arayıp, görüşeceklerini söylediler. Bunun için de dua etmemiz gerekiyor.

Rab bana böyle güzel kardeşler verdiği için kendimi çok zengin ve mutlu hissediyorum. Böyle durumlarda beni yalnız bırakmıyorsunuz. Bizler için, oruç tutup dua edenleri hiç unutmadık. Ne söylesem azdır. Rab bereketlesin hepinizi.

(Not: AS TV uydudadır. Tüm Avrupa ve Türkiye’ye de yayın yapmaktadır)

Anonim
    Pasif

Sevgili Kemal Agabey/Kardes

Öncelikle iyi dileklerin icin tesekkür ederim.Rab’be edilen dualarin sayesinde bel ameliyatim basarili gecti ve kisa bir süre icerisinde tekrar yürüyebiliyordum(dört gün yataktan kalkamamistim.)Rab yine merhametini ve iyiligini bende kullandi.Ona sonsuzlarca hamd ve övgüler olsun.Amin.

Yazini okudugumda kalbim kipir kipir oldu.Ben de göbek atmayi sevmem ama sayende adeta bizlerde halleluya diyerekten sevincten göbek attik adeta:)))

Rab’be hamdolsun ki insanlara ulasmak icin her yolu aciyor ve insanlari kullaniyor.Eger bu kanal akillilik edip seninle pazarlari 2 saatligine program yaparsa(umarim ki yapar Rab’be dua edelim)bence o kanal izlenme rekorlari kiracaktir.Yeterki seytan isi karistirmasin..

Cok sevindik..Rab hem seni hem o kanal yöneticilerini hem de bu kanal vasitasiyla gercekleri ögrenme firsatina sahip olan insanlari bereketlesin.

Sevgiler ve saygilar

Anonim
    Pasif

Sevgili Kores kardeş ameliyat olmuşsunuz ve sağlığınıza kavuşmuşsunuz.
    Bu nedenle Rab İsa Mesih’e şükrediyorum.
    Gelecekte siz ve ailenize sağlık,esenlik diliyorum.

Bir süreliğine formdan uzak kaldım fakat dönüşte çok mutlu oldum Kemal Abi’nin Kıbrıs AS TV de canlı yayın paylaşımı olmuş ve çok bereketli geçmiş.Hamt olsun.

Ve temennim biz Türk Hristiyanlar uğradığımız saldırı ve mahkemelerle değil,Yürekli önderlerin paylaşımları ile de medyada yer alalım.
    Rab Bu açıdan da TV yayıncılarını kullansın.
    Esenlikle.

8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.