Devletimle Barıştım

• Bu konu 2 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Devletimle Barıştım

Kırk yıla yaklaşan üç KKK hayatımda hep başka bir sistem hayaliyle, her kötü şeyi var olan sistemin suçu sayarak yaşadım.

Ama bunca yıldan sonra artık bir sistemin yerine başka bir sistem geçtiğinde dahi ‘gül bahçesi’ ne girilmediğini, onun da karşı çıkan sistem gibi sorunlarıyla var olduğunu, hatta daha kötüsü, gelenin gideni arattığını, eh yani, anladım. Yukarıdaki üç KKK benim Kominist, Kürt, Kızılbaş kimliğim. Kırk yılın koministi, Kürt’ü, Kızılbaşı’yım. Ciddi yasadışı işlerim olmadıysa da mitinglerde, yürüyüşlerde, yasa dışı kitaplar ve dergilerle epey işim oldu. Ama artık onların yerine tek ‘K’ koydum. Kurtulmuş’.

İsa Mesih, inancında ‘günahlarınızın bedelini kanımla ödeyerek ben sizi Yaradan’la barıştırmaya geldim’ diyor. ‘Yeter ki, bu ödenmiş bedele iman edin’. Evet, Kutsalımız İsa Mesih aracılığıyla Yaradan’la barıştım. Artık, kutsallığa layık olmaktan başka temel bir problemim olmadı. Yanlış yaptığım birçok şeyi terk ederek inancımı tercih ettim.

Tanrı’yla beni ilk kez İsa Mesih tanıştırdı, ama ilginçtir; devletimle de barıştım. Belki devletim bilmez, serttir devletim benim. Kendisini vatana millete, dine hizmet ettiğini (???) sananlarca…. ölüvereceğim de tutulabilir günün birinde, ama hiç önemi yok, bir kötü can nihayet.

‘Türkiye Cumhuriyeti Devlet’i sosyal devletliğiyle, hukukuyla, ekonomisiyle, laikliğiyle, çağdaşlığıyla bin kat iyi yaşasın; bayrağı tüm güzel şeylerinde varolan yüksekliğinin övüncüyle, kıyamete dek dalgalansın’.

Kutsalımız İsa Mesih’in adıyla diliyorum. AMİN

(Buradaki dua yalnız benim değil, bütün iman kardeşlerimin duasıdır)

‘Sezar’ın hakkını Sezar’a, Tanrı’nın hakkını Tanrı’ya verin’. İ
    İSA MESİH

(Sezar’ın bugünkü karşılığı: Devletimiz)

Kutsalımız İsa Mesihimiz’e yücelikler olsun. AMİN

İman kardeşiniz
    M. Çelik

Anonim
    Pasif

Sevgili Mustafa kardeşim,

İsa Mesih, sevginin özü olduğu için ona iman eden herkesi sevgisiyle dolduruyor, yüreklerini değiştiriyor. Senin de yüreğini değiştirmiş. ‘Devletimle barıştım’ diyorsun! Ne güzel! İsa Mesih, bizlere ülkemizi sevmemizi, ülkeyi yönetenler için dua etmemizi emrediyor. Bunu sen tüm içtenliğinle yapıyorsun, dua ediyorsun. Aşağıda Türkiye için ettiğin dualara bizlerde İsa Mesih’te kardeşlerin olarak tüm içtenliğimizle katılıyoruz.

‘Türkiye Cumhuriyeti Devlet’i sosyal devletliğiyle, hukukuyla, ekonomisiyle, laikliğiyle, çağdaşlığıyla bin kat iyi yaşasın; bayrağı tüm güzel şeylerinde varolan yüksekliğinin övüncüyle, kıyamete dek dalgalansın. Kutsalımız İsa Mesih’in adıyla diliyoruz.

Sevgilerimle

Anonim
    Pasif

Ne mutlu ruhta yoksul olanlara!

Çünkü Göklerin Egemenliği onlarındır…

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.