Diyarbakır Kilisesine Saldırı Hazırlığı

 • Bu konu 1 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24296
  Anonim
  Pasif

  Diyarbakır Kilisesi’ne saldırı hazırlığı

  30 Mayıs, 2007 17:07:00 (TSİ)


  Diyarbakır Kilisesi ruhani önderi Ahmet Güvener’e yönelik eylem hazırlığında oldukları iddiasıyla 6 kişi gözaltına alındı.

  Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kilise ruhani önderi Güvener’in, Malatya’da bir yayınevinde işlenen cinayetler sonrasında yaptığı “tehdit ediliyorum” açıklamalarının ardından, kent genelinde geniş çaplı araştırma başlattı.

  Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı doğrultusunda yürütülen soruşturma kapsamında, Güvener’e yönelik eylem hazırlığında oldukları iddiasıyla 6 kişi gözaltına alındı.

  Gözaltına alınan zanlılardan 2’sinin sürekli kiliseye gidip gelen kişiler olduğu belirlendi. Zanlılar, Emniyet Müdürlüğündeki sorgulamalarının ardından savcılığa sevk edilecek.

  Güvener: ‘Tehdit ediliyorum’

  Güvener, bir süre önce bazı kişiler tarafından sürekli hedef gösterildiklerini belirterek, “Malatya’da katledilen arkadaşlarımız da öyleydi. Sürekli yapılan yanlı haberler bizi hedef gösteriyor. Ne benim ne de yanımdaki kişilerin can güvenliği var. Ben tehdit ediliyorum. Gerek yüz yüze, gerek posta kutumda sürekli tehdit alıyorum. ‘Ya burayı sevecek ya da terkedeceksiniz’ şeklinde tehdit alıyoruz. Biz buranın evlatlarıyız ve memleketimizi seviyoruz” dedi.

  #28202
  Anonim
  Pasif

  İsa Mesih’in Gerçek İzleyicileri Niçin Sürekli Tehdit ediliyor, Neden Hedef Alınıyor? :aklikarisik::aklikarisik::aklikarisik:

  Çünkü şeytan, gerçek İsa izleyicilerinin düşmanıdır, hiç bir insanın gerçeği öğrenip kurtulmasını istemez. Bu nedenle imanlıları susturmak için elinden geleni yapar. Yeni birşey değil, 2000 yıldan beri bu böyle devam etmektedir. Mesih inanlıları her zaman eziyet görmüş, dışlanmış, dövülmüş ve öldürülmüşlerdir. Rabbimiz çekeceğimiz bu sıkıntılar konusunda bizleri ta baştan beri uyararak şöyle dedi:

  ‘İnsanlardan sakının. Çünkü sizi mahkemelere verecek, havralarında kamçılayacaklar. Benden ötürü valilerin, kralların önüne çıkarılacak, böylece onlara ve uluslara tanıklık edeceksiniz’ (Matta 10: 17-18).

  ‘Benim adımdan ötürü herkes sizden nefret edecek. Ama sonuna kadar dayanan kurtulacaktır’ (Markos
  13:13).

  ‘Evet, öyle bir saat geliyor ki, sizi öldüren herkes Tanrı’ya hizmet ettiğini sanacak. Bunları, Baba’yı ve Beni tanımadıkları için yapacaklar. Bunları size şimdiden bildiriyorum. Öyle ki, saati gelince bunları size söylediğimi hatırlayasınız’ (Yuhanna 16:2-4).

  Bu tür şeyler zaman zaman değişik biçimlerde yaşanmaktadır. Mesih’e iman edem kişiler, ilk tepikiyi ailelerinden, çevrelerinden ve yakınlarından alıyorlar. Bunların içlerinde pek çoğu dışlanıyor, hakarete uğruyor, tehdit ediliyor ve hatta öldürülüyor. Her ne olursa olsun, Rabbimiz için her şeye değer. Bizler her durumda İsa Mesih’in canlı tanıkları olmaya devam edeceğiz, korkmayacağız.

  İncil’de Matta 10:28’de şöyle diyor İsa Mesih:

  ‘Bedeni öldüren, ama canı öldüremeyenlerden korkmayın. Canı da bedeni de cehennemde mahvedebilen Tanrı’dan korkun’.

  Ahmet Güvener ve tehdit altında olan her Mesih inanlısı şunu bilir ki, eğer Rab ile yürüyorsak, O’nun ellerindeyiz, her şey O’nun kontrolündedir. O’nun izni olmadan başımızdan tek bir tel bile düşmeyecektir.

  Esenlikte kalın
  Suna

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.