• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24654
  Anonim
  Pasif

  Ruhsal yanımız, doğal gözlerle görülemeyen yanımız olarak düşünebiliriz. Sonsuza dek yaşayacak olan bu yanımızdır. Ruhsal yanımızın nerede yaşayacağı; bizim vereceğimiz karara bağlıdır.

  Yeryüzünde iki güç var: İyi- kötü ya da doğru – yanlış. Bize öğretilmese bile içimizde bu konuda bir bilgi bulunmaktadır. Ruhsal dünyada da iki güç bulunmaktadır: Tanrı ve şeytan. Tanrı tarafından O'nun işlerini yerine getirmek üzere yaratılmış iyi olan melekler ve cin adı verilen kötü melekler bulunmaktadır.

  Söz konusu olan kötü melekler, bir zamanlar iyi meleklerken Tanrı'ya baş kaldırmayı seçiyorlar. Tanrı da ; onları cennetten kovuyor ve onlarla efendileri için cehennem diye ifade edilen yeri yaratıyor ( Va. 12: 7-9 ) Tanrı ve iyi meleklerin evi, cennettir. Şeytan ve kötü meleklerin evi ise , cehennemdir.

  Cennet ve cehennem arasında ; yeryüzü ve onu çevreleyen atmosfer bulunur. İyi ve kötü melekler sürekli dünyada hareket halindedir. Şeytan aynı zamanda yutacak birilerini bulmak için dolaşmaktadır. Kutsal Kitap bize bunu 1. Petrus 5:8 ayetinde açıklar.Tanrı'nın Kutsal Ruhu ( Tanrı'nın kendi Ruhu ) göklerde olduğu gibi yeryüzünde de yaşamaktadır. Kutsal Ruh'un görevi, Tanrı'nın Kendisine hizmet etmek üzere seçtiği halkını mühürlemek, korumak, kollamak ve sakınmaktır. Kutsal Ruh ; aynı zamanda henüz Tanrı'yı ve O'nun istediği yolda yaşamayı seçmemiş insanları ikna etmeye ve kazanmaya da çalışır.

  Seçim, kişinindir. Bu kararı, kişinin yerine kimse veremez. Tanrı; bizi özgür bir iradeyle yarattı ve bizi Kendisini seçmeye zorlamamaktadır. Melekleri de zorlamadı. Onların bir bölümü ; baş kaldırdı ve Tanrı da onların dilediklerini yapmalarına izin verdi. Unutmamamız gereken bir şey var: Kötü seçim yapanlar, sonuçlarına ve cezasına razı olurlar.

  Rabbin sevgisi ve esenliği sizinle olsun.

  Fırat Çölgeçen kardeşden alıntıdır

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.