Didim'de Ikamet Eden İngilizler Kilise Yapmak Için Arsa Istedi

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    klaus
    Anahtar yönetici

Aydın'ın Didim ilçesinde yaşayan İngiltere uyruklu vatandaşların ibadetlerini yapabilmeleri için ilçeye kilise yapımı konusundaki girişimleri devam ediyor.Daha önce birkaç kez bireysel olarak belediyeye kilise yapımıyla ilgili başvuru yapan İngilizler, bu defa başvurularını resmileştirdi. İlçe Malmüdürlüğü'nden resmen talepte bulunan İngilizler, bir an önce ibadethanelerine kavuşmak istedikleri için kendilerine bir arsa tahsisi yapılmasını istedi. Kış aylarında yaklaşık 2 bin 500 İngiliz'in yaşadığı ilçenin nüfusu yaz aylarında 300—350 bine ulaşıyor. Tatil ve yerleşim alanı olarak ilçeyi tercih edenlerin başında İngilizler'in gelmesi neniyle, daha çok İngilizler çeşitli nedenlerden ötürü kamu kuruluşlarına müracaat ediyor. Dini vecibeleri yerine getiremedikleri gerekçesiyle ilk kez geçtiğimiz yaz Didim'de tatilini geçiren bir İngiliz papaz tarafından, ilçeye bir kilise yapılması için bireysel olarak müracaat edildi. Papazın ardından zaman zaman Didim Belediyesi'ne aynı gerekçe ile bireysel başvurular devam etti. Ancak belediye yetkililerinin, bu işlerin bir prosedürünün olduğunu, direkt olarak belediyelerin muhatap alınamayacağını, sadece ruhsat aşamasında devreye girebileceklerini hatırlatması üzerine İngilizler İlçe Malmüdürlüğü'ne talepte bulundu. Kendilerine yapılan başvuru üzerine 14 Mayıs'ta resmi yazıyla Didim Belediyesi'nden arsanın durumuyla ilgili bilgi isteyen Didim Malmüdürlüğü yetkilerine, belediyenin de bahse konu olan yer ile ilgili bilgi ve belgeleri verdiği öğrenildi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.