ANASAYFA Forum HRİSTİYAN YAŞAMI VE UYGULAMALARI ALO DUA Dişlaniyorum, acil duaaaa!!!

 • Bu konu 13 izleyen ve 13 yanıt içeriyor.
14 yazı görüntüleniyor - 1 ile 14 arası (toplam 14)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25789
  Anonim
  Pasif

  Sevgili kardeşler,

  Öyle zor bir durumdayım ki, ya da ben abartıyorum.. Çünkü hassasım belkide, ama okulumda ve sınıfımda dışlanmaktayım. Hatta hristiyan olduğum anlaşıldı, ondan önce dışlama başlamıştı, şimdi öğrenince tamamen dışlandım. Okulu bırakmayı bile düşünüyorum, seneye tekrar mı girsem sınava diye düşünüyorum.

  Lütfen dua edin. Ben hep ediyorum, ama kendime çok yoğunlaştım, acıma duygularıyla. Rab’bin sesini duymuyorum hiç bu aralar. Bana omuz atıyorlar hatta sınavı kaçırmama sebep oldular. Kabadayılıkları var bir de. Beni dışlamayan bir arkadaşım olsa ve teselli olsa bana. Dua edin ki, iyi bir arkadaşım olsun yanımda.. Koskoca okulda yapayalnızım, 2 ay oldu ve pes etmek üzereyim. Bu çok zoruma gidiyor, çok zormuş dışlanmak ve ben hayatımda kimseyi dışlamadım, hep yanında oldum yalnız insanların.

  Rab sizleri işitsin yardım etsin, inanın sakinleşemiyorum bu aralar, çünkü ilk kez böyle birşey yaşıyorum, alışamadım buna!

  Dualarınızla yardımcı olun bana…

  #31626
  Armagan
  Anahtar yönetici

  Dışlanınca Sevinin

  Sevgili Doğa kardeşim,

  Yaşadıklarını çok iyi biliyor ve senin için dua ediyoruz. Rabbimiz seni teselli etmek için mutlaka bir yol gösterecektir.

  Bu genelde hepimizin başına gelen bir şey olduğu için, konuya İncil’in ne dediğini de bilmekte yarar var diye düşündüm ve sizlerle beraber aşağıdaki ayetlere bakmak istedim:

  Matta 5:10-12


  Bu ayetlerde Rabbimiz İsa Mesih Tanrı çocuğunun nasıl biri olması gerektiğini açıklıyor. Bir hristiyan nasıl birisidir? Bir hristiyan, ruhsal anlamda yoksul, inleyen, kendi günahına ağlayan, alçakgönüllü bir öğrenci, Tanrı’ya acıkmış, kendisine saldıranlara acıyan, yaşamında Tanrı’nın çalıştığını gören, sorunları Tanrının gösterdiği yolda çözmeye kararlı olan ve barış için çalışan birisidir. Dünyanın bu tür insanları Kabul edeceğini, alkışlayacağını, sırtını sıvazlayacağını sanırsınız genellikle.. Ama hayır..Hiç de öyle olmuyor. Çoğu zaman dışlanıyorlar ve reddediliyorlar. İsa Mesih bizlere dünyanın göstereceği tepkiyle ilgili olarak şu vaadde bulundu:

  ‘Dışlanacaksınız!’


  İsa Mesih’in yüzüne tükürdülerse sana omuz vurmuşlar veya seni reddetmişler, çok mu?


  Matta 5:10-12 “Ne mutlu doğruluk uğruna zulüm görenlere! Göklerin Egemenliği onlarındır.11«Bana olan bağlılığınızdan ötürü insanlar size sövüp zulmettikleri, yalan yere size karşı her türlü kötü sözü söyledikleri zaman ne mutlu size! 12Sevinin, sevinçle coşun! Çünkü göklerdeki ödülünüz büyüktür. Sizden önce yaşamış olan peygamberlere de böyle zulmettiler.

  Matta 5:10-13 ayetlere baktığımız zaman Tanrının imanlının reddedilişiyle ilgili olarak üç şey söylediğini görürüz.

  Dışlanma imanlının başına gelebilecek ihtimallerden biri değidir; tersine, inanlya vaad edilmiş kesin bir sonuçtur.

  İnsanlar başkalarına çok çeşitli nedenlerle baskıda bulunurlar, onları reddederler. Karakterleri bozuktur, saldırgandırlar, her zaman ezecek birilerini ararlar, kendilerini doğru ve haklı gördükleri için, kendileri gibi düşünmeyen veya inanmayan kişilere hayatı zindan ederler. Ama İsa Mesih burada bundan söz etmiyor. İsa Mesih, inanlılara yapılan zulüm için iki neden sıralıyor: doğruluk ve Mesih İsa’yı izliyor olmamız.

  Dünya iyi insanları, soylu ve cesur insanları onurlandırıyor. Ama Tanrıya inanıp O’nu yüceltmek için O’nun adını anarak bir şeyler söylediğiniz zaman her şey bir anda değişiveriyor. Günümüzün kötülüklerinden, haksızlıklardan, kaybolan insani değerlerden, içki ve uyuşturucudan, sokaklardaki fahişelikten ve pornodan bahsedersenız size dinleyen cıkar. Ama bunların önüne İsa Mesih’in adını koyduğunuz anda, kurtuluşun İsa Mesih’te olduğunu ve Ona iman etmeyenlerin sonsuz yargıyla yargılanacaklarını söylediğiniz anda, şeytan bundan rahatsız oluduğu için, hemen adamlarına emrederek size saldırıya geçer ve sonuçta şu ya da bu şekilde zulüm görürsünüz. İşte İsa Mesih’in burada sözünü ettiği şey budur.

  Yuhanna 15:18-25’te geçen ‘nefret’ sözcüğüne dikkatinizi çekmek isterim. Nefret sözcüğü bu ayetlerde kaç defa kullanılmış, bir okuyun.

  18«Dünya sizden nefret ederse, sizden önce benden nefret etmiş olduğunu bilin. 19Dünyadan olsaydınız, dünya kendisine ait olanı severdi. Ne var ki, dünyanın değilsiniz; ben sizi dünyadan seçtim. Bunun için dünya sizden nefret ediyor. 20Size söylediğim sözü hatırlayın: `Köle, efendisinden üstün değildir.’ Bana zulmettilerse, size de zulmedecekler. Benim sözüme uydularsa, sizinkine de uyacaklar. 21Bütün bunları size benim adımdan ötürü yapacaklar. Çünkü beni göndereni tanımıyorlar. 22Eğer gelmemiş ve onlara söylememiş olsaydım, günahları olmazdı; ama şimdi günahları için özürleri yoktur. 23Benden nefret eden, Babamdan da nefret eder. 24Başka hiç kimsenin yapmadığı işleri onların arasında yapmamış olsaydım, günahları olmazdı. Şimdiyse yaptıklarımı gördükleri halde hem benden hem de Babamdan nefret ettiler. 25Bu, yasalarında yazılı, `Hiçbir neden yokken benden nefret ettiler’ sözü yerine gelsin diye oldu.

  İşte, dünyanın bize göstereceği tepki budur.  Eğer zulüm bizlere vaad edildiyse neden bunu daha fazlasıyla yasamıyoruz? Elçilerin İşleri kitabında zulüm, Mesih’in kilisesi için hayatın bir parçasıdır. Eğer insanlar bizim hristiyan olduğumuzu bilmezlerse başımız pek derde girmez. İnsanların onayını kazanmak için Mesihe olan inancımızdan taviz veriyorsak, bu durum bizim iman hayatımızı tehlikeye sokabilir. Ancak inanlılar birçok alanda zulüm yaşıyorlar. Hristiyan inancı birçok ülkede yasaktır ve hristiyanlar zulüm görmektedirler. Batı ülkelerinde bile, ismen hristiyan diye bilinen toplumlarda bile inanlılar, liberal ve inançsız gruplar tarafından dışlanmakta ve sesleri kesilmek istenmektedir.

  Dışlanma birçok şekilde olabilir

  Luka 6:22 ve Matta 5:11 hristiyanlar olarak tecrübe ettiğimiz altı farklı dışlanmadan söz eder:

  1İnsanoğlu’na olan bağlılığınızdan ötürü 2insanlar sizden nefret ettikleri, 3sizi toplum dışı edip 4aşağıladıkları ve 5adınızı kötüleyip 6sizi reddettikleri zaman size ne mutlu!
  «1Bana olan bağlılığınızdan ötürü 2insanlar size sövüp 3zulmettikleri, 4yalan yere size karşı her türlü 5kötü sözü söyledikleri zaman 6ne mutlu size! .

  Yaşadığımız zulümlerin bazıları çok ağır ve ağrı verici olabilir. Yuhanna dışında diğer bütün elçiler zulüm görerek yaşamlarını yitirdiler.

  Roma imparatorluğu Hristiyanlardan kurtulmak için onları diri diri yakma yoluna dahi gitmiştir. İlk dönemdeki hristiyanlar inançları uğruna inanılmaz zulüm ve işkence gördüler. Reformasyon öncesi ve sonrası dönemlerde Anabaptistler suya atılarak boğuldular, İngilteredeki Puritanlar diridiri yakıldılar, komunizm ve İslam da Hristiyanlara tarih içerisinde inanılmaz zulümler ve işkencelerde bulundu. Bunlar bugün de hala devam ediyor. Çok uzağa gitmeye gerek yok – daha geçen yılın Nisan ayında Malatya’nın göbeğinde gözü dönmüş caniler üç Mesih inanlısı kardeşimizi koyun keser gibi diri diri bıçakla boğazlarını keserek öldürdüler. İsa’yı izlemenin pahası bazen kan dökmek de olabiliyor. Her ne pahasına olursa olsun Mesih’e olan sadakatimizi sürdürecek miyiz?

  #31627
  Anonim
  Pasif

  Doğa’cım onları affet, ne yaptıklarını bilmiyorlar… Ve yalnız değilsin, herşeyden önce göklerdeki babamız seninle ve bizler yani abilerin, ablaların, kardeşlerin, hepimiz yanındayız. Rab sana dayanma gücü ve okul arkadaşlarının yüreğine anlayış ve barış versin.

  #31649
  Anonim
  Pasif

  RAB Sizin Yardımcınız Olsun Kardeşlerim…

  Esen Kalın..

  #31648
  Anonim
  Pasif

  Benim adımdan ötürü kralların ve valilerin önüne çıkarılacaksınız… Anne babalarınız, kardeşleriniz, akraba ve dostlarınız bile sizi ele verecek ve bazılarınızı öldürtecekler. Benim adımdan ötürü herkes sizden nefret edecek… Dayanmakla canlarınızı kazanacaksınız.. (Luka, 21:12, 16-19)

  Bütün bunlar, doğum sancılarının başlangıcıdır. O zaman sizi sıkıntıya sokacak, öldürecekler. Benim adımdan ötürü bütün uluslar sizden nefret edecek. (Matta, 24:8-9)

  … İnsanlar sizi mahkemelere verecekler… Benden ötürü valilerin ve kralların önüne çıkarılacak, böylece onlara tanıklık edeceksiniz… Benim adımdan ötürü herkes sizden nefret edecek… (Markos, 13:9, 13)

  :papatya:Doğa ablacım, seni en iyi anlayanlardan birisi de benim sanırım. Benim durumum HAMDOLSUN bu denli zor değil ama biliyorum ki ilerleyen zamanlarda senin yaşadıklarını belki de daha fazlasını yaşayacağım. Samimi , içten dediğim arkadaşların bile kabullenemıyor ki… Dalgaları alayları o samimiyet ne yazık ki engelleyemiyor.

  Sadece dua et, edelim ablacım. Kendini salıverme RAB, her zaman yanında O’nu düşün ve geride kalanları önemseme. O’ bizler için nelere katlandı. Bizim şuanda gördüklerimiz ya da göreceklerimiz onların yanında hiç kalır…

  Yarın kiliseye umarım RAB, sağlar da gidebilirim.Senin için kardeşlerimle dua edeceğim.

  Rab’be yücelik olsun ki Bize kendini tanıttı ( ikimizde yeni imanlı olduğumuz için söylüyorum) Bizi kendine kuzu olarak seçti. Öyle güzel, şefkatli iyi bir çoban ki bizi hiç bir zaman bırakmayacak.

  RAB’bin esenliği üzerinde olsun!_hac::papatya:

  #31652
  Anonim
  Pasif

  Sevgili kardeşim
  Seni dışlasınlar aldırma sen kimseye bakma onlarla uğraşma sadece kendi işine bak. Zamanla alışırlar sana sen de onlarla sakin sakin konuşmayı dene. Onlara neden bu inancı seçtiğini tatlı bir dille izah et. Bakın ben bundan dolayı bu iancı seçtim, diye sebebleri ile izah et. Biliyorsun ki bir şeye alışmış insanların bir anda böyle şeyleri kabul etmeleri zordur. Ondan dolayıda sen sabırlı olmalısın, onlara karşı tatlı dilli güleryüzlü olmalısın ki, onlar da hata yaptıklarının farkına varsınlar. Umarım herşey düzelir sevgili kardeşim sana sevgilerimi yolluyorum.

  #31659
  Anonim
  Pasif
  izmirligizem;11108 wrote:
  Sevgili kardeşim
  Seni dışlasınlar aldırma sen kimseye bakma onlarla uğraşma sadece kendi işine bak. Zamanla alışırlar sana sende onlarla sakin sakin konuşmayı dene.Onlara neden bu inancı seçtiğini tatlı bir dille izah et. Bakın ben bundan dolayı bu iancı seçtim diye sebebleri ile izah et. Biliyorsunki bişeye alışmış insanların bir anda böyle şeyleri kabul etmeleri zordur.Ondan dolayıda sen sabırlı olmalısın onlara karşı tatlı dilli güleryüzlü olmalısınki onlarda hata yaptıklarının farkına varsınlar. Umarım herşey düzelir sevgili kardeşim sana sevgilerimi yolluyorum.

  Sevgili İzmirligizem

  Doğa kardesimize gerçekten moral veren güzel tavsiyeleriniz için ne kadar sevindiğimi belirtmeden yapamadım. Rab sizi bereketlesin.
  Bazen sizi anlayamasam da, beni olumlu yönde şaşırttıysanız da burda olmanızdan ve paylaşımlarınızı takip etmekten memnun olduğumu bilmenizi isterim. Şuna inaniyorum ki Rab’bin sizinle ilgili bir planı var. Burda bulunmaniz tesadüf degil. Umarım Rab’bin sesini duyduğunuzda kalbinizi yumuşatıp O’na kalbinizin kapısını sonuna kadar açarsınız.

  Esenlik ve sevgiyle.

  Not:Doğa kardeşim seni seviyoruz ve senin için dua ediyoruz. Rab sana güç versin, esenlik ve sevgisiyle donatsın.Amin.

  #31663
  Anonim
  Pasif

  Sevgili kardeşlerim
  İçtenliğiniz ve üzüntümü paylaştığınız için çok çok çok teşekkür ediyorum…minicik bir söz bile gerek çevremden gerek forumdan sizlerden bana umut oldu, ışık oldu..

  Ama bir şeyi kendime hatırlatmama yardımcı oldunuz. Rab’bin onayı mı, yoksa insanların onayı mı önemli benim için? İnsanları niçin bu denli önemsedim ki ben bu ay? Elbette üzülünür ama okulu bırakacak kadar degil. Daha güçlü olacağım, hiç bir kötülük yapmadım, hala herkese saygılıyım okulda da.. Herkes beni severse, ama Rab sevmezse işte o zaman bu denli üzülmem gerekmez miydi?

  Ve bence Şeytan insanları kışkırtıyor bana karşı, çünkü ortada sebep yokken oluyor bunlar onlar ne yaptıklarını bilmiyorlar!!

  Rab bizimle kardeşlerim, Rab bizi seviyor bizler de Rab’le olmalıyız. İnsanların onayına değil, Rab’bin bizi onaylayıp onaylamadığına bakalım…İnanın üzüntüm hafifledi.

  Sizleri çoook seviyorum sevgide kalın…TANRI SEVGİDİR…

  #31666
  Anonim
  Pasif

  doğa;11120 wrote:
  Ama bir şeyi kendime hatırlatmama yardımcı oldunuz. Rab’bin onayı mı, yoksa insanların onayı mı önemli benim için? İnsanları niçin bu denli önemsedim ki ben bu ay? Elbette üzülünür ama okulu bırakacak kadar degil. Daha güçlü olacağım, hiç bir kötülük yapmadım, hala herkese saygılıyım okulda da.. Herkes beni severse, ama Rab sevmezse işte o zaman bu denli üzülmem gerekmez miydi?quote]

  Sevgili Doğacığım,
  İnsanların diğer bir insanı dışlaması çok kötü birşey ve insana çok acı verir. Bunu iyi biliyorum, senin ne denli acı çektiğini de az çok anlıyorum. Dışlanmanın insanın ruhunda derin yaralar açtığını da biliyorum. Yaşamında herkes en az bir defa da olsa, şu ya da bu nedenlerle birileri tarafından dışlanmıştır, istenmemiştir. Herkes bizleri dışlayabilir, kabul etmeyebilir, sevmeyebilir, ama Rabbimiz bizi çok seviyor, asla dışlamaz, asla terketmez ve yalnız bırakmaz.

  Sen Doğacığım, Rab için çok değerlisin, çok özelsin. O, senin acı çektiğini, dışlandığını görüyor, seni çok iyi anlıyor çünkü dışlanmışlığın en büyüğünü O yaşadı. İsa Mesih’in, kendisini dışlayanlara, işkence edenlere ve haça gerenlere karşı tepkisi nasıldı? ‘Baba, onları affet çünkü ne yaptıklarını bilmiyorlar!’ diyerek dua etti. Senin bunun bilincinde olmana sevindim. Çünkü onlar Rab’bi tanımıyorlar, Rab’bin sevgisini tatmadılar, bilmiyorlar, karanlıktalar…
  Bazen bize acı verenler için dua etmemiz zordur ve acı verir. Ama bunu yaptığımız zaman, o insanlara dua ettiğimiz zaman gerçekten de Rab o kişilerin yüreklerini yumuşatıyor, yüreklerinde çalışmaya başlıyor. Aynı zamanda yüreğimizde o kişilere karşı sevgi oluşmaya başlıyor. Sen de okuldaki arkadaşların için, seni dışlayanlar için hergün dua et, onları İsa Mesih adında bereketle. Bunu yaptığında zamanla birşeylerin değiştiğini farkedeceksin, göreceksin.
  Rab için dışlanmayı bir onur saymalıyız. Çünkü Rabbimiz bizlere, kendi ismi yüzünden insanların bizden nefret edeceklerini, dışlayacaklarını söyledi. Rab için dışlanıyorsak, nefret ediliyorsak, sevilmiyorsak o zaman NE MUTLU BİZLERE! Çünkü göklerde karşılığımız büyüktür!
  İşte Doğacığım, Rab’de büyüyorsun, her sıkıntıdan, zorluktan sonra çok daha güçlü olarak ayağa kalkacaksın, ve iman yaşamında daha ileri adımlar atacaksın. Ama ne olursa olsun, her durumda kralların Kral’ı, rablerin Rab’bi, Egemen Rab, Sonsuz Tanrı İsa Mesih seninle birlikte olacaktır.
  Sevgilerimle
  #33043
  Anonim
  Pasif

  Kurtarıcımız İsa Mesih’in “İnsanoğlu” olarak o haçtaki dışlanmışlığını düşündüğüm zaman, arkadaşlarımdan dışlanmışlığımın verdiği acılar hafifliyor. Ah sevgili kardeşim benim! Dışlanma deneyimini yaşamamış bir insan, İsa Mesih’in dışlanma acısını başka nasıl tanıyabilir ki! O, bizim günahlarımızı o haçta yüklendiği zaman, Baba ondan yüz çevirince, dışlanmanın en ağırını çekmiş ve Baba’ya şöyle feryat etmiş:

  “Allah’ım, Allah’ım, beni niçin bıraktın?”(Matta 27:46).

  İsa, insanlar tarafından dışlandığı zaman,”Baba, onlara bağışla” demiş! Ama, Baba tarafından da, orada terkedilince, dışlanmanın en acısını yaşamış olmalı ki,” niçin beni bıraktın?” diyerek ağlamış! Kurtarıcımız Rab İsa Mesih kadar dışlanmışlığın acısını başka kim bilir ki? Elbette Baba ve Kutsal Ruh bilir. İsa Mesih’in ardınca yürürken taşıyacağımız haçlardan biri de, dışlanmışlık haçıdır. Ama şundan emin olabilirsin Doğa kardeşim: Dünyasal arkadaşların tarafından dışlanmış olmana üzülme; dünyanın dışlayarak haça gerdiği o İsa, dünyayı yenmiş olarak, sana senin gibi dışlanmış kardeşler vermiş! Dünyadan dışlanmış kardeşlerinden de mi dışlanmış olduğunu sanıyorsun? Buna,”hayır!” diyeceğinden eminim. Dünyadan dışlanmış olan bizlerin arasına hoş geldin kardeşim! Hepimiz seni aynı duygularla ve Mesih sevgisi kucaklayıp bağrımıza basıyoruz.

  #33049
  Anonim
  Pasif

  @doğa 11046 wrote:

  Sevgili kardeşler,

  Öyle zor bir durumdayım ki, ya da ben abartıyorum.. Çünkü hassasım belkide, ama okulumda ve sınıfımda dışlanmaktayım. Hatta hristiyan olduğum anlaşıldı, ondan önce dışlama başlamıştı, şimdi öğrenince tamamen dışlandım. Okulu bırakmayı bile düşünüyorum, seneye tekrar mı girsem sınava diye düşünüyorum.

  Lütfen dua edin. Ben hep ediyorum, ama kendime çok yoğunlaştım, acıma duygularıyla. Rab’bin sesini duymuyorum hiç bu aralar. Bana omuz atıyorlar hatta sınavı kaçırmama sebep oldular. Kabadayılıkları var bir de. Beni dışlamayan bir arkadaşım olsa ve teselli olsa bana. Dua edin ki, iyi bir arkadaşım olsun yanımda.. Koskoca okulda yapayalnızım, 2 ay oldu ve pes etmek üzereyim. Bu çok zoruma gidiyor, çok zormuş dışlanmak ve ben hayatımda kimseyi dışlamadım, hep yanında oldum yalnız insanların.

  Rab sizleri işitsin yardım etsin, inanın sakinleşemiyorum bu aralar, çünkü ilk kez böyle birşey yaşıyorum, alışamadım buna!

  Dualarınızla yardımcı olun bana…

  insanları inandıklarından dolayı yada inanmadıklarından dolayı dışlamak kadar vahşice birşey olamaz herkesin doğru bir olacak diye bişey yok eğer her doğrunun bizimkiyle kesişmesini illaki istiyosak aslında kendiminizn ne kadar bencil olduğunun bir işaretidir
  arkadaşım bence hiç üzülme bende dinlerin varlığına inanmıyorum ve bu benim doğrum kimin beni dışladığı umrumda değil bence sende umursama doğrularına sahip çık

  vay be bu arada inanmadığım bir şey için birine sahip çık tavsiyesinde bulunmak kendime gülmeme neden oldu bunuda itiraf edeyim :D

  olsun inanmıyosam bu benim doğru inanıyosan oda senin doğrun doğruna sahip çık arkadaşım ne kadar bana akıl dışı gelsede bu doğrun yinede senin için doğruysa sahip çık kimseyi takma

  #33057
  Anonim
  Pasif

  takma kafana kazanan sen olcaksın

  #33922
  Anonim
  Pasif

  @Doğa 11046 wrote:

  Sevgili kardeşler,

  Öyle zor bir durumdayım ki, ya da ben abartıyorum.. Çünkü hassasım belkide, ama okulumda ve sınıfımda dışlanmaktayım. Hatta hristiyan olduğum anlaşıldı, ondan önce dışlama başlamıştı, şimdi öğrenince tamamen dışlandım. Okulu bırakmayı bile düşünüyorum, seneye tekrar mı girsem sınava diye düşünüyorum.

  Lütfen dua edin. Ben hep ediyorum, ama kendime çok yoğunlaştım, acıma duygularıyla. Rab’bin sesini duymuyorum hiç bu aralar. Bana omuz atıyorlar hatta sınavı kaçırmama sebep oldular. Kabadayılıkları var bir de. Beni dışlamayan bir arkadaşım olsa ve teselli olsa bana. Dua edin ki, iyi bir arkadaşım olsun yanımda.. Koskoca okulda yapayalnızım, 2 ay oldu ve pes etmek üzereyim. Bu çok zoruma gidiyor, çok zormuş dışlanmak ve ben hayatımda kimseyi dışlamadım, hep yanında oldum yalnız insanların.

  Rab sizleri işitsin yardım etsin, inanın sakinleşemiyorum bu aralar, çünkü ilk kez böyle birşey yaşıyorum, alışamadım buna!

  Dualarınızla yardımcı olun bana…


  34«Yeryüzüne barış getirmeye geldiğimi sanmayın! Ben barış değil, kılıç getirmeye geldim. 35Çünkü ben oğulla babasının, kızla annesinin, gelinle kaynanasının arasına ayrılık sokmaya geldim. 36 … Rab Yahsuah Yardımcın olsun,Amin.

  #33927
  Anonim
  Pasif

  Ey yuce Tanrim sana yalvariyorum, Doga kardesimize yardim et, bu dislanma problemini sen al, ve iyiye donustur ki ona sifa getirsin.
  Ey kurtaricim, butun umudumuzu, guvenimizi, sana bagliyoruz, Kutsal Ruhu kalbine yolla ki, bu dar aninda bile senin ismini cagirabilsin, ve seni her an ovebilmesi icin lutfunu ver. Cunku senin lutfun ona yeter. Doga kardesimizi sevgi dolu kalbine yakin tutki, kuvvet alsin ve en darda kaldiginda bile senin icin ilahiler soylesin.
  Amin.

  (gücüm güçsüzlüğünde tamamlanir diyor Tanri ; ONA GUVEN)

14 yazı görüntüleniyor - 1 ile 14 arası (toplam 14)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.