Doğru yoldamıyım

• Bu konu 7 izleyen ve 6 yanıt içeriyor.
7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Merhaba,
    Ben ailem müslüman oldugu icin haliyle şu anda müslümanım, ama acayip soğumuş durumdayım. Nedenlerini de saymak gerekirse erkek sünnetinin islamda şart olması.

1.) Yaratan nasıl bizim herşeyimizi tam yaratıpta onu kesmemizi ister, üstelik eski zamanlarda. Bir de kimbilir kaç kişinin tamamen kesildi. Nasıl böyle bişey şart olabilir? Yaratan’ın yaptığı şeyi insanın düzeltmesi doğru mu?

2.) Kurban kesmek nasıl olur da yaratan hayvanların canını yakmamıza, yaratanın verdiği canı almamızı isteyebilir? Üstelik hayvanları keserken kendini kesenlerın sayısı da hiçmi hiç az değil. Resmen her kurban bayramında dram yaşanıyor, zengin tam ibadetini yapıyor, fakir kurban kesemiyor. İşin bir de bu yönü var tabi.

Zaten çelişkiler saymakla bitmez. Din için insan öldürenler, kadın erkek eşitliliğinin olmaması! Ama Hristiyanlıga baktıgımızda bunların hiçbiri yok, ben göremedim. Hristiyanlık hakkında pek bişey bilmiyorum ama bunlara bakdığımızda doğru din hristiyanlık . Doğru yolda mıyım sizce?

Anonim
    Pasif

Enginkalkan kardesim, henüz “dogru yolda miyim?’ diye sormak icin erken. Arastirma, inceleme sürecini doldurdugunda neyin ne oldugunu sana kendi yüregin söyleyecek. Ihtiyacin olan, ciddi bir arastirma sürecini kovalaman, Rab’be dua etmen. Sürecten sonra, önce degil; konusacak cok seyimiz olacak. Ilahiyat, Tanri bilim alanina attigin ilk adim icin hosgeldin diyorum yalnizca. Kurban konusunda söylediklerine katiliyorum.

Anonim
    Pasif

Ben yanlış yolda olduğumu sanmıyorum

Anonim
    Pasif

Sevgili kardeşlerim, bilin ki! Gerçek Hıristiyanlık tam sevgi temelleri üzerine kurulu. Tanrımız bizden bu temel üzerine inşa etmemizi istiyor. Bu temele eksik sevgiyi katarsak rabbimizin sözünü dinlememiş olur, ona ihanet etmiş oluruz. Dileğim, bu temele hiç birimizin zarar vermeden yaşaması. İblisin en büyük amacı, bizleri günahla lekeleyerek bu temele zarar vermeye çalışmasıdır. Yaratılışın ilk gününden bu güne, bundan sonrada iblisin amacı hep bu olacaktır. Anlayacağınız, İblis hiç değişmeyecektir. Hep temele saldıracaktır. Bunu da özellikle bizlere yaptırmaya çalışacaktır. Bununla Dünyaya şöyle seslenecektir. Bakın! İsa’nın izleyicileri de tıpkı bizim gibi.

Evet, kardeşlerim, Şeytan aynen bunu söyleyecektir. Çok uyanık olmalıyız. Rabbimiz’in kutsal adına yaraşır bir yaşam sürmeliyiz. En büyük amacımız, Rabbimiz gibi tüm sorunları tam sevgiyle çözmek, günahtan uzak durmak, tüm insanlara yaşam vermek olmalı. Çoğunuz buna gücüm yok diyorsanız, unutmayın! Gerçek, yalanda bulunmaz. Rab’de tam olarak kalırsak, Rab’bin Ruhu bizlerde hep olacaktır. Temele zarar verecek her söz ve davranıştan bizleri koruyacaktır.

“Kanım şu ki, bu anın acıları, gözümüzün önüne serilecek yücelikle karşılaştırılmaya değmez” ( Romalılar 8:18).

Anonim
    Pasif

bende türküm ve bu dine mensup olmak istiyorum fakat danışabileceğim kimse yok yardımcı olabilirmisiniz ?

Anonim
    Pasif

yanlisim olursa lutfen uyarin ve affedin..
    rabbimiz bize bir beden verdi. onu temiz ve saf bir sekilde aldik. bu bedenler bize ait degil. bize ait olan ruhtur. ruh ta, bedende yansir. islamiyette hersey sagligimiza yoneliktir . dunya insan icin yaratilmistir.. sunnet te, insanin bedenine gostermesi gereken bir saygidir. sunnetin insana zarari yoktur, yarari vardir. tip biliminde bu ispatlanmis bir gercektir..rabbimiz, hem insanlarin iyilikleri icin emreder, hem de bu emirleri yerine getirenleri odullendirir. cennete girebilmemiz icin bircok bahaneler vardir.. rabbimiz, birseyi emrediyorsa ayni sekilde sizin iyiliginiz icin emrediyordur. rabbimiz, dunyayi ve uzerindeki canlilari insan icin yaratti. doga, hayvanlar , tum canlilar insana hizmet edebilmek icin yaratildi. hayvanlar bizim icin yaratildi. onlardan faydalanabilmek icin.. bu yuzden kurban, islamiyette helaldir. bu hayvani kesebilmek yiyebilmek allahin bize sundugu bir lutuftur. ayni sekilde rabbimiz, hali yerinde insanlara fakir insanlarla iletisim kurarak paylasmayi hatirlatir. insanlara paylasmayi ogretir. merhameti ogretir. benim diyeceklerim bunlar. rabbim , yanlis birsey soylediysem beni affetsin. fakat islami bilgiye ulasmak icin hristiyan forumlarda degil, kuranda cevabini aramalisin. kaynaklara bakmalisin. kurban neden kesilir gibi sorulara verilmis cevaplara bakmalisin. cok arastirmalisin. ayni zamanda bilgilerin kaynagini bir cok yerden almalisin. yararim olduysa ne mutlu bana

Anonim
    Pasif

1- İlk olarak sünnet İslamiyetin şart değil Hz. İbrahimden süregelmiş bir gelenektir.Yani dinde sünnet konusunda herhangi bir zorlama yoktur ama sağlık açısından da sünnetin faydası kanıtlanmıştır.
    2-Kurban bayramında da Müslümanlar, kestikleri bu hayvanlarla et yemekten mahrum bulunan önemli büyük bir kitleyi bu nimetten istifade ettirmektedir ve burda ki en büyük amaç ibadetdir. Tabi geri kalan soruları tartışılır.
    Doğru yoldamıyım sorusunu sorman için erken olduğunu düşünüyorum kafandaki çelişkili sorulara kaydedeyer cevaplar bulabilmen için daha çok düşünüp daha çok araştırma yapman gerekiyor.

İsa Mesih’ in ışığı üzerine olsun.

7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.