dua istegi,

• Bu konu 5 izleyen ve 9 yanıt içeriyor.
10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

5 aylık evliyim fakat eşimle fikir çatışmaları yaşıyorum.yeni yaşam şekline uyum sağlamak istemiyor ve önceki yaşamını aynen devam etmek istiyor.biz bir türlü yeni aile olamıyoruz.bu konuda bize dua ederseniz mutlu olacagım.teşekkür ederim.rabbe şükür..!

Anonim
    Pasif
    fatos43;18675 wrote:
    5 aylık evliyim fakat eşimle fikir çatışmaları yaşıyorum.yeni yaşam şekline uyum sağlamak istemiyor ve önceki yaşamını aynen devam etmek istiyor.biz bir türlü yeni aile olamıyoruz.bu konuda bize dua ederseniz mutlu olacagım.teşekkür ederim.rabbe şükür..!

Sevgili Fatos,
    Forum sayfamıza gelerek düsüncelerinizi bizlerle paylastıgınız için teşekkür ederiz. Eşinizle fikir catışması içinde olduğunuzu belirtmişsiniz. Sizin İsa Mesih’e iman edip etmediğinizi bilmiyoruz. Eşinizin yeni yaşam şeklinize uyum sağlayamadığını derken neyi kastettiğinizi anlayamadım, ama sizler için dua edeceğiz. Rab ailelerin bozulmasını değil, fakat birleşmelerini ister. Hrıstiyantürk web sitemizde evlilikle ilgili yazıları okuyun, bu yazıların sizleri bu konuda aydınlatmasını diliyorum. Rab sizi, ailenizi bol bol bereketlesin ve birbirinize olan sevginizi bol bol arttırsın diye dua ediyoruz.

Sevgilerimle

Anonim
    Pasif

merhaba benim Adım Furkan çok uzun süredir sitenizde üyeyim ve hiç yazı yazmam sadece okuyorum. 19 yaşındayım ve çok çok uzun süreden beri çok kötü psikolojik sıkıntılar içerisindeyim. son günlerde Ailem tarafından kapı dışarı edildim ve şuanda kendimi çok kötü hissediyorum. Aklımdan intihar etmek bile geçiyor. Lütfen bana yardımcı olun..Rab isa’nın yolunda ilerlediğim için kendimi şanslı hissediyorum. Fakat çok çok kötüyüm ve hayatımın son günlerimi yaşıyorum gibi hissediyorum kendimi…Benim için dua etmenizi istiyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum aynı zamanda hayatın bu kadar bana acımasızca davranmasına artık tahammül edemiyorum ; artık dayanamıyorum.

Anonim
    Pasif

Sevgili FurkanCan.
    Çok gençsin.Hayatın başındasın.Senin gibi bir Filiz’in bunalım’dan,söz etmesi..bunalımlar kendi kuruntularımızdır.sevgili Furkan.İblise kapı açmadır.
    Sakın.Şeytanın seninle oynamasına izin verme.Aile’ne kesinlikle cephe alma,.nedeni ne olursa olsun.Ailenin sende emeği var.Sen neden onlardan daha olgun olmayı denemiyorsun.

İSA Mesihe ait biri olmak istiyorsan Onu kuşanman gerekir.İmanlı olup olmadığından söz etmemişsin.Dua et.

Bunalım’arı ,insanlar beyninde kendileri yaratır yada koşullar kendi istekleri gibi olmadığında,bu içteki isyanın dışa vurumu olarak ortaya çıkar. Etrafındaki hastalıklarla uğraşan,,hayatta kalma için direnenleri hiç inceledinmi.?Hayata nasılda tutunurlar.İhtihar kolaya kaçmadır.

TANRI’dan kopuştur.Dua et ve İSA MESİH’i çağır.sana ağır gelen sorunlarını ona anlat..sana kesinlikle yardım eder.Ve kesinlikle evinden ayrılma.Çünkü dışarısı,pislikle kaplı,tehlikeler her yerde kol geziyor.Evine dön.asi olmayı bırak .

Enpati yap,kendini anne babanın yerine koy.kendini incele,sen FurkanCan’ı nasıl isterdin.
    Hatalar her zaman çift taraflıdır.Farzımahal ailen hatalı..Dediğim gibi sen olgun olmayı dene, İSA MESİH’e yaraşır davran.Halledilmeyecek hiç bir problem yoktur.bunu unutma.

Senin için Dua edeceğim.RAB’bim İSA MESİH’her zaman seninle olsun.

Anonim
    Pasif

Ne kadar olgun davrandığımı bilemiyorsunuz belki , Olgun davranıp onlarla yaşadığım sürece Kendimden birşeyler kaybettiğimi görüyorum ; Başta Sağlığım Ve Eğitimim . Ve herşeye rağmen olgun davranmayı seçiyordum fakat artık dayanamıyorum. . Ben ilk adımımı sizlerin dualarıyla atmak istiyorum. Dua’larınıza İhtiyacım var. Kendimde Rab’be dua ederken kendimi mutlu- huzurlu hissediyorum. İntihar Makul-doğru düşünenlerin tercihi değildir farkındayım zaten kötü ruh hali kişinin doğru düşünmesini engelliyor. Daha İmanlı değilim fakat Rab’be ulaşmak için en kısa zamanda İmanlı olacağım. İsa mesih’in Yolunda olmak istiyorum. ” Çok sakin bir gencim ve yaşamam gereken yerde olmam gerek. İmanlı da olup sizler için dua edeceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum… ( Yaşadığım toplumun bu kadar da eğitimsiz olması beni çok üzüyor ( MARDİN’İn bir ilçesinde oturuyorm.( Yanıt için Sağon)

Anonim
    Pasif

Sevgili Furkancan,

Hayatımızdaki fırtınalar bazen Rab’bin çağrısıdır bize. Bu fırtınalar olmasaydı, O’ndan bir habersiz, dünyada Şeytan’ın sunduğu zevkler peşinde koşup duracaktık herkes gibi. Acılarımız, O’nu aramamıza ve bulmamıza yardımcı olur.

Her türlü acıyı tatmış olan Rab İsa, seni herkesten çok daha iyi anlar. Acılar adamıydı. Sevdikleri tarafından reddedildi. İhanete uğradı. Para karşılığı satıldı. Yalnız bırakıldı, hakaret edildi, “Şeytandansın” denildi. Sevgisine karşılık görmedi. Kimse O’na “Aferin” demedi. Kimse minnettar olmadı. Kimse O’nu anlamadı, anlamaya çalışmadı.

Ve şimdi O karşında durmuş, sana “Gel” diyor. Şöyle bir dua edersen, O gelir ve hayatını teslim alır. Her şeyi halleder: “Rabbim İsa! Affet beni Rab. Sana geliyorum. Senin olmak istiyorum. Beni da kendin gibi tertemiz kıl. Tövbe ediyorum. Tüm günahlarımı bağışla. Çarmıhta sen benim için öldün. Bu yüzden, sana sırtını dönenlerden olmayacağım. Bana yapılanları, ben sana yapmıyacağım. Sana da, benim için yapılanları asla unutmayacağım. Gel kalbime Rab İsa. Kurtarıcım ol, Kralım ol. Hayatımı sen yönlendir. Sana teslim oluyorum” dersen, O mutlaka ve o anda gelir ve artık sen de bir Mesih İnanlısı olursun. Şeytan’a değil, Rab’be ait olursun. O’nun, senin kıymetli hayatın için planları var.

Bugün seni çağıran Rabbi redetme furkancan.

Anonim
    Pasif

Sevgili FurkanCan.

Rüyan Harika,bu ne demek,biliyormusun.
    RAB,sana diyorki,
    “Furkan yüreğindeki İmanını biliyorum.ve ben sende, mucizemi gerçekleştireceği.”

Bu mükemmel bir rüya, RAB seninle.Sana sahip çıkacağını açıkça belirtmiş.Furkancığım,ben bunca sene İmanlıyım,böyle rüya görmedim..Okuyunca ağladım..İnan bana.
    FurkanCan, İman et.Lütfen bunu yap.

İşte o zaman.. RAB’bin,elini üzerine koyduğunu, daha çok hissedecek,
    tüm sorunlarınla baş etmekte ,daha da güçlü olacaksın.

Bunu biliyorum..bizler bunu yaşadık..bak bu Site’de ki herkes bunu yaşadı.

Dua’larımda, her zaman sende, olacaksın..Senden..Müjdeli haberini bekliyorum..Seni seviyoruz

Anonim
    Pasif

@Saba 18703 wrote:

Sevgili FurkanCan.

Rüyan Harika,bu ne demek,biliyormusun.
    RAB,sana diyorki,
    “Furkan yüreğindeki İmanını biliyorum.ve ben sende, mucizemi gerçekleştireceği.”

Bu mükemmel bir rüya, RAB seninle.Sana sahip çıkacağını açıkça belirtmiş.Furkancığım,ben bunca sene İmanlıyım,böyle rüya görmedim..Okuyunca ağladım..İnan bana.
    FurkanCan, İman et.Lütfen bunu yap.

İşte o zaman.. RAB’bin,elini üzerine koyduğunu, daha çok hissedecek,
    tüm sorunlarınla baş etmekte ,daha da güçlü olacaksın.

Bunu biliyorum..bizler bunu yaşadık..bak bu Site’de ki herkes bunu yaşadı.

Dua’larımda, her zaman sende, olacaksın..Senden..Müjdeli haberini bekliyorum..Seni seviyoruz

Tekrar Merhaba , Soru-nlarımı paylaştığım sizlere ve aynı şekilde soru-numu okuyupta dua eden herkese , tüm siteye kullanıcılarına teşekkürler
    ” Bir daha eve dönmeyeceğime kararlıydım ; Fakat Dualarınız ile tekrar eve döndüm . Tekrar Ailemle yaşamak için Ailemden geleni yapacam tabi ki dua’larınıza da ihtiyacım-ız var. ” ( Evde delirtilmiş çocuk-gençlerden biri haline gelmiş olsam da tekrar sizlerin dualarıyla şansımı-zı denemek isterim ve Umuyorum ki bir daha Ailem ile tekrar aram bozulmaz. Rab’in Işığı Üzerimizde Olsun ”

Anonim
    Pasif

Sevgili Furkan Can,

Eşimle her akşam senin için ve Ailen için Dua ediyoruz.RAB’bi bu kadar istekli araman ,bizi etkiledi.
    Biz büyük bir şehirde yaşıyoruz.Ve insanlarda her türlü olanak olmasına ramen..TANRI arayışı ne yazıkkı çok az.Dünyasal Yaşam,da olma onlara daha cazip geliyor.

Sevgili Furkan ,Ablana üzüldüm..RAB’be onun içinde dua edeceğim.Ve yarın Kilisem’de onun için Dua isteğinde de buluncağım.

Değerli Kardeşler Furka’nın yüreyemeyen 23 Yaşındaki Abla’sı için sizlerde Dua edin.

Yazılarınız içinde, bu Kardeşimizi, teşvik edelim..

Anonim
    Pasif

Değerli Arkadaşlar ,Sizlerin Duaları ile Zor ve stresle Dolu bir Dönemi atlatmaya çalışmak beni hem huzura kavuşturuyor hem de umutlandırıyor ,Rabbin Işığını üzerim-izde Hissediyorum..En kısa zamanda İmanlı olmayı ve sizler için de dua etmeyi İstiyorum.

10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.