• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25388
  Anonim
  Pasif

  Aşağıda; 30.07.2008 tarihli “Vatan ” gazetesinden yaptığım alıntının nedeni şu: “İnsanların dünyasal, benliksel düşündükleri ve de başkalarını yargıladıklarında ki, hataları ortaya koymak. ” Bu arada şunu da ifade edeyim ki; Dante’nin kitaplarındaki konu ya da konular eleştirilir ya da eleştirilmez.Bu ayrı bir inceleme ve tartışma konusu!

  “Dante’ye 700 yıl sonra gelen özür komedyaya döndü.

  Floransa Meclisi, 1302’de ölüm cezasına çarptırdıkları, İlahi Komedya’nın yazarı Dante Alighieri’den özür dilemeye karar verdi . Meclis, uzun tartışmalardan sonra yazarın torunu Serego Alighieri’den Floransa’yı affetmesini istedi. Ancak torun, kentin yeterince pişman olmadığını, kararın oy birliği ile değil, oy çokluğuyla alındığını söyleyerek özrü kabul etmedi. Yazar, 706 yıl önce kent tarafından yolsuzluktan idam cezasına çarptırılınca Verona’ya sürgüne gitti.

  Haber bu, sevgili foruma katılanlar ! Yorumlar size ait…

  Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

  Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle!

  ” Başkasını yargılamayın, siz de yargılanmazsınız. Suçlu çıkarmayın, siz de suçlu çıkarılmazsınız.Başkasını bağışlayın, siz de bağışlanırsınız. ” ( Luka 6:37 ) hac5 :papatya: :papatya: :papatya:

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.