• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26406
  Anonim
  Pasif

  “Sandim ki disari cikip yanima gelecek,Tanrisi RAB’be yalvararak eliyle hastalikli derime dokunup beni iyilestirecek”dedi.2.Krallar 5,11

  Cok insanlar Tanri’ya ulasmak icin bir dinin gerektigi seklinde düsünüyor.Hürmet ve saygidan da cesitli davranis sekilleri ve merasimler öngörülüyor.

  2.Krallar 5 te aynen Aram Ordu komutani Naaman’in böyle hareket ettigini görüyoruz.Bu adam o zamanlar tedavisi mümkün olmayan bir hastaliga yakalanmisti.Kendisi Esir aldigi ve evinde hizmetci olarak yasayan kücük bir Israil’li kizin tavsiyesi üzerine Isralli büyük bir Peygamber olan Elisa’ya gelip yaralarindan kurtulmayi umut etmisti.Böylece Naaman harekete gecmis ve Elisa’nin evine varmisti. Orada karsilastigi durum Naaman’in kafasindaki dinsel receteye uymamisti.Peygamber ona söyle haber vermisti: Git Ürdün nehrinde 7 kez yikan ve …ve temiz olacaksin.

  Bu Naaman’in düsüncesine göre cok basit bir fikirdi.Sansina onunla beraber olan akilli danismanlari Peygamberin söylediklerini en azindan yapmasini rica ettiler.Naaman bu ricaya uydu ve iyilestirildi.

  Söz konusu bizlerin günahlari da olunca Kutsal Kitap kurtulus ve temizlenme icin cok kolay bir yol öneriyor.Günümüzde de böyle bir “Ürdün” var o da Carmih üzerinde Golgota’da ölmüs olan Isa Mesih.Kim haclanmis Isa Mesih’e yönelirse tam olarak iyilesir.Kisi günahlarina af bulur ve Tanri’yla barisa kavusur.

  Kendinizi distan dinsel kiliflara sokmayin tam tersine sadece Isa Mesih’le gerceklesen carmihtaki fidyeye birakin.O zaman kurtulacaksiniz!

  Rab’bin bereketi,esenligi ve merhameti sizlerle olsun.

  Sevgiler.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.