Çünkü Sana daha fazlasını veremiyorum.

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Şiirin Rumence anlamının tam karşılığını veren,düz yazıya uyarlanmış (yani kafiyesiz) şekli.

Ezgiler Ezgisi’ndeki gelin,Seni sevildiği için sevmiyor.Sevmek için neden yoktur.Sevginin bilgelikle bir ilişkisi yoktur.Onun sevgisi binlerce sıkıntıdan geçse bile tükenmeyecektir.Alevler yaksa,dalgalar boğsa bile kendine acı veren eli öpecektir.Sorularına hiçbir yanıt bulamasa bile kendinden emin bir şekilde bekleyecektir.Bir gün,gizli yerlerin üzerine güneş parlayacak ve hepsi açığa çıkacaktır. Günahlarının bağışlanmış olması Mecdelli Meryem’in sevgi ateşini körükledi.Ama o, Sen Bağışlayıcı Sözünü söylemeden önce,Sana kokulu yağını ve gözyaşlarını sunmuştu.Ve Sen, Bağışlayıcı Sözünü söylememiş olsaydın bile, o yine günahları içinde oturup Sana beslediği sevgi için ağlayacaktı. O Seni, kanın dökülmeden önce sevdi.Sana,Seni sevmemin doğru olup olmadığını da sormuyorum. Sana olan sevgim kurtuluş umuduyla değildir. Sonsuz felaketler içinde olsam bile Seni severdim. Yok eden ateşin içinde olsam bile Seni severdim. Eğer insanların arasına inmekten vazgeçseydin,Sen benim uzak bir düşüm olurdun. Eğer Sözünün tohumunu ekmekten vazgeçseydin, Sözünü işitmeden bile Seni severdim. Eğer duraksayıp çarmıhtan kaçsaydın ve ben kurtarılmamış olsaydım, Seni yine severdim.Ve,eğer Sende günah bulmuş olsaydım; bunu sevgimle örterdim.

Şimdi sevgimin ne denli büyük olduğunu herkesin anlaması için çılgınca şeyler söylemeye cüret edeceğim. Şimdi dokunulmamış tellere dokunacak ve Seni yepyeni bir müzikle yücelteceğim. Eğer peygamberler farklı bir şey söylemiş olsalardı,onları değil, Seni tercih ederdim. Bırak onlar binlerce kanıt göstersinler,ben Sana olan sevgimi koruyacağım. Aldatıcı olduğunu hissetsem, Senin için ağlayarak dua ederdim ve bu aldatmacada Seni izleyemesem bile, Sana olan sevgim azalmazdı. Samuel,Saul için oruç ve gözyaşı dolu bir yaşam sürdürdü.Bu nedenle,yenildiğini bilsem bile Sana olan sevgim sürecektir. Eğer Iblis değil de Sen Göklere karşı isyan etmiş ve kanatlarının güzelliğini kaybederek yükseklerden umutsuzca düşen baş melek gibi olsaydın bile,Baba’nın Seni affedeceği ve bir gün Senin, O’nunla birlikte tekrar Göklerin altın sokaklarında yürüyeceğini umut ederdim.Eğer Sen bir efsaneysen, o zaman ben de gerçeği terk edip Seninle birlikte bir düste yaşardım.Eğer Senin var olmadığını kanıtlasalardı, Sen benim sevgimden yaşam bulurdun.Benim Sana olan sevgim,Senin sevgin gibi delicedir ve herhangi bir nedene bağlı değildir. Rab Isa,bu sözlerde biraz mutluluk bul.Çünkü Sana daha fazlasını veremiyorum.

“Tanrı’nın yeraltı dünyası” adlı kitaptan alıntıdır.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.