ANASAYFA Forum TANIKLIKLAR- Testimonies in Turkish Diğer Tanıklıklar DNA’yı çözerken Tanrı’yı gördü

 • Bu konu 4 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24801
  Anonim
  Pasif

  30 yıldır ateisttim artık Tanrı’ya inanıyorum

  070420082311235829860_2.jpg

  DNA’yı çözerken Tanrı’yı gördü

  DNA şifresini çözen bilim adamı 30 yıldır ateistti. Artık Allah’a inanıyor. Onu imana getirense bakın ne oldu?

  Dünyanın en büyük genetik uzmanlarından biri olarak gösterilen ve sekiz yıl önce çalışma arkadaşı Craig Venter’le birlikte insan DNA’sının şifresini çözerek büyük şöhret yakalayan Dr. Francis Collins, “imana geldi.”

  Venter, bilim dünyasında büyük ses getiren buluşlarının ardından çalışmalarını ilerleterek, laboratuvarda “yapay canlı” üretmeye çalışırken, Collins ise yeni kitabıyla bilim ve din arasında yeni bir tartışma yaratacak gibi gözüküyor.

  Eylül’de piyasaya çıkaracağı ‘Tanrı’nın Dili’ adlı kitabıyla ilgili İngiliz The Times gazetesine konuşan 56 yaşındaki Collins, 30 yıl öncesine kadar ateist olduğunu ancak artık Tanrı’ya inandığını söyleyerek, ‘Tanrı’nın var olduğuna dair rasyonel bir temel var ve bilimsel gelişmeler insanı Tanrı’ya daha da yaklaştırıyor’ dedi.

  Amerikalı bilim adamı artık mucizelere ve meleklere inandığını belirterek, ‘Laboratuvarda çalışırken Tanrı’yı hissettim. Kesinlikle bizden daha büyük bir güç var ve ben ona inanıyorum. DNA’nın şifresini çözmek beni Tanrı’ya biraz daha yakınlaştırdı. Hastalıktan kırılan insanlar gördüm. Bilim onlardan umudunu kesmişti. Ama mucizevi olarak hayata döndüklerini gördüm. Bu da Tanrı’nın işidir’ diye konuştu.

  İnsan genini çözmenin de kendisine Tanrı’nın eserini görme fırsatı verdiğini söyleyen Collins, ‘Önemli bir buluş yaptığınızda o bilimsel coşku anını yaşarsınız, çünkü onu araştırmış ve keşfetmişsinizdir. Keşfettiğim şey öyle bir şeydi ki, bu bilgiye daha önce hiçbir insan sahip olamamıştı. Fakat Tanrı onu her zaman biliyordu’ dedi.

  TARİHE GEÇTİLER
  İnsan vücudunun genetik kodları olan DNA’nın şifresini çözen iki bilim adamı, bu çalışmalarıyla bilim tarihine geçmişlerdi. DNA’nın dizilimi ve kodlarının çözülmesi dönemin ABD Başkanı Bill Clinton ve İngiltere Başbakanı Tony Blair’in eş zamanlı açıklamalarıyla dünyaya duyurulmuştu.

  http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aType=SonDakika&Kategori=yasam&ArticleID=514477&Date=08.04.2008

  #28648
  Anonim
  Pasif

  Eeeh sevindim onun adına =]

  #31405
  Anonim
  Pasif

  Sanırım hayatında yeni bir pencere açılmıştır…

  #32793
  Anonim
  Pasif

  Ne kadar geç de olsa insanın Rab’bi sonunda görebilmesi çok büyük bir mucize… Bazen hayatın niceliklerin farkına varabilmek insanın bu hayat karşısında kendini ne kadar zayıf hissetmesine neden oluyor ve Tanrı’ya sığınmak kendimizi güvende hissedebilmek için en güzel yol oluyor.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.