Dua isteği

• Bu konu 6 izleyen ve 8 yanıt içeriyor.
9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Sevgili kardeşlerim öncelikle hepinize esenlikler diliyorum.

Ailem henüz iman ettiğimi bilmiyor.. Ben onların iman etmesini ve Rab’bi tanımalarını istiyorum..

İlk zamanlar kendileri benden çok şüpheleniyorlardı.. Sürekli;
    ”Sen gavurlara mı gidiyorsun, kiliseye mi gidiyorsun, dinini mi değiştirdin?” gibilerinden sorular soruyorlardı.. Kardeşim ise; tam bir islam fanatiği..
    Kuran okuyor, namazlar kılıyor.. Bana en büyük baskıyı yapan aslında o.. Size bütün samimiyetimle söylüyorum; kardeşim tam 4 tane (belki de daha fazla) incil’imi paramparça edip onları yırttı. Bir tane de eski çeviri olan Kutsal Kitabımı yırttı. İslamiyet hakkında eleştirel bir şey söylediğim zaman; ”Baba, bak bu gavur.. hristiyanlığı savunuyor” diyordu.. Bende babamın bir hayli tepkisini alıyordum.. Evde adım, ”Gavur ve Ermeni” oldu.. Yani anlayacağınız kardeşlerim, çok büyük sıkıntılarla buraya kadar Rabbimin yardımıyla gelebildim.. Sizlerden ricam; bu baskıların daha da azalması ve ailemin iman edebilmesi için dua etmenizdir.. Tanrımız için herşey mümkündür.. Çünkü herşeyin sahibi ve egemeni o’dur..

Rab’de kalmanız dileğiyle..

Anonim
    Pasif

Sevgili kardeşim, senin için bundan böyle özellikle dua edeceğiz. Rab sana mutlaka bir çözüm sağlayacak ve seni koruyacktır.

Kullanığın nick, ‘Beni sadece Tanrı yargılayabilir!’ anlamına geliyor. Evet, seven Tanrımız bizi artık yargılamayacaktır, çünkü İsa Mesihi Rabbimiz ve kurtarıcımız olarak kabul ettik. ”O’na iman eden yargılanmaz, iman etmeyen ise zaten yargılanmıştır. Çünkü Tanrı’nın biricik Oğlunun adına iman etmemiştir. Yargı da şudur: dünyaya ışık geldi, ama insanlar ışığın yerine karanlığı sevdiler. Çünkü yaptıkları işler kötüydü.” Yuhanna 3:18,19

Sen alçakgönüllülüğü ve sevgiyi elden bırakmadan ailene karşı olan sorumluluğunu sürdür ve Mesihin bir evladı olduğunu onlara hayatınla, sözlerinle göster. İsa Mesih’in değiştirdiği hayat ve İsa Mesih’in adında edilen dua çok etkilidir. Rab seninle kardeşim.. Paylaşımların için çok teşekkürler. Forumda diğer kardeşlerimiz de mutlaka sana yazacaklar, dualarıyla destek olacaklardır.

Anonim
    Pasif

only god can judge me;12961 wrote:
    Sevgili kardeşlerim öncelikle hepinize esenlikler diliyorum.

Ailem henüz iman ettiğimi bilmiyor.. Ben onların iman etmesini ve Rab’bi tanımalarını istiyorum..

İlk zamanlar kendileri benden çok şüpheleniyorlardı.. Sürekli;
    ”Sen gavurlara mı gidiyorsun, kiliseye mi gidiyorsun, dinini mi değiştirdin?” gibilerinden sorular soruyorlardı.. Kardeşim ise; tam bir islam fanatiği..
    Kuran okuyor, namazlar kılıyor.. Bana en büyük baskıyı yapan aslında o.. Size bütün samimiyetimle söylüyorum; kardeşim tam 4 tane (belki de daha fazla) incil’imi paramparça edip onları yırttı. Bir tane de eski çeviri olan Kutsal Kitabımı yırttı.
    İslamiyet hakkında eleştirel bir şey söylediğim zaman; ”Baba, bak bu gavur.. hristiyanlığı savunuyor” diyordu.. Bende babamın bir hayli tepkisini alıyordum.. Evde adım, ”Gavur ve Ermeni” oldu.. Yani anlayacağınız kardeşlerim, çok büyük sıkıntılarla buraya kadar Rabbimin yardımıyla gelebildim.. Sizlerden ricam; bu baskıların daha da azalması ve ailemin iman edebilmesi için dua etmenizdir.. Tanrımız için herşey mümkündür.. Çünkü herşeyin sahibi ve egemeni o’dur..

Rab’de kalmanız dileğiyle..

Değerli kardeşim,
    Yaşadığın sıkıntıları anlayabiliyorum ve tüm kalbimle dua ediyorum ki Rab sana dayanma gücü, ailene de anlayış versin. Ne diyor Rab:
    İnsanlar için imkansız olan, Tanrı için mümkündür
    Luk.18:27
    Rabbin sağlayacağı bu süreç içerisinde sana düşen, aileninin özellikle de kardeşinin baskılarına karşı, yumuşak huylu ve sakin karşılık vermendir. Ailen illa ki söylenen sözlere karşı sendeki ağır başlılığı gördüğü zaman, bizim çocuğumuzda farklı birşeyler var , bu nedir diye sorgulayacaklardır.
    Rab yaşadığımız bütün sıkıntıları çok iyi biliyor ve önemsiyor kardeşim. Hazırladığı iyi birşeyler var. Bize düşen, Rabbin zamanını sabırla ve imanımızı yitirmeden beklemek ve sürekli dua etmek.
    Rabbin bereketi ve esenliği senin ve ailenin üzerinde olsun kardeşim.
    Esenlikler dilerim…

Anonim
    Pasif
    HristiyanTurk;12962 wrote:
    Sevgili kardeşim, senin için bundan böyle özellikle dua edeceğiz. Rab sana mutlaka bir çözüm sağlayacak ve seni koruyacktır.

Kullanığın nick, ‘Beni sadece Tanrı yargılayabilir!’ anlamına geliyor. Evet, seven Tanrımız bizi artık yargılamayacaktır, çünkü İsa Mesihi Rabbimiz ve kurtarıcımız olarak kabul ettik. ”O’na iman eden yargılanmaz, iman etmeyen ise zaten yargılanmıştır. Çünkü Tanrı’nın biricik Oğlunun adına iman etmemiştir. Yargı da şudur: dünyaya ışık geldi, ama insanlar ışığın yerine karanlığı sevdiler. Çünkü yaptıkları işler kötüydü.” Yuhanna 3:18,19

Sen alçakgönüllülüğü ve sevgiyi elden bırakmadan ailene karşı olan sorumluluğunu sürdür ve Mesihin bir evladı olduğunu onlara hayatınla, sözlerinle göster. İsa Mesih’in değiştirdiği hayat ve İsa Mesih’in adında edilen dua çok etkilidir. Rab seninle kardeşim.. Paylaşımların için çok teşekkürler. Forumda diğer kardeşlerimiz de mutlaka sana yazacaklar, dualarıyla destek olacaklardır.

Sevgili HristiyanTurk kardeşim.. Duan için sana çok ama çok teşekkür ediyorum. Rab seni ve burdaki kardeşlerimi her daim bereketlesin.. Evet.. alçakgönüllülüğü ve sevgiyi elimden geldiği kadarıyla bırakmamaya çalışıyorum. Ama itiraf etmem gerekirse; zaman zaman sinirlenebiliyor ve ailemle gergin anlar yaşıyorum.. Umarım onlar bir an önce iman eder.. Tek isteğim bu.

Sevgilerimle.

klaus
    Anahtar yönetici

Only god can judge me… Sevgili kardeşim, bu yaşadığınız sıkıntılardan hepimiz geçtik. İnanın Rab sizi kullanıyor. Siz o evde bir ışıksınız ve parlamaya başladınız. Bu durumdan en çok rahatsız olan tabi ki şeytan ! O da bu yüzden aile içi karışıklık ve kışkırtıcılık yapıyor! Ama sonuna kadar direnmeye devam ediniz. Rabbim de sizin seçimlerinizi izlemekte. Sizin için dua edeceğim.

” Baba, bu yeni kuzunu senin önüne, çarmıhına getiriyorum. İşte önündeyiz alçakgönüllülükle diz çöktük. Baba, bu kardeşimi senin denediğini biliyorum ve ayrıca senin , taşıyamayacağımızdan fazla, bize yük vermediğini de biliyorum. Şimdi bu kardeşime ektiğin tohumu, o ailenin kargaşası içinde, sevgiyle, bilgelikle, özenle yeşert ve büyüt. Onun dudaklarına bilgelik, yüreğine kutsal ruhunu ver. Onu engellemeye çalışan o kötü güçün etkisini senin adınla, oğlun İsa Mesihin adıyla red ediyor ve bağlıyoruz. Kardeşimin ruhunda ve bedeninde sadece sen egemen ol Baba. Şimdi kardeşimi bereket, ruhsal şifa ve kutsal ruhunla doldur. Daha da doldur ki imanda dimdik durarak senin adını o evde yüceltsin. Babam, bu kardeşimi senin ellerine emanet ediyorum…Çünkü başka bırakacak bir yerim yok.

Göklerdeki babam, oğlun İsa Mesihin adıyla…amin.

Anonim
    Pasif

Aminimg_1208795919156_3671.jpg

Anonim
    Pasif

KAYRAM;12967 wrote:
    Only god can judge me… Sevgili kardeşim, bu yaşadığınız sıkıntılardan hepimiz geçtik. İnanın Rab sizi kullanıyor. Siz o evde bir ışıksınız ve parlamaya başladınız. Bu durumdan en çok rahatsız olan tabi ki şeytan ! O da bu yüzden aile içi karışıklık ve kışkırtıcılık yapıyor! Ama sonuna kadar direnmeye devam ediniz. Rabbim de sizin seçimlerinizi izlemekte. Sizin için dua edeceğim.

” Baba, bu yeni kuzunu senin önüne, çarmıhına getiriyorum. İşte önündeyiz alçakgönüllülükle diz çöktük. Baba, bu kardeşimi senin denediğini biliyorum ve ayrıca senin , taşıyamayacağımızdan fazla, bize yük vermediğini de biliyorum. Şimdi bu kardeşime ektiğin tohumu, o ailenin kargaşası içinde, sevgiyle, bilgelikle, özenle yeşert ve büyüt. Onun dudaklarına bilgelik, yüreğine kutsal ruhunu ver. Onu engellemeye çalışan o kötü güçün etkisini senin adınla, oğlun İsa Mesihin adıyla red ediyor ve bağlıyoruz. Kardeşimin ruhunda ve bedeninde sadece sen egemen ol Baba. Şimdi kardeşimi bereket, ruhsal şifa ve kutsal ruhunla doldur. Daha da doldur ki imanda dimdik durarak senin adını o evde yüceltsin. Babam, bu kardeşimi senin ellerine emanet ediyorum…Çünkü başka bırakacak bir yerim yok.

Göklerdeki babam, oğlun İsa Mesihin adıyla…amin.

Sevgili Kayram kardeşim.. duan için sana gerçekten çok teşekkür ederim.. Rab seni her zaman bereketlesin..

sevgiyle kal.

Anonim
    Pasif

Dua eden tüm kardeşlerime çok ama çok teşekkür ediyorum.. İnanıyor ve iman ediyorum ki; Rab bana bir çıkış yolu gösterecektir.. Benim durumumda olan insanların da olduğunu biliyorum.. Rab onlarında yardımcısı olsun, onlara dayanma gücü verip, onların ailelerinin de iman etmesini sağlasın..

sevgiyle kalın.

Anonim
    Pasif

Sn.only god can judge me;

Hristiyanlık inancı ile alâkalı yol-yordam göstermeye ehil değilim. Çünki ben de İsa Mesih’i yeni tanımış bulunmaktayım. Sadece bilgi, çok nefis bir yemek gibidir. Hele aç olanlar için o yemeğin ne anlam ifade ettiğini bir düşünün. Ama tecrübe, o yemeğin tuzudur. Tuz olmazsa yemeğin görüntüsü ne kadar güzel olursa olsun, tadıldığında yüzümüzü buruştururuz.

Bu sebeple ne bilgi anlamında, ne de tecrübe olarak size yardımcı olabilirim. Ama İncil’de okuduğum şu ayet sizin ve benim durumumda olanlar için en iyi ilaçtır.

“Siz beni seçmediniz, ben sizi seçtim. Gidip meyve veresiniz, meyveniz de kalıcı olsun diye sizi ben atadım. Öyle ki, benim adımla Baba’dan ne dilerseniz size versin.” Yuhanna 15/16

Bizler İsa Mesih’i bulmadık. O bizi merhameti ve lütfu ile buldu. Bizi bulan O olduğuna göre zayıflıklarımızı; ne yapıp ne yapamıyacağımızı da en iyi bilen O dur. Çekebileceğemizden fazla yükü asla yüklemez. Düşünelim bir an için. İsa Mesih den habersiz yaşarken O’nun lütfu ile tanışmamız mı, yoksa yardıma kavuşup emin olduktan sonra sürdüreceğimiz hayat mı daha acaiptir ?

Çok güzel bir benzetme okumuştum. Burada paylaşmak isterim. Derler ki; ‘Bir heykeltraş’ın elinde muazzam bir sanat eserine dönüşen çamurun övünmek için hiç bir gerekçesi yoktur. Çünki onu çamur halden alıp sanat eserine dönüştüren heykeltraştır.’

“Ben gerçek asmayım ve Babam bağcıdır. Bende olup meyve vermeyen her çubuğu kesip atar, her meyve vereni de daha çok versin diye budayıp temizler. Size söylediğim sözle siz şimdiden temizsiniz. Bende kalın, ben de sizde kalayım. Çubuk asmada kalmazsa kendiliğinden meyve veremez. Bunun gibi, siz de bende kalmazsanız meyve veremezsiniz. Ben asmayım, siz çubuklarsınız. Bende kalan ve benim kendisinde kaldığım kişi çok meyve verir. Bensiz hiçbir şey yapamazsınız. Bir kimse bende kalmazsa, çubuk gibi dışarı atılır ve kurur. Böylelerini toplar, ateşe atıp yakarlar. Siz bende kalırsanız ve sözlerim sizde kalırsa, ne isterseniz dileyin, size verilecektir. Babam çok meyve vermenizle yüceltilir. Böylelikle öğrencilerim olursunuz.” Yuhanna 15/1-8

İnsan hayatta karşılaşacağı sıkıntılara imanı ile katlanabilir; imanı ile onlarla mücadele edebilir. Zayıf imanlı çabuk pes eder. İman sadece başkalarının duası ile kuvvetlenmez. İmanın kuvvet bulması bizlerin niyeti ve gayreti ile de alâkalıdır. Bizi bulan İsa Mesih olduğuna göre, iman hususunda yardımı da ancak İsa Mesih yapar.

Saygılar.

9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.