ANASAYFA Forum SEKÜLER KONULAR… Para Sevgisi Devlet Eliyle Kumar-

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26077
  Anonim
  Pasif

  Devlet Eliyle Kumar

  Vatandaşına iş ve aş vermesi gereken devlet, şans oyunlarıyla, bir yandan umut tacirliği yapıyor bir yandan da haksız ve kolay kazanç yollarına itiyor

  İnsanları kolay kazanç yollarına iten ve topluma her konuda büyük zararlar veren kumar ve şans oyunlarına devlet tarafından her geçen gün yenisi ekleniyor.

  Devlet Eliyle Vatandaş Soyuluyor. Vatandaşların cebini boşaltmak için devlet destekli kumar oyunlarıyla umut tacirliği yapılıyor. Milli Piyango, Sayısal Loto, Şans Topu, 10 Numara, Hemen Kazan, Altılı Ganyan, İddia derken şimdi de Süper Loto geldi. Bir hafta boyunca farklı şans oyunlarıyla Türk halkı meşgul edilecek

  Ekonomik sıkıntılarla boğuşan vatandaşlara, bu tür şans oyunları kazanç kapısı gibi gösterilmeye çalışılıyor. Adlarının çeşitliliği, teknolojik bir ortamda oynanması, şahıslar ve kurumlar tarafından işletilmesi hatta devlet himayesinde olması ne ahlaki açıdan nede dini hükümler açısından sonucunu değiştirmiyor. Öte yandan internet ortamında birçok kumar ve bahis oyunu sitesi de yasal engellemelere rağmen yayınlarına devam ediyor. İnternet konusundaki yasal boşluklar, kumar sitelerinin sanal alemde istedikleri gibi at koşturmalarına neden oluyor.. İnternetteki kumar siteleri, bazı haber portalları da dahil olmak üzere her tarafta kök salmış durumda. Düzenlenen yarışmalar vatandaşların cebini soyarken, talih oyunlarıyla kısa sürede zengin olma sırasının kendisine gelmesini bekleyen vatandaşlar, psikolojik ve toplumsal sorunlarla karşılaşıyor. Eğitimcilere ve İlahiyatçılara göre bu tür şans oyunları toplumu her açıdan olumsuz etkiliyor.

  Gerçek Zenginlik

  İnsanoğlu nerede bulunuyorsa, orada para sevgisi var. Türkiye’deki ekonomik sıkıntılardan dolayı bu zengin olma tutkusu çoğalmaktadır. Enflasyon halkı eziyor. Fakir ile zengin arasındaki fark büyüyor. Yoksulların hırsızlıktan başka gördükleri tek çare piyangoyu kazanmaktır. Onların aklı fikri büyük kazançtadır. Ya siz? “Bir kere bana çıksa! Bir kazansam. Neler neler yapacağım!” diye hiç düşünmediniz mi? Zenginlik eşittir mutluluk mu? Tabii ki hayır! Zenginlik gerçek mutluluk getirmez. Atasözün belirttiği gibi “Para ile saadet olmaz”. Mutsuz zenginler her yerde var. Öyleyse, kendimizden daha zengin kişileri neden kıskanıyoruz? Niçin paraları, mal mülkleri arzuluyoruz? Yoksulların para kaygısı doğal olmakla birlikte, paraya muhtaç olmayanlar niçin daha zengin olmak isterler?

  Tanrı katında zengin olup olmadığınızı hiç düşündünüz mü?

  (Kapsam Gazetesi)

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.