ANASAYFA Forum KUTSAL KİTAP (KİTABI MUKADDES) Kutsal Kitap Değişmeyen İncil

 • Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24957
  Anonim
  Pasif
  Değişmeyen İncil

  Ülkemizde İncil’in değiştirildiği ve Batı’dan geldiği düşünülmektedir. Ne var ki, Tanrı’nın vaadi ve gücüyle korunan Kutsal Kitap DEĞİŞMEDİ, DEĞİŞMESİ DE MÜMKÜN DEĞİLDİR! codex.jpg
  “Kutsal Yasa’yı ya da peygamberlerin sözlerini geçersiz kılmak için geldiğimi sanmayın. Ben geçersiz kılmaya değil, tamamlamaya geldim. Size doğrusunu söyleyeyim,

  ‘Gök ve yer ortadan kalkmadan, her şey gerçekleşmeden, Kutsal Yasa’dan ufacık bir harf ya da bir nokta bile eksilmeyecek.” (İncil. Matta 5:17-18)
  Tevrat, Zebur ve Peygamberlerin Yazıları (Luk.24:44), yazıldıkları özgün dillerde (İbranice, Aramice ve Grekçe) ne geçersiz kılınır (hükmü kalkmaz), ne de eksilir (tahrif olmaz). İncil de ortadan kalkmaz (nesih olmaz):

  Gök ve yer ortadan kalkacak, ama benim sözlerim asla ortadan kalkmayacaktır .” (İncil. Matta 24:35).
  Günümüzde mevcut elyazmaları, İncil’in değiştirilmeden elimize kadar ulaştığını tereddüde yer bırakmayacak şekilde kanıtlamaktadırlar.
  Aynı şekilde Mesih İnancı ne Batıya ne de Doğuya aittir, aksine SEMAVİ ve EVRENSELDİR
  #32461
  Anonim
  Pasif  Kutsal Kitap, Rabbimizin anayasasıdır.. Bazı çevreler, kutsal kitabın değiştiğini ve insanların müdahalesiyle bozulduğunu söylemektedir.. Fakat bu, tamamen yanlış ve gerçek dışıdır.. Bilim, Kutsal Kitabın değişmediğini defalarca kanıtlamıştır.. Ölü deniz tomarları bunlardan biridir.. Rabbimize ne kadar şükretsek ve onunla ne kadar övünsek azdır sevgili kardeşler.. Ona binlerce kez hamdolsun..

  Rab’de kalmanız dileğiyle..

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.