Dink ailesi seslendi: Oyalamayın bizi artık

• Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Dink ailesi seslendi: Oyalamayın bizi artık

SABAH HABER

hrant-dink-ailesi-300x216.jpgAgos gazetesinin internet sitesinde ise Hrant Dink davasında 2 yıldır gelişme kaydedilemediği belirtilerek şunlar ifade edildi:

“Dava uzadıkça uzuyor, oysa şu an davada sanık sandalyesinde oturanların arkasındaki güçlerin ortaya çıkarılması için gerekenler yapılmadıkça, esasen dava hiç başlamamış olacak. Bu durum, ırkçı saldırılarına maruz kalan Dink ailesinin ve bizlerin yaşadığı eziyetin sürdürülmesi anlamına gelecek. Vicdanların bu şekilde esir alınması, bize ağır geliyor. Yüreğimiz dayanmıyor. Yeter, bizi oyalamayın artık.”

Anonim
    Pasif

Selam,

Sadece Hrant Dink mi?Uğur Mumcu,Bahriye Üçok,Çetin Emeç,Gaffar Okkan,Eşref Bitlis…say say bitecek bir liste değil ne yazık ki.Bu faiili meçhullerin arkasında siyaset,din,çıkar çatışması,gericilik…ne ararsanız vardır diye düşünüyorum.

Artık faili meçhullerin olmadığı,bulunan faillerin veya suç işleyenlerin de gerekli ve yeterli cezaları alabileceği daha adaletli ülke özlemimiz vardır.Umut fakirin ekmeğidir ancak umudumuzu yitirmemekte yarar vardır.

Sağlıcakla kalınız.

Anonim
    Pasif

Dink ailesi uyelerine sabir diliyorum. Yuregimin onlarla oldugunu soylemek istiyorum.
    Ne yazik ki guvercinlerimiz azaliyor, yardim lutfen!

Hrant Dink’in katledilmesinde hepimiz sucluyuz dostlar.
    Sakin demeyiniz, “birileri vurdu, bana ne, ben yapmadim neden suclu olacakmisim ki” turunden sozler hicbirimizin vicdanini temize cikaramaz….

Bu ulkede (Turkiye) basta hristiyanlar, kürtler ve daha ezilen bir cok kesim yillardir baski altindadirlar. Herkes bunu biliyor. Ama hep goz yummadik mi, ‘bana dokunmuyor ya sen ona bak’ misali.
    Iste boyle bir dusencenin oldugu bir ortamta herkes sucludur.
    Maksadim burada birilerini ne incitmek ne de asagilamakdir, hasa!
    Tam tersine. Birilerine sesimi duyurabilmekdir, cigligimizin hep beraber daha iyi duyulabilmesini istedigim icindir bu iki satir….

Ne guvercinler vurduk….
    Dink ailesine saygilar.

hrant-dink-ailesi-300x216.jpgAgos gazetesinin internet sitesinde ise Hrant Dink davasında 2 yıldır gelişme kaydedilemediği belirtilerek şunlar ifade edildi:

“Dava uzadıkça uzuyor, oysa şu an davada sanık sandalyesinde oturanların arkasındaki güçlerin ortaya çıkarılması için gerekenler yapılmadıkça, esasen dava hiç başlamamış olacak. Bu durum, ırkçı saldırılarına maruz kalan Dink ailesinin ve bizlerin yaşadığı eziyetin sürdürülmesi anlamına gelecek. Vicdanların bu şekilde esir alınması, bize ağır geliyor. Yüreğimiz dayanmıyor. Yeter, bizi oyalamayın artık.”[/quote]

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.