Dinimi Değiştirecem

 • Bu konu 4 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24403
  Anonim
  Pasif

  Inancimi degistirecegim…

  Elbet bu hiristiyanlik, musevilik veya budizm veya ateizm, veya herhangi bir din olabilir. Yeter ki nefsimi ikna etmelisiniz, çünkü islami yasamak zor geliyor.
  Daha kolay ama ruhen rahatlatacak bir din arayorum. Lütfen bir seçenek sunun..

  #28291
  Anonim
  Pasif

  Yahudi olamazsın çünkü yahudi inancına sonradan geçilemez, yahudi bir ailede doğmanız gerekir. Ayrıca türkiye'de budist'de olabileceğini sanmıyorum arkadaşım. Önemli olan şey din değiştirdiğin zaman rahat olmak değil inançlı ve imanlı olmaktır.Buna karar verdikten sonra dinini değiştir. Eğer inançlı ve imanlı olmaya karar verdiysen “kutsal kitap” okumanı ve bir kilise topluluğuna katılıp inancımızı öğrenmeni tavsiye ederim. Din değiştirmeye aniden karar veremezsin imanlı biri olmak istiyorsan “Hristiyan Teolojisini” iyice öğrenmeniz gerekir.

  #28292
  klaus
  Anahtar yönetici


  Din degistirmeni hic tavsiye etmem.. Nüfusunda Islam yazarken Hristiyan, Budist veya Musevi olarak değiştirmen bir ceket çıkartıp diger bir ceket giymeye benzer.. Bu tür değişiklik sana hicbir fayda getirmeyecektir..

  Ama GERÇEK bir değisiklik istiyorsan, o zaman sana Rab Isa Mesih’e iman etmeni öneririrm. Cünkü insan yasamini değistirebilen tek Kisi Odur.. Insan günahini bagislayabilen tek Odur. Insani Tanriyla baristirabilen tek Odur. Inanana sonsuz yasam verebilen tek Odur.. Isa’ya inanmak, Onu izlemek bir din değil, bir tür yaşam bicimidir. Seni herhangi bir din degil, ama sadece yasayan bir Kişi kurtarabilir.. Bu Kişi de Rab Isa Mesih’ten bir başkası değildir.

  #28299
  Anonim
  Pasif

  Burada önemli olan nokta müslüman Hristiyan meselesi değil, önemli olan Veli kardeşin kendini inançsız hissetmesi. Müslüman olarak yetiştirilmiş ama inancı yok. Bu çok normal birşey. Bende müslümanken (imansızken) kendimi yanlız hissederdim. Benim için dünyada mucize diye birşey yoktu, sığınabileceğim bir kapı arıyordum ve İsa beni kurtardı. Ben şanslıydım çünkü İsa'nın sesini duyabildim ama bazılarının gözü öyle kararabiliyor ki kendi kendini bile göremiyor. Bunun için hergün şükrederim çünkü İsa Mesih bana geldi, kolumdan çekti ve Baba'ya doğru gitmeme neden oldu. Burada hiç bir dinin reklemını yapmıyorum, Veli kardeş kebndini müslümanlıkta rahat hissetmiyorsa tabiki arayış yoluna çıkacaktır. Onun kafasına vurupta ille müslüman ol diyemezsin. İnsan kendi doğrularını kendi bulur. Veli'nin de müslümanlıktan soğumasına gayet normal bakıyorum çünkü islam dini başkalarına laf yetiştirme çabasındayken biz Yehva'ya dua ediyor olacağız. Bir gün gerçeği herkes görecek Emmanuel dünyaya gelecek ve iman eden bizleri kurtaracak. Tanrı bizim ruhlarımızı korusun ve Kutsal Ruh'uyla kutsasın. Amin

  #30820
  Anonim
  Pasif

  @James 3345 wrote:

  Bende müslümanken (imansızken) kendimi yanlız hissederdim. Benim için dünyada mucize diye birşey yoktu, sığınabileceğim bir kapı arıyordum ve İsa beni kurtardı.

  Arkadaşım Müslüman bir insana nasıl imansız dersin?İman etmek ne demek anlamını bildiğinden emin misin?

  ”ALEMLERİ O’NUN İÇİN YARATTIM” diyen Yüce Yaradan değil midir?

  İman Allah’adır.Peygambere iman etmek Allah’a iman etmektir.Ben Hazret-i Muhammed’in Allah’ın Resulü olduğuna iman ederim.Hazret-i İsa’nında Allah’ın Resulü olduğuna iman ederim.Çünkü doğru olan budur.Lütfen üslubunuza dikkat edin.

  Hazret-i İsa (a.s) yaşamı boyunca bir kere bile Yüce Yaradan’a ”BABA” diye hitap etmemiştir.Bu sizin suçunuzda değil.Allah’ın Resulü Hazret-i İsa vefat edince bazı din adamlarının bunu fırsat bilip bu şekilde değiştirmesidir.

  Kurtarıcı olayına gelince.Evet,Hazret-i İsa bir kurtarıcıdır.Kıyamet alameti olan ve dünyayı şiddete boğacak olan Deccal’ı öldürecek ve bundan sonra Hazret-i İsa’nın adalet dağıttığı yıllar başlayacak.Bunu Yüce Allah söylüyor.Amma ve lakin birşey varki,bunu kabul etmessiniz.Ancak ben yinede söyleme ihtiyacı duyuyorum.

  HAZRET-İ İSA(A.S) DECCAL’I ÖLDÜRDÜKTEN SONRA,HACI KIRACAK(HRİSTİYANLIĞI KALDIRACAK),HERKEZİ İSLAMA DAVET EDECEK,VE BUNUN SONUCU İMAN EDENLER MÜSLÜMAN OLARAK ÖLECEK,İMAN ETMEYENLERDE SONSUZ CEHENNEM AZABI ÇEKECEKTİR.

  HAZRET-İ İSA KENDİSİNDEN SONRA BİR PEYGAMBER DAHA GELECEĞİNİ BİZE MÜJDELEMİŞTİR.

  VE YÜCE ALLAH BUYURUR Kİ:BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM”DÜNYAYI YARATMADAN ÖNCE O’NUN(MUHAMMED’İN)NURUNU YARATTIM.KENDİSİ BENİM RESULÜM VE HABİBİMDİR.”Bunu Yüce Allah söylerken siz nasıl inkar edersiniz?Yine Yüce Yaradan buyurmuştur:”O gün(mahşer günü)bütün peygamberlerde hesaba çekilecek,Musa’ya sorulacak:’Sen mi kendi kavmini en üstün kavim ilan ettin?’Musa cevap verecek:’Ya Rabbim!Beni benden iyi bir tek Sen bilirsin.Ben senin emirlerini onlara aktardım.’İsa’ya sorulacak:’İsa,sen mi kavmine oğlum olduğunu söyledin?’İsa cevap verecek:’Ey Yüce Yaradan’ım,beni benden iyi birtek Sen bilirsin.Ben senin emirlerini onlara aktardım.’Muhammed’e sorulacak:’Ya Muhammed,Habibim,Sen mi ümmetinden bazı kimselerin bana şirk koşmasını söyledin’Muhammed cevap verecek:’Ey yerin,göğün ve herşeyin Yüce sahibi,beni sen daha iyi bilirsin.Ben bana vahyedileni söyledim.’ ”

  Lütfen artık kendinizi en üstün din olarak görmeyin.

  GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ DAHA YÜCE ALLAH İSLAM PEYGAMBERİNİ YERYÜZÜNE İNDİRMEDEN DİĞER PEYGAMBERLER BUNU SÖYLEMİŞTİR.

  HAZRET-İ ADEM DAHA CENNETTEN KOVULMADAN ÖNCE,CENNET BAHÇELERİNİN HER YERİNDE ”LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMED-ÜN RESULULLAH”YAZDIĞINI GÖRÜR VE YARADAN’A SORAR”MUHAMMED KİMDİR?”DİYE.YARADAN CEVAP VERİR:”O ÖYLE BİR NURDURKİ,EY ADEM!HERŞEYİ SENİN İÇİN,SENİDE O’NUN İÇİN YARATTIM.”DER.

  AMA BUNU NASIL OLSA KABUL ETMEYECEKSİNİZ.

  YÜCE ALLAH HEPİMİZİN GÜNAHLARINI AFFETSİN.AMİN

  SAYGILARIMLAR.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.