Delilikten dönüş

• Bu konu 5 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Merhaba Mesih inanlısı kardeşlerim…

Ben 23 yaşında alkolik olmuş, hayatı boyunca ruhsal boşluğunu dolduracak değişik felsefeler aramış bir gencim. Açıçası antik felsefeden tutunda 19. yy filozoflarına kadar geniş bir repertuarda okuma şansım oldu. fakat gelin görün ki bu bilinçsiz okumalar beni yükselteceği yerde akıl sağlığımla oynadı. Felsefeye “tu kaka” demiyorum fakat bana yaramış değil. gelin görün ki dünyasal düşüncelerin bana birşeyler vermeyeceğini anlamıştım. Fakat bu süreçte majiye odaklanmıştım. Maji hermetik üslupta büyüden başka birşey değildir. Her ne kadar yaşamı kavrayış yolunda bir bilgelik gibi görünse de eninde sonunda birey kendini gelişim hırsı ve güç ihtirasının ortasında buluyor. Hayatımda deliliğe doğru kayışım bu ortamda başladı. Alkol alışım arttı, halisulasyonlar görmeye başladım (Belki de dendiği üzere değişik bir iletişim formuna büründüm). Doktorumun ağır ilaçları altında her geçen gün eziliyordum. Bir yandan ilaçlarımı bırakmıştım ve alkol alışım korkunç düzeye çıkmıştı. Son 5 yılımı (18-23 yaş) istisnasız hergün alkol alarak içimdeki acıları dindirmeye çalışarak geçirdim. Bu acılar öyle tarifi imkansızdı ki insanlara kendimi tarif edemiyor anlaşılmıyor fakat uzun, yalnız geceleri kıvranarak geçiriyordum. Akıl sağlığım yok denecek kadar azalmıştı. Bir yandan Eskişehirdeki okulumda İnşaat mühendiliği okumaya çalışıyordum. Fakat gelin görün ki mümkün olmuyordu. Derken okuldan ayrılıp bir kaç defa olmak üzere hastanelerde yattım. Bu dönemde İslam’a, tasavvufa yönelmiştim. Fakat zamanında majiyle uğraşmış oluşum şirke girmekte, ve şirkin affı olmadığı açıkça Kuran’da yazmaktaydı. Kendi kendime hayıflanırdım: “Nasıl olur da tek hakikat olduğunu söyleyen bir din bireyin af kapılarını kapatırdı?”

Bu konuyu her danıştığım din alimi “Sen tövbe et kardeş Allah affeder” diye bir çözüm getirmekte benim tabirimce kıvırmaktaydı. Yani ahiretim: “Ya tutarsa” ya kalmıştı. Bir yandan afla döndüğüm okuluma devam etmeye çabalıyor, bir yandan da kaldığım cemaat yurdunda gençlere abilik yapıyordum (Bilirsiniz o “abi” kavramını) Fakat bu çabalar kendimi meyhanede bulmamla sona erdi. Öyle içmiştim ki ayıldığımda kendimi Ankara’da buldum. Ve rabbin merhameti budur ki ne cüzdanım kayıptı ne de bedensel bir zarar görmüştüm.

Muallakta geçen son günlerimde kapımı cemaat üyelerine kapatmış, deli divane gibi dolanmaktaydım. Bir gün yeni taşındığımız evin üst sokağından gittim eve. Ve bir kilise gördüm. İçimde tarifi imkansız bir duygu oluştu. Sanki “Artık zamanı geldi Doğuhan” der gibiydi bir ses. İçeriden İncil’in dahil olduğu birkaç kitap aldım. Ve uzun okumalar sonucunda bir salı günü gidip iman ettim. Aradığımı bulmuştum. Sonsuz sevgi beni kucaklıyordu. Artık dua ederken karşımda bir varlığın beni dinlediğini ve bana gülümsediğini hissediyordum.

Fakat ilk günlerim çok zor geçti. İslam’dan kaynaklanan “yanacaksın” korkuları ve kabuslar her gece üstüme çöküyordu. Fakat ben dua ederek diğer inanlılardan dua alarak gün geçtikçe bu duygulardan kurtuldum. Bu yazıyı yazdığım gecenin sabahı da bir kabus gördüm. Kabusda kelime-i şahadet getiren ben üstüme yüklenen varlıklardan kaçıyordum can korkusuyla fakat birden geliyor diye bağırdıklarını işittim o varlıkların. Muazzam bir ışıkla uyandım. Uyandığımda kendi kendime dedim yoksa bu İslamın Allah’ından bir işaret mi ? Cevap ise gecikmedi:
    “Deneneceksin…Daha çok deneneceksiné Ve içimi bir huzur kapladı…Mesih benimle dolaylı yoldan konuşuyordu. Bu sabah imanım bir kat daha artmış olarak bu tanıklığı yazmaktayım.

Rab hepinizi bereketlesin, hepinize chat odasında geçen uzun saatlerden dolayı teşekkür etmeyi de bir borç bilirim :D
    halleluya

Anonim
    Pasif

Sevgili Doğuhan Kardeşim,
    Öykünüzü okudum ve Rab’be sizin için şükrettim. Girdiğiniz bu ‘Dar Yol’da hayat boyu yürümeniz için de dua edeceğim.
    Şunu bil ki kardeşim, nice alkolikler, esrarkeşler, Satanistler, fahişeler ve homoseksüaller, “Kurtuluşumuz imkânsız” dedikleri halde bile, bugün tertemiz yürek ve kutsal ellerle Rab’be şükretmektedirler. Ve o beğenmediğimiz bizlerde, Yüce Baba’mız, İsa Mesih’in ‘hoş kokusunu’ alabilmektedir. O, senin değişmiş hayatından, İsa’nın aroması yayılmaktadır.

Seni cesaretlendirmek istiyorum. Rab hep seninledir. Sen de hep O’nunla ol.
    Sevgi ve Dualarımla.

Anonim
    Pasif
    Kemal Başaran;13999 wrote:
    Sevgili Doğuhan Kardeşim,
    Öykünüzü okudum ve Rab’be sizin için şükrettim. Girdiğiniz bu ‘Dar Yol’da hayat boyu yürümeniz için de dua edeceğim.
    Şunu bil ki kardeşim, nice alkolikler, esrarkeşler, Satanistler, fahişeler ve homoseksüaller, “Kurtuluşumuz imkânsız” dedikleri halde bile, bugün tertemiz yürek ve kutsal ellerle Rab’be şükretmektedirler. Ve o beğenmediğimiz bizlerde, Yüce Baba’mız, İsa Mesih’in ‘hoş kokusunu’ alabilmektedir. O, senin değişmiş hayatından, İsa’nın aroması yayılmaktadır.

Seni cesaretlendirmek istiyorum. Rab hep seninledir. Sen de hep O’nunla ol.
    Sevgi ve Dualarımla.

Kemal abi ne güzel ifade etmissin.Doguhan’la bircok sohbetimiz oldu.Rab’bin onu nasil iyilestirdigini(hem bedenini hem de ruhunu) ve doguhan’in da Rab’be nasil yücelik verdigini gördükce ben de seviniyorum hatta havalarda ucuyorum.Hamdolsun Rab’bimize.

Rab’bimiz cok merhametli ve lütuf doludur.
    Rab kayip kuzularini kurtarsin ve bizleri de araci kilsin.Amin.

Anonim
    Pasif

Sevgili Doğuhancığım,
    İsa Mesih seni çok seviyor. Seni aradı, buldu, Şeytan’ın elinden alarak kurtardı, huzuruna, ağılına getirdi. Tabii ki bu Şeytan boş durmuyor, kafanı karıştırmak için, imandan soğutmak ve tekrar eline geçirmek için elinden geleni yapıyor. Ama hiç korkma, cesur ol! RAB SENİNLEDİR! Seni kollarında taşıyacak, güçlendirecek ve Şeytan’a karşı zafer verecektir. Çünkü İsa Mesih Golgota’da haç üzerinde Şeytan’ın başını ezdi. Denenmelerde her zaman Rab senin yanında olacak, seni destekleyecek ve gücünden fazla denenmene izin vermeyecektir. O’na güven! O’nun adını yüceltmeye devam et! Rab’bin seni IŞIK ve BEREKET olarak başka insanların kurtuluşu için kullanacağına inanıyorum.

Rab’bin esenliğinde kal!

Sevgiyle kal

Anonim
    Pasif

Sevgili Doğuhan kardeşim Rabbin sevgili seçilmişi ve kutsalı,

Rabbimiz İsa Mesih iyidir o tüm yorgunların ve hastaların göksel ve diri arkadaşıdır. Sizi seven ve sizin için canını veren bu arkadaş Rabbimiz ve kayamız İsa Mesih’tir. O’nun arkadaşlığı gerçektir ve Rab sizi kendisiyle bir arkadaşlığa ve paydaşlığa davet etti. Rab İsa Mesih sizi hergün yenileyip tazeleyecektir. Göksel ekmeğimiz ve suyumuz olan İsa Mesih size kendi arzu ve iradesini tattıracaktır. Hamdolsun Rab İsa Mesih sizi rahatsız eden zihninize hücum eden kötü ve karanlık fikirlerden(şeytanın ateşli okları) özgür kıldı. Bizler Mesih’in düşüncelerine sahipiz. Yol hakikat ve yaşam olan göksel yaşamın çocuğuyuz. Rab İsa Mesih insanları kötü arzularından ve bağımlılıklarından özgür ediyor ve kendi bağımlısı kılıyor. Rab İsa Mesih hayatınızda bir iş başlattı ve bu işi tamamlayacaktır. Sizi kendi yüceliği ve izzeti için kullanacaktır. Mesih’te göksel özgürlüğe çağrıldınız, bu özgürlük sizi İsa Mesih’e benzer kılacaktır ve Baba Tanrı’nın Mesih arcılığıyla uygun gördüğü göksel sevgi sizi babanın yüreğinde meshedecektir. Baba Tanrı’nın, Mesih İsa aracılığıyla uygun gördüğü göksel tasarı hayatınızda kutsal ruhun dokunuşlarıyla belirginleşsin ve bu tasarı hayatınızda Rab İsa Mesih’in görüntüsü ve sesi olsun hoş kokusu olsun..
    Amin…

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.