Doğru yolda olduğuma inanıyorum…

• Bu konu 3 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Merhaba arkadaşlar ben balıkesir üniversitesinde okuyorum son senem ve ekimde bir problem çıkmazsa amerikaya gideceğim.Turizm otelcilik okuyorum arkadaşlarım var bende onlarla bağlantı kurdum ve hayatıma orda devam etmeye karar verdim.Türkiye özgür bir ülke deil sürekli bir baskı var ve kendimi hiç iyi hissetmiyorum.Ailem bulgaristan doğumlu ve müslümanlar.Daha sonra türkiyeye göç etmişler.Ben türkiyede doğdum ve doğduğumda din seçme gibi bir özgürlüğüm yoktu.Nüfus cüzdanıma müslüman yazıldı tabikide.Ama ben bugüne kadar bir huzur bulamadım.Beni herzaman hristiyanlığa çeken birşey vardı bu yıllardan beri böyleydi.Ama tabi bazı şeyler için hep korkar oldum.Yaklaşık 2 haftadır herşeyi araştırmaya başladım.Sonunda kutsal kitap siparişi verdim ve gelmesini bekliyorum.Ekim ayında gidicem amerikaya.Gerçekten hayata bakış açım değişti kardeşlerim.Böyle bir site için size teşekkürleri sunarım.İlerleyen günlerde size yazmaya devam edicem.Sizin desteğinize de ihtiyacım var.Eğer balıkesirli dostlarım var ise onlarlada görüşüp,konuşup yine bilgi almak isterim.Esenlikler…

Anonim
    Pasif

merhaba2 Sevgili Novembre,
    HristiyanTürk forum sayfamıza hoşgeldiniz. Üniversiteli olduğunuzu ve yakında Amerika’ya gideceğinizi yazmışsınız. Rab yardımcınız olsun ve yolunuzu açık etsin.

Dünyaya gelen bir bebek, doğal olarak ailesi tarafından eğitilir ve onların inandığı dinin bir üyesi olur. Ama o bebek büyüyüp ergin yaşa geldiğinde kendi inancı başta olmak üzere diğer din ve inançları araştırmalıdır, çünkü sonsuzlukla ilgili geleceğini şansa bırakmamalıdır. Dünyada çeşitli dinler vardır. Ama Tanrı’ya giden TEK bir YOL vardır. O’da İSA MESİH’tir. İsa Mesih İncil’de Yuhanna 14:6’da şöyle der:

‘İsa, “Yol, gerçek ve yaşam Ben`im” dedi. “Benim aracılığım olmadan Baba`ya kimse gelemez!’

Bu yüzden araştırmak, gerçeğe ulaşmak için İncil’i okuyun, okumadan önce samimi bir şekilde dua ederek Rab’den size gerçeklerini açıklamasını isteyin. Kutsal Kitap’ta, kendisini arayanlara Rab Tanrı şöyle sesleniyor:

Ama Tanrınız RAB`bi arayacaksınız. Bütün yüreğinizle, bütün canınızla ararsanız, O`nu bulacaksınız’ (Yasa’nın Tekrarı 4:29).

‘Beni arayacaksınız, bütün yüreğinizle arayınca beni bulacaksınız’ (Yeremya 29:13).

Yukarıda verilen bu ayetlerde Rab Tanrı’nın kendisini tüm yürekleriyle arayanlara verdiği bu vaatler bugün sizin için de geçerlidir. O’na güvenin, O’na yaklaşın. O size kendisini tüm gerçekleriyle açıklayacaktır. Sorularınız olursa çekinmeden sorabilirsiniz, Rabbin yardımı ve Kutsal Ruh’un ışığı doğrultusunda size yanıt vermeye çalışacağız.

Esenlikte kalın

Anonim
    Pasif

Teşekkür ederim bu bilgilerden dolayı rüzgar. Şu an 52. ci sayfadayım kutsal kitabımızı okuyorum. Okumaya başladığımdan itibaren bende çok şey değişti, herkese iyilik yapıyorum, kim olursa olsun hiçbirşey için hesap sormuyorum. Her gece yatmadan Rabbime dua ediyorum. İçim çok rahatladı ve bir huzur kapladı. Nasıl anlatıcam bilmiyorum. Her şey için hepinize teşekkür ederim dostlarım, verdiğiniz bilgiler için ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Tüm içtenliğimle okumaya devam edeceğim ve doğru yolda ilerliyeceğim. Ettiğiniz ve edeceğiniz tüm yardımlar için tekrardan teşekkür ederim. Bir buluşmak dileği ile…ESENLİKTE KALIN

Anonim
    Pasif

mrb arkadaşlar. bende istanbul da oturuyorum lise öğrencisiyim. yaklaşık 1 senedir hristiyanlığı araştırıyorum. kendimi bu dine çok yakın görüyorum. benimde ailem bulgaristanlı ve müslümanlar. doğduğmudan beri müslümandım ailem beni öyle yetiştirdi seçim yapma gibi bi durumum yoktu. ama kendimi müslümanlığa adapte edemedim dinimi değiştirmek istedim ama etrafımdakilerin ve ailemin tepkisini almaktan korktum. bi kaç ay öncede incilin bi kaç sayfasını okuduktan sonra hristiyan olmaya karar verdim. ailemin etrafımdakilerin sözlerine aldırış etmeden yoluma devam ediyorum.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.