Demet Hanım için dua

• Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Rabbimiz İsa Mesihin inayeti ve sevgisiyle kurtulmuş olan ve göksel egemenliğin mirasçıları ve paydaşları olan tüm kardeşlere esenlik olsun…Kardeşler benim sizden bir dua isteğim olacak…Özetle size bir kişiden bir bayandan söz edicem bu kişinin adı demet….Ve demetin yaşamında sıkıntıları var….Demet hanım bir ilimizde belediye de çalışmaktadır….Yaklaşık iki yldır bedensel ve ruhsal rahatsızlığı varmış…Çalıştığı iş yerinde insanların ona karşı olan olumsuz tepkilerinden ve davranışlarından dolayı ayrıca acı çekmekte…Kendisi bana şunu anlattı: Yaşamımda herşey çok kötü gidiyor işyerimde olumsuzluklar var…Yıllardır birlikte çalıştığım insanlar artık bana selam bile vermiyor..Ben orada yokmuşum gibi davranıyor…Kendisi hakında karanlık ve umutsuz fikirlere sahip.Bunu şöyle bir örnekle somutlaştırıyor…Otobüse bindiğimde yanımdaki koltuk boş olduğu halde kimse yanıma oturmuyor diye veryansın ediyor…Yaşamımda her şey çok kötü gidiyor diyor.

Bir arkadaşı yaşamındaki olumsuzluklardan kurtulması ve hayatının düzene girmesi için ona bir hoca önermiş.Bu kızcağızda o hocaya gitmiş inanmadığı halde hocaya ama çaresizce…. Hoca demete şöyle demiş sana kara büyü yapılmış…Kara büyü pislikten yapılmış.Kara büyüyü kırmak için senin hiç tanımadığın bir erkekle birlikte olman gerekir demiş ayrıca sana verdiğim şeyleri uygularsan bu kara büyü bozulur demiş….Hoca şunu eklemeyide ihmal etmemiş eğer tanımadığın bir erkek bulamazsan ben varım.Demet hocanın bu isteğini kabul etmemiş.Hoca daha önce demetin telefon numarasını almış..Ve sürekli onu arayıp şöyle diyormuş eğer sana söylediklerimi uygulamazsan yaşamında zarar göreceksin.Evet hoca bu şekilde sürekli arayıp rahatsız ediyormuş..Ve demet hocaya gittinkten sonra herşeyin daha kötü olduğunu söyledi..Ve içimden bir ses bana şöyle diyor dedi ya hoca haklıysa acaba hocanın dediklerini yapmalımıyım…İçimden güçlü bir ses hocayı ara diyor dedi…Ve bana sordu acaba hoca birşeyler mi yapıyor…Pişman oldu bana keşke gitmeseydim dedi..bu kızcağızın yaşamındaki olumsuzluklar ve sorunlar yaklaşık iki yıldır varmış bana son 2-3 aydır zirve yaptı dedi..

Ayrıca demetin fiziksel rahatsızlıkları oluşmaya başlamış..gözlerim dumanlı görüyor nefes alamıyorum.beynimde sıcak şeyler akıyor ayaklarıma kadar damarlarımda sorunlar oluştu koca koca varisler oluştu sivilceler vs.gibi sorunlarından bana bahsetti.ruhsal ve bedensel yaralar..kalbim birden çarpıyor hızlı çarpıyor diyor..daha önce böyle sorunları yokmuş gayet sağlıklı ve iyyimiş…kardeşler demet için dua edelim biz mesih inanlıları olarak biliyoruzki ruhsal bir savaşın içindeyiz evet iblis ve onun uşakları ruhsal savaşta insanların canlarına eza etmekteler demet içinde aynı şey söz konusu…Bana geçen gün babaannesini gördüğünü söyledi ama babaannesi 2 yıl önce ölmüştü.Evet o kişi babaannesi değil biz bunu biliyoruz…Kötü ruhlar onu korkutuyorlar ışığı açık bırakmadan uyuyamıyor..Ben onun için dua ediyorum şeytanın onun hayatındaki bağlarını kırmak ve geçmişinden gelen hertür bağı kırmak için kayamız be kulemiz olan rabbimiz isa mesihin önünde duruyorum kardeşlerim sizden ricam bu ruhsal savaşta dualarınızla bana katılmanız ve demetin rab isa mesihe iman edip kurtulması için kutsal ruhun onun yüreğinde çalışmasına izin vermesi için dua etmeniz.demetin elinde rabbin sözü var okuyor dua edelim rab isa mesih ruhuyla onu ziyaret etsin ve şeytanın zincirlerinden ve ruhsal kalelerinden onu ve ailesini çözsün…Rabbimiz İsa Mesihin değişmeyen ve kalıcı olan göksel ve diri sevgisi herbirinizin yüreğinde Mesihin sıcaklığında yansın..

Amin

Anonim
    Pasif

Degerli Mehmet kardesim

Demet’in acikli hikayesini korkuyla ve ibretle okudum.Durumu gercekten vahim.Sarlatan Hoca’ya da gitmesi durumunu daha da kötülestirmis.Bu zavalli kadinin hikayesini okuyunca Incil’deki caresiz insanlar ve Sifa dagitan Rab’bimiz ve Kurtaricimiz Isa Yesuah aklima geldi. Rab’bimiz bu insanlara yardim etti.Hepsi sifa buldular.Cünkü dogru kisiden yardim istemislerdi ve dogru kisiyle karsilasmistilar.Burdan duyarli davranisin ve baskalari icin kaygi duymani kutluyorum.Evet yapman gereken en dogru seyi yapmissin.Demet’i zor duruma sokan Seytan ve O’nun cinlerinden kurtulmasi ve sifa bulmasi icin hep beraber Rab Yesua’ya istekte bulunalim,yakarislarimizi göklerdeki Tahtina yükseltelim.Tanri’miz dün bugün ve sonsuzlara dek hep aynidir.Bu gün de caresizlere,günahkarlara v e Kutsalllarinin yalvarislarina kayitsiz degildir.Yalvaralim ve Demet kardes kurtulsun ve bizler de Rab’bimizi bu sayede yine yüceltelim.Yücelik,Kudret,San ve Övgü simdi ve sonsuzlara dek Herseye Egemen Rab’bin olsun.Amin.

Anonim
    Pasif

Kilisemizde 55 yaşlarında çok tatlı şeker bi annemiz var. Bu gün ibadet esnasında rahatsızlandı. Hastaneye götürdüler şimdi çok iyi.
    O bizim için çok önemli ve değerli lütfen annemiz için dua nızı esirgemeyin kardeşlerim.

Yüce rab bimden onun sağlıkla esenlikle aramızda yaşamasına müsade etmesini istiyoruz. O bizler için teşvik edici rab be yakınlaşmamızda yardımcı olan manevi olarak aramızda olması bile bizi rahatlatan bir anne. Yüce rab bim sen onu adının yüceltilmesinde kulanman için ona esenliğini ver amin.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.