Doğruyu bulmak

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

DOĞRUYU BULMAK

Ne dersiniz bir din ki suçluluk duygusundan mahrum, sizden hiç birsey talep etmez, ne yapmanız ve yapmamanız gerektiğini söyleyen yükümlülükler içermez.
    Öyle bir din var, tam tarif ettigim gibi, fakat bir din dondurmanın bir çesidini seçer gibi seçilebilirmi?

Bizim dikkatimizi cekmeye calısan bir sürü sesler vardir.
    Neden birisi sadece İsa’yı secsin ve diğerlerine: Muhammet, Konfiçyus, Buda, Charles Taze Russell ve Joseph Smith’e hayır desin?
    Herşeyden sonra, bütün yollar cennette çıkmıyormu?
    Bütün dinler hemen hemen aynı şey degil mi?
    Gerçek şu ki bütün yollar Bagdat’a çıkmadığı gibi, bütün dinler de cennete götürmez.

Tanrı’nın otoritesiyle konuşan bir tek İsa’dır, çünkü bir tek İsa ölüme karşı zafer kazandı.
    Muhammet, Konfiçyus ve diğerleri bugün bile mezarlarında çürürlerken, sadece İsa, kendi kutsal gücü ile, zalim Roman haçının üstünde ölümünden üç gün sonra mezarından kalktı ve dışarı yürüdü.
    Her kim ölümden daha kuvvetli ise, dikkatimizi çekmeyi hak etmiştir.
    Her kim ölümden daha kuvvetli ise, duyulmayi hak etmiştir.

İsa’nın dirilişini ispat eden kanıtlar cok kuvvetlidir.
    İlk önce, İsa’nın dirilişine tanıklık eden beşyüzden fazla şahit vardı.
    Bu şahitlerin sayısı şaşırtıcı derecede büyüktür.
    Beş yüz ses duyulmamazlıktan gelinemez.
    Birde boş bir mezar var; İsa’nın düşmanları kolaylıkla O’nun ölmüş ve çürüöüş bedenini gösterek İsa’nın dirilişi hakkinda bütün konuşmalara bir son verebilirlerdi.
    Fakat gösterebilecekleri ölmüş bir beden yoktu!
    Mezar boştu!
    İsa’nın öğrencileri O’nun bedenini çalmış olabilirler miydi?
    Çok zor.
    Böyle bir ihtimali önlemek için; İsa’nın mezarı silahlı askerler tarafından çok sıkı bir şekilde muhafaza edilmişti.
    Hatırlarsak en yakın öğrencileri, O’nun tutuklanması ve haça gerilmesi üzerine korku içinde firar etmislerdi.
    Bu yüzden bu dekset içinde olan balikci takimin daha ileri giderek ustaca egitimis profesyonel askerlere karsi kafa kafaya gelmeleri olanaksizdi.
    Gerçek şu ki İsa’nın dirilisi tereddüdsüz aciklanamaz!

Bir kere daha, her kim ölümden daha kuvvetli ise, duyulmayi hak etmistir.
    İsa kendi gücünü ölüme karsi kanitladi ; bu yuzden, Onun soyledigini dinlememiz lazim.
    İsa kurtulus icin tek yolun kendisi olduğunu iddia ediyor.
    Yu.14: 16-17 Ben de Baba’dan dileyeceğim. O sonsuza dek sizinle birlikte olsun diye size başka bir Yardımcı, Gerçeğin Ruhu’nu verecek. Dünya O’nu kabul edemez. Çünkü O’nu ne görür, ne de tanır. Siz O’nu tanıyorsunuz. Çünkü O aranızda yaşıyor ve içinizde olacaktır.O bir yol degil; O yollardan biri degil, Ama İsa tek yoldur.

Ve bu ayni İsa bize der,
    Matta 11:28 ‘‘Ey butun yorgunlar ve yukleri agir olanlar, bana gelin, ve ben size rahat veririm’’.
    Bu cetin bir dunya ve hayat zor.
    Çoğumuz incinmiş, yaralanmış ve savastan çıkmış gibi yara izleri taşıyoruz.
    Doğru degil mi?
    Peki ne istiyorsunuz?
    Onarilma mi yoksa yalnizca din mi?
    Yasayan bir kurtarici mi, yoksa ölen peygamberlerden biri mi?
    Anlamli bir ilişki mi?
    Yoksa boş dinsel törenler mi?
    İsa bir secim degil ! İsa tek secimdir !

İsa doğru bir dindir, eger sen affedilmeyi ariyorsan.
    Elç.10: 43 Peygamberlerin hepsi O’nunla ilgili tanıklıkta bulunuyorlar. Şöyle ki, O’na inanan herkesin günahları O’nun adıyla bağışlanır.”
    İsa doğru bir dindir, eger sen Tanri ile anlamli bir iliski ariyorsan.
    Yu.10: 10 Hırsız ancak çalıp öldürmek ve yok etmek için gelir. Bense insanlar yaşama, bol yaşama sahip olsunlar diye geldim.
    İsa doğru bir dindir, eger sen ebedi bir ev ariyorsan Cennette.
    Yu.3: 16 “Çünkü Tanrı dünyayı o kadar çok sevdi ki, biricik Oğlu’nu verdi. Öyle ki, O’na iman edenlerin hiçbiri mahvolmasın, hepsi sonsuz yaşama kavuşsun.
    Oyleyse İsa Mesih’e kurtaricin olarak iman et! Pisman olmayacaksin! Gunahlarinin affedilmesi icin ona guven ! Hayal kirikligina ugramayacaksin !

Eger Tanri ile “doğru bir iliskiye” sahip olmak istiyorsan, Iste basit bir dua.
    Unutma, seni bu dua yada baska bir duayi etmen kurtarmayacaktir.
    Sadece, İsa Mesih’e olan imanin seni gunahtan kurtarabilir.
    Bu dua, basit bir sekilde senin Tanri’ya olan imanini beyan eder, ve sana kurtulusu sagladigi icin ona sukranini gosterir.

“Tanrim, sana karsi gunah isledigimi ve bunun cezasini hakettigimi biliyorum.
    Fakat, İsa Mesih benim hakettigim cezayi kendi ustune aldi, oyle ki ona iman ile ben bagislanabileyim.
    Gunahimdan donuyorum ve kurtulusum icin, imanimi senin ustune koyuyorum.
    Bu muhtesem inayetin ve affin icin ve hediyen olan sonsuz yasam için sana teşekkürler.! AMİN!”

iman ettim

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.