dine gerek varmı ?

• Bu konu 6 izleyen ve 9 yanıt içeriyor.
10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Slm arkadaşlar.. Bu kadar din var ve her dinin de iddası Tanrının bizimle birlikte olduğu ve ne yaparsak yapalım haberdar olduğudur.

Peki sizce böyle bir Tanrıya ulaşmak için bir dine gerek var mı? Eğer Tanrı bizi görüyor ve duyuyorsa Ona ulaşmak için sadece Ona yönelip Ondan istememiz daha mantıklı değil mi?

Dinlerin aracı olduğu ne kalıyor ortada zaten ayetlerde de bu belirtliyor, size yakınım diyor…

Bana göre din sadece bir oyalanma, çünki Tanrıya dinle değil kalple ulaşabiliriz eğer Tanrı kalbimizdekini de biliyorsa.. Demekki direkt hiçbir aracı koymadan da Ona ulaşabilirsiz.

Peki eğer bu şekilde ulaşıyosak sizce din Tanrının değil de insanların uydurması olmuyor mu?

Din olsa da olmasa da Tanrı yanımızda..

Din olmazsa Tanrıda olmaz diyen var mı?

Anonim
    Pasif

Sayın 3eylül,
    Tanrı’nın her zaman her şekilde bizim yaptığımız, düşündüğümüz, hissettiğimiz herşeyden haberinin olduğu doğrudur. Fakat Tanrı’nın bizim yüreğimizi bilmesi bizim kurtuluşumuz için yeterli değildir. Eğer öyle olsaydı İsa Mesih’in bizim günahlarımızın cezasını çarmıhta ödemesine gerek kalmazdı.
    ”Çünkü Tanrı dünyayı o kadar çok sevdi ki, biricik Oğlunu verdi. Öyle ki O’na iman edenlerin hiçbiri mahvolmasın, ama hepsi sonsuz yaşama kavuşsun. Tanrı Oğlunu dünyayı yargılamak için göndermedi, dünya ONUN ARACILIĞIYLA KURTULSUN diye gönderdi.
    Tanrı ile insan arasındaki tek yol çarmıhtır. Bir kişinin iyi yürekli olması o kişinin kurtuluşunun anahtarı değildir. Kurtuluşumuzun tek anahtarı İsa Mesih’in çarmıhta bizim günahlarımız uğruna öldüğü ve 3 gün sonra dirildiğine olan imanımızdır.
    ” Yol, gerçek ve yaşam ben’im. Benim aracılığım olmadan Baba’ya kimse gelemez.”
    Ayrıca şunu da belirtmek isterim: Hristiyanlık bilindiği gibi bir din değildir. Bunu ben de bu inancı iyice araştırdıktan sonra kavrayabildim. O nedenle en sonda söylediğinize bir noktaya kadar katılıyorum. Çünkü dinler insanların kurtuluşunu sağlayamaz. Kurtuluş sadece çarmıhta bizim günahlarımız uğruna dökülen kana imandadır. İman ettiğimiz andan itibaren evet gerçekten artık Tanrı bizimledir. Çünkü Rab İsa Mesih şöyle der:
    Artık size kul demem.Çünkü kul efendisinin ne yaptığını bilmez. SİZE DOST DEDİM. Çünkü babamdan bütün işittiklerimi size bildirdim
    İman ettikten sonra, Tanrı’nın çocukları, İsa Mesih’in sevgili dostları olarak yaşamaya başlarız. Tanrı ile gerçek bir ilişkiyi de hiçbir dinde bulamazsınız. Tek yol İsa Mesih’tir.
    Sevgilerimle…

Anonim
    Pasif

Slm cevabınız için tşk ederim, fakat şunu da söyleyeyim, herkes benim dinim doğru olandır diyor, herkes Tanrıya ulaşmak için çabalıyor, ama kimse kimsenin yolunu beğenmiyor.. Bunu sanırım Tanrı da istemezdi.. Yani insanlar arasındaki bu ayırımı…

Ayrıca yadıklarınızda takıldığım şu nokta var: Madem Tanrı Oğlunu dünyaya yollayacak kadar insanları seviyorsa neden Tanrıya ulaşmak için tek yol çarmıh diyorsunuz? Tanrı neden Oğlunu aralarına gönderecek kadar sevdiği insanlara acı çektirmek istesin ki??

Dinlerin hiç olmadığını düşünürsek Tanrıya ulaşmak için ne yapardınız? Bence akıl ve yürek yoluyla ulaşılır, yani din olsa da olmasa da… Eğer Tanrı varsa ve akıl Tanrının varlığını kabul ediyosa, varlığını kabul ettiğimizde de kendisi en doğru sekilde bulabiliriz.

Dinlere gerek yok…

Anonim
    Pasif

Sayın 3ylül,
    Tarihin hemen hemen her döneminde farklı dinler farklı inaçlar farklı mezhepler farklı tarikatlar varolmuştur. İnsanlar herzaman bir şeylere inanma gereksinimi duymuşlardır, evet birçok din insan ürünüdür. Peki gerçekten Rab İsa Mesih bu dünyaya din mi getirdi? Kesinlikle hayır.. İnsanlar her zaman dinler arcılığıyla iyi eylemleriyle, sevaplarıyla yüreklerinin Tanrı’nın önünde mükemmel, kusursuz ve günahkar olmadıkları düşüncesiyle kurtulabileceklerini bütün bunların Allah’ın huzurunda durabilmek ve günahtan aklanabilmek için yeterli olduğunu düşünürler. Ben çok iyi insanım ,çok cömertim ,hiç yalan söylemem ,asla günahkar değilim gibi bir takım davranışlar ve düşünce kalıpları içinde kendilerini sunarlar… İnsanların Allah’a ulaşmak için ortaya koydukları şeyler insan ürünüdür. Peki Allah bizim ona ulaşmak için ortaya koyduğumuz davranışlar ve iyi işlerimiz hakkında ne düşünüyor:Hepimiz murdar olanlara benzedik bütün doğru işlerimiz kirli adet bezi gibi yaprak gibi soluyoruz suçalrımız rüzgar sürükleyip götürüyor bizi’(YEŞAYA:64:6).

Evet sayın 3ylül bizim doğru olarak bildiğimiz ve yerine getirmek için insan üstü çaba sarfettiğimiz iyilikler ve doğruluğumuz Tanrı’nın gözünde kirli bir paçavra gibidir. Peki Rab İsa Mesih bu dünyaya din mi getirdi? Rab İsa Mesih bu dünyaya ne bir din ne de şeriat getirdi. Çünkü Allah İnsanoğlunun günahlı ve zayıf olan benliğinden ötürü kendisine kendi çabalarıyla ulaşamıyacağını gayet iyi biliyor. İnsanlar genellikle Allah’a ulaşmak için köprüler kurarlar ama Allah’ın kendisi zaten kendisine giden köprüyü ve yolu açtı, bu kişi Rab İsa Mesihtir. İsa MesihAllah’ın insanlara uzanan lütuf elidir. Rab İsa Mesih Allah’ın gerçeğidir ve tüm insanları kurtaracak yegane kusursuz ve kutsal olan tek kişidir. Bu Allah’ın işidir gözümüzde harika bir iş .Ve Rab İsa Mesih incilde şöyle dedi:

“Bense insanlar yaşama bol yaşama sahip olsunlar diye geldim” (YUHANNA:10).
    Evet Allah yüreğimizi çok iyi biliyor bizleri çok iyi tanıyor ve hepsinden önemlisi bizleri çok seviyor. Allah’ın sevgisi İsa Mesih aracılığıyla üzerimize döküldü. İsa Mesih, Allah’ın yüreğinde üzerimize döktüğü merhametdir, sevgidir adelettir ve bağıştır. İsa,

‘Yol gerçek ve yaşam Ben’im’ dedi. ‘Benim aracılığım olmadan babaya kimse gelemez” (Yuhanna:14:6).
    3ylül yüreğini ve yaşamını Rab İsa Mesih’e açarsan onun bir din olmadığı, diri ve kusursuz olan Allah’ın kendisi olduğunu keşfedeceksindir. O’nun yaşadığını ve hayatın kendisi olduğunu keşfedeceksin. Yaşam kapısı olduğunu keşfedeceksin. Rab İsa Mesih yüreğini ve zihnini kendi göksel nuruyla aydınlatsın ve sana konuşsun.
    Amin

Anonim
    Pasif

Değerli Eylül kardeş, evet dine gerek vardır, çünkü biz insanlar Onun Sözünü daha iyi öğrenmek icin bize Onu Sözünden bilenlerden öğrenmeliyiz, evde oturup ve dua etmeklen olmuyor cunku insan tek başına başaramazdir. Ama başka başka insanlar başka başka dinlere taparlar meselya Hindinstanda ineğe taparlar… Evet bu Allah’tan degildir.. Bu şeytandandir ve Iblis onlari elinde oyuncak gii oynatiyor, ama biz gercegi bilenler onlarin gözlerini acmaliyiz, bildigimiz gercekleri onlara bunu yaymalıyız, susmamaliyiz, icimizde istek varsa her şey olabilir RAb bize yardim edecektir buna eminim

Anonim
    Pasif

@MEHMET62 13717 wrote:

Sayın 3ylül tarihin hemen hemen herdöneminde farklı dinler farklı inaçlar farklı mezhepler farklı tarikatlar varolmuştur.İnsanlar herzaman bir şeylere inanma gereksinimi duymuşlardır evet birçok din insan ürünüdür.Peki gerçekten Rab İsa Mesih bu dünyaya din mi getirdi?Kesinlikle hayır..İnsanlar herzaman dinler arcılığıyla iyi eylemleriyle sevaplarıyla yüreklerinin Tanrının önünde mükemmel ve kusursuz ve günahkar olmadıkları düşüncesiyle kurtulabileceklerini bütün bunların allahın huzurunda durabilmek ve günahtan aklanabilmek için yeterli olduğunu düşünürler.Ben çok kişi iyi insanım ,ben çok cömertim ,ben hiç yalan söylemem ,ben asla günahkar değilim, gibi bir takım davranışlar ve düşünce kalıpları içinde kendilerini sunarlar… İnsanların Allaha ulaşmak için ortaya koydukları şeyler insan ürünüdür.Peki Allah bizim ona ulaşmak için ortaya koyduğumuz davranışlar ve iyi işlerimiz hakkında ne düşünüyor:Hepimiz murdar olanlara benzedik bütün doğru işlerimiz kirli adet bezi gibi yaprak gibi soluyoruz suçalrımız rüzgar sürükleyip götürüyor bizi.(YEŞAYA:64:6)Evet sayın 3ylül bizim doğru olarak bildiğimiz ve yerine getirmek için insan üstü çaba sarfettiğimiz iyilikler ve doğruluğumuz Tanrının gözünde kirli bir adet bezi gibidir.Peki Rab İsa Mesih bu dünyaya din mi getirdi?Rab İsa mesih bu dünyaya ne bir din nede şeriat getirdi.Çünkü Allah insanoğlunun günahlı ve zayıf olan benliğinden ötürü kendisine kendi çabalarıyla ulaşamıyacağını gayet iyi biliyor.insanlar genellikle Allha ulaşmak için köprüler kurarlar ama Allahın kendisi zaten kendisine giden köprüyü ve yolu açtı bu kişi Rab İsa Mesihtir. İsa Mesih Allahın insanlara uzanan lütuf elidir.Rab İsa Mesih Alllah’ın gerçeğidir.Ve tüm insanları kurtaracak yegane kusursuz ve kutsal olan tek kişidir bu Allahın işidir gözümüzde harika bir iş.Ve Rab İsa Mesih incilde şöyle dedi:(YUHANNA:10:)”Bense insanlar yaşama bol yaşama sahip olsunlar diye geldim”.Evet Allah yüreğimizi çok iyi biliyor bizleri çok iyi tanıyor ve hepsinden önemlisi bizleri çok seviyor.Allahın sevgisi İsa Mesih aracılığıyla üzerimize döküldü.İsa Mesih Allahın yüreğinde üzerimize dökülem merhamettir sevgidir adelettir ve bağıştır.İsa, ” Yol gerçek ve yaşam Ben’im dedi.” Benim aracılığım olmadan babaya kimse gelemez”.(Yuhanna:14:6). 3ylül yüreğini ve yaşamını rab isa mesihe açarsan onun bir din olmadığı diri ve kusursuz olan allahın kendisi olduğunu keşfedeceksindir.Onun yaşadığını ve hayatın kendisi olduğunu keşfedeceksin.Yaşam kapısı olduğunu keşfedeceksin.Rab İsa Mesih yüreğini ve zihnini kendi göksel nuruyla aydınlatsın ve sana konuşsun.Amin

Arkadaşlar bir örnek vereyim mesela her inanç genelde insanlığın var oluşunu ademden kabul eder peki adem zamanında din yoktu adem nasıl tanrıya ulaşıyodu yada nasıl olduda onu vareden birinin olduğunu algıladı diyelimki hissetti peki hiissettiği tanrıya ulaşmak için o ne yaptı kendine bir dinmi kurdu

yada din olmadan aklen ve yürek olarak ona ulaşabilmeyi başardımı ??

Anonim
    Pasif

Musa Tanrı sözü kutsal kitabı yazdı.Tanrı insanı yarattı ve yaşaması için bir yasa verdi. Bu yasa bizim iyiliğimiz içindir. Şöyle özetlenebilir:

Tanrı’dan başka hiçbir şeye ibadet etmemeliyiz.
    Tanrı hakkında yanlış görüşlere, düşüncelere sahip olmamalıyız, O’na Kutsal Kitap’ta öğretildiği gibi tapınmalıyız.
    Tanrı’nın adını düşüncesizce ya da yemin etme maksadı ile boş yere ağzımıza almamalıyız.
    Şabat (Pazar) günlerini Tanrı’ya ayırdığımız özel bir gün olarak tutmalıyız ve bütün işlerimizi haftanın diğer günlerinde tamamlamaya çalışmalıyız.
    Ailemize saygı göstermeli, onları sevmeli ve onlara itaat etmeliyiz.
    Kimseyi öldürmemeli ve kimse hakkında kötü düşünceler beslememeliyiz.
    Ne düşüncelerimizle ne de bedenimizle cinsel ahlaksızlığa düşmemeliyiz.
    Çalmamalıyız.
    Yalan söylememeliyiz.
    Başkalarının sahip olduklarını kıskanmamalıyız.

Günah ile, yasa dünyamıza girdi.günah bu yasayı bozmaktır.günahın cezası sonsuz ölümdür, sonsuza kadar Allah’tan ayrı olmaktır. ilk adam Adem’de yasa üzerine idi.
    Canı da bedeni de cehennemde mahvedebilen Tanrı’dan korkun (Matta 10:28).

Anonim
    Pasif

3ylül;13715 wrote:
    fakat şunu da söyleyeyim, herkes benim dinim doğru olandır diyor, herkes Tanrıya ulaşmak için çabalıyor, ama kimse kimsenin yolunu beğenmiyor.. Bunu sanırım Tanrı da istemezdi.. Yani insanlar arasındaki bu ayırımı…

Sevgili 3ylül,
    Dünyamızda pek çok din vardır, ama dinleri Tanrı yaratmadı. Tanrı’ya giden yol sadece İsa Mesih’ten geçer. İsa Mesih İncil’de: ‘Yol, gerçek ve yaşam benim. Ben vasıta olmadan kimse Baba’ya gelemez’ demektedir. Tanrı, yüzyıllar öncesinden göndermiş olduğu peygamberler aracılığıyla İsa Mesih’in kurtarıcı olarak dünyamıza geleceğini bildirmiştir.

Quote:
    Madem Tanrı Oğlunu dünyaya yollayacak kadar insanları seviyorsa neden Tanrıya ulaşmak için tek yol çarmıh diyorsunuz? Tanrı neden Oğlunu aralarına gönderecek kadar sevdiği insanlara acı çektirmek istesin ki??

Tanrı kutsaldır ve günahtan nefret eder. İlk atamız olan Adem ile Havva’nın söz dinlemezlikleri nedeniyle günah dünyamıza girdi ve insan soyu lanetlendi, sonsuz cehennem yargısıyla yargılandı. Hiç kimse kendi dinsel işleriyle, yaptığı sevaplarla, iyiliklerle Tanrı’nın beğenisini kazanamaz ve kurtuluşu elde edemez. Kesilen kurbanların, sunuların kanları geçici bir süre için günahlar için kefaret olabiliyordu. Ama Tanrı insanı çok sevdiği ve acıdığı için mükemmel bir kurtuluş planı hazırladı ve kusursuz, günahsız olan İsa Mesih’i dünyamıza gönderdi. İsa MesihTanrı’nın günah üzerindeki lanetini bizim yerimize üstlendi. Pavlus,Galatyalılar 3:13’te çarmıha gerilmiş Mesih’ten söz ederken Eski Antlaşma’dan bir alıntı yapmaktadır:

‘Ağaç üstüne asılan herkes lanetlidir’ (Yas. 21:23).

Çarmıhın mesajı artık tüm günahları yüzünden lanet altında olan tüm insanlığın kurtuluş mesajı haline gelmiştir. Bu yüzden kurtuluş için tek yol ÇARMIH’tır, çarmıh olmadan kurtuluş mümkün değildir. Bütün peygamberler günah işlediler, öldüler ve mezarları bellidir, çünkü yerdendirler, ölümlüdürler. Günahlı, ölümlü bir insan başkasının günahlarını kaldırabilir mi, kurtarabilir mi? Tabii ki hayır! Ama gökten olan günahsız İsa Mesih bunu yaptı. O Tanrı’nın günaha karşı gazabını yüklenen tek Kişi’dir. O mezarda kalmamış ama üç gün sonra görkemle dirilmiş ve Baba Tanrı’nın sağındadır ve sürekli bizler için dua etmektedir.

Rab’bin seni Kutsal Ruhu aracılığıyla aydınlatmasını ve tüm sırlarını açmasını diliyorum.

Sevgiyle kalın

Anonim
    Pasif

Sayın 3ylül Adem ve Havva döneminde evet din yoktu onlar Allahla ilişki kurmak için ne bir din kurdular nede herhangi bir sunuyla Allahın huzurunda durdular.Çünkü bunların hiçbirine gerek yoktu Adem ve Havva Allahla yüzyüze görüşüyorlardı Allahla kişisel derin ve sevgiye dayalı yüzyüze ve samimi bir ilişkileri vardı.Allahla arkadaş gibi yaşıyorlardı.Her ikiside cennette Allahla sonsuz huzurun ve derin sevginin ışığında Allahla yüzyüze geliyorlardı.Dolayısıyla herhangi bir dine gereksinim duymamışlardı.Derken günün serinliğinde bahçede yürüyen Rab Tanrının sesini duydular.(YARATILIŞ:3:8)..

Evet bu ayettede gördüğümüz gibi aden bahçesinde(cennet)Allahla Adem ve Havva yüzyüze görüşüyorlardı.Ama bu böyle devam etmedi Adem ve Havvanın günahı onların Allahla olan yüzyüze ve kişisel ilişkilerini sekteye uğrattı.Allahla olan ilişkileri koptu.Cennetten kovuldular.Daha öncede belirtiyim gibi dinler insan ürünüdür.Dinler bizleri Allaha ulaştırmaz klımız ve zihnimizde bizi Allaha ulaştırmaz Allahı aklımız ve zihnimizle bulamayız.Allahla olan ilişkinin diri yolu rab isa mesihtir.Allaha ancak rab isa mesihle ulaşabiliriz isa mesih din ve şeriat değildir.Allahın yüreğindeki göksel sevgi ve diri yoldur.daha öncede belirtiğim gibi İsa Mesih bu dünyaya din getirmedi..Günah bir insan aracılığıyla ölümde günah aracılığıyla dünyaya girdi.Böylece ölüm bütün insanlara yayıldı çünkü hepsi günah işledi…(ROMALILAR:5:12).

İşte tek bir suçun bütün insanların mahkumiyetine yol açtığı gibi bir doğruluk eylemide bütün insanlara yaşam veren aklanmayı sağladı.çünkü bir adamın sözdinlemezliği yüzünden nasıl bir çoğu günahkar kılındıysa bir adamın söz dinlemesiyle birçoğu da doğru kılınacaktır.(ROMALILAR.5.18-19).

Onlarda şunu sordular :”Tanrının istediği işleri yapmak için ne yapmalıyız?”İsa,”atanrının işi onun gönderdiği kişiye iman etmenizdir”diye yanıt verdi.insanlar allaha ulaşmak için işler yapıyorlar ama rab isa mesihinde dediği gibi allaha ulaşmanın ve onunla paydaş olmanın yolu allahın işi olan ve onun gönderdiği kişi olan rab isa mesihe iman etmektir.İnsanlarıAllaha ulaştıran kişi Rabbimiz isa mesihtir..YUHANNA:14:6:İSA,” YOL GERÇEK VE YAŞAM BEN’İM” DEDİ “BENİM ARACILIĞIM OLMADAN BABA’YA KİMSE GELEMEZ….

Anonim
    Pasif

Sayın 3ylül Rab İsa Mesih için Allahtan önce yada Allahtan sonra diye bir ifade geçerli değildir..O Allahın kendisidir.

Mesih’in kimliği ve görevi

15 Görünmez Tanrı’nın görüntüsü, bütün yaratılışın ilk doğanı O’dur.

16 Nitekim gökte ve yeryüzünde, görünen ve görünmeyen şeyler, tahtlar, egemenlikler, yönetimler ve hükümranlıklar, her şey O’nda yaratıldı. Her şey O’nun aracılığıyla ve O’nun için yaratılmıştır.

17 Her şeyden önce var olan O’dur ve her şey varlığını O’nda sürdürmektedir.

18 Bedenin, yani inanlılar topluluğunun başı O’dur. Her şeyde ilk yeri alsın diye başlangıç olan ve ölüler arasından ilk doğan O’dur.

19 Çünkü Tanrı, tüm doluluğunun O’nda bulunmasını uygun gördü.

20 O’nun çarmıhta akıtılan kanı aracılığıyla esenliği sağlamış olarak yerde ve gökte olan her şeyi O’nun aracılığıyla kendisiyle barıştırmaya razı oldu.

21 Yaptığınız kötülükler yüzünden bir zamanlar düşüncelerinizde Tanrı’ya yabancı ve düşmandınız.

22 Şimdiyse Mesih, sizi Tanrı’nın önüne kutsal, lekesiz ve kusursuz olarak çıkarmak için öz bedeninin ölümü sayesinde sizi Tanrı’yla barıştırdı.

23 Yeter ki, duyduğunuz müjdenin verdiği ümitten kımıldamadan, imanda temellenmiş ve yerleşmiş olarak kalın. Ben Pavlus, gök altındaki bütün yaratılışa duyurulan bu müjdenin hizmetkârı oldum.(KOLOSELİLER:1:15-23).

Alfa ve Omega, birinci ve sonuncu, başlangıç ve son ben’im..(VAHİY:22:13).Daha öncede belirttiğim gibi insanlığın tarih içindeki yolculuğuna bakarsanız zaman içinde insanların bir çok nesneye ve görünen ve görünmeyen şeye inandıklarını göreceksinizdir.taşa suya ağaca güneşe vs…tarih içinde bir çok dinin varolduğunu göreceksinizdir.daha öncede söylediğim gibi dinler insan ürünüdür.ran isa mesih bu dünyaya şeriat yada din getirmedi.insanları altında ezildikleri uygulayamadıkları katı ve hayatın olmadığı din kuralları getirmedi rab isa mesih bu dünyaya bol yaşam getirdi.
    Bense insanlar yaşama, bol yaşama sahip olsunlar diye geldim.(YUHANNA:10:10).Evet bugün allahın varlığından habersiz ilkel toplumlar ve halklar var..rab isa mesih allahın varlığından habersiz olan
    yüreklere ve zihinlere nuru ve ışığıyla doğmağa geldi..insanların hayatlarında bir arayış ve uyanış başlatmak için geldi kutsal ruhuyla kör ve karanlık olan zihinleri ve yürekleri aydınlatmaya geldi.insanların yüreklerinde allahı arama istekleri yoktur günahlı benlik insanların içindeki bu isteği köreltmiştir.O yüzden insanlar Allaha ulaşmak için dinleri türetmişlerdir bunlar aracılığıyla Allaha ulaşmak istemişlerdir ya da iyilikler ve ortaya koydukları kendilerine göre doğru olan şeylerle ulaşmaya çalışmışlardır..Bütün bunlar bizi Allaha ulaştırmaz çünkü bunlar insan istekleridir peki birde Allahın isteği vardır allahın isteği onun gönderdiği adama(Rab İsa Mesihe) iman etmekdir.

Kutsal Yasa’yı bilmeden günah işleyenler Kutsal Yasa olmadan da mahvolacaklar. Kutsal Yasa’yı bilerek günah işleyenler de bu Yasa’yla yargılanacaklar.

13 Çünkü Tanrı katında aklanacak olanlar Yasa’yı işitenler değil, Yasa’yı yerine getirenlerdir.

14 Kutsal Yasa’dan yoksun olan uluslar kendiliklerinden bu Yasa’nın gereklerini yaptıkça, Yasa’dan habersiz olsalar bile kendi yasalarını koymuş olurlar.

15 Böylelikle Kutsal Yasa’nın gerektirdiklerinin yüreklerinde yazılı olduğunu gösterirler. Vicdanları buna tanıklık eder. Düşünceleri de onları ya suçlar, ya da savunur.

16 Yaydığım müjdeye göre Tanrı’nın, insanları gizli suçlarından ötürü İsa Mesih aracılığıyla yargılayacağı gün böyle olacaktır.(ROMALILAR:2:12-16).Rab İsa nuru ve ışığıyla zihinleri aydınlatsın….

10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.