Cübbeli’ye göre hristiyanlar ve yahudiler cennete giremezlermiş

 • Bu konu 4 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27190
  Armagan
  Anahtar yönetici
  “Cübbeli’ye göre hristiyanlar ve yahudiler cennete giremezlermiş…”
  Cübbeli: “Bir adam ‘Müslüman olmayan cennete girer’ diyorsa sabaha kadar namaz kılsa da inanmayın”
  28 Aralık 2010 Salı, 00:52:14
  [IMG]http://im.haberturk.com/2010/12/28/585588_detay.jpg?1293492792[/IMG]
  Sansürsüz programında Yiğit Bulut’a konuşan Cübbeli Ahmet Hoca, “Müslüman olmayanların da cennete gidebileceğini” söyleyen hocalara çattı. Cübbeli, bu kişilerin menfaatleri uğruna dinden taviz verdiklerini öne sürdü:
  “20 sene evvel bu memlekette ‘Yahudi, Hıristiyan cennete girebilir’ diyen bir hoca çıkmazdı. Bir Süleyman Ateş çıktı öbürleri ona reddiye yaptı, tek kalmıştı. 20 sene sonra şu anda geldiğimiz noktada ona reddiye yapanların çoğu bu ılımlı projeye inmza atmış durumdalar. 20 sene sonra ne olacağı belli değil. Bu konuştuğum lafın gayrini konuşursam 20 sene sonra bana da inanmasınlar beni de dinlemesinler.

  Bir adam ‘Müslüman olmayan cennete girer’ diyorsa sabaha kadar namaza kılsa da inanmayın. Bütün Ku’ran, Hadis ortadır. ‘Yahudi, Hıristiyanlara Peygamber Müslüman olun demedi’ denir mi yahu! İmanı şart koşuyorlarmış, uymak şart değilmiş… Uymak da şarttır. Müslüman olmak da şarttır. Kimse bunu bu memlekette yutturamayacak. Tutmayacak bu proje. Biz Hak’tan ayrılmayalım. Menfaatlerimeze uymayalım. Taviz vermeyelim bu dinimizden. Doçent olacağım, profesör olacağım diye Hakkı gizlemeyelim. Allah için Hakkı söyleyelim. Olmayalım doçent, profesör atarlarsa da bizi atsınlar yahu. Ne yapalım, kariyermiş mariyermiş her şeyden vazgeçelim. Allah için doğru bildiğimizi söyleyelim. Bu ılımlı projelere imza atmayalım. Dinimize namusumuza sahip çıkarlım. En büyük namus dinimizdir. İstediğin kadar karını kızını kapat Allah’ın dinini sattın.. Bu yapılır mı yahu…”

  #35901
  klaus
  Anahtar yönetici

  Bir adam ‘Müslüman olmayan cennete girer’ diyorsa sabaha kadar namaza kılsa da inanmayın. Bütün Ku’ran, Hadis ortadır. ‘Yahudi, Hıristiyanlara Peygamber Müslüman olun demedi’ denir mi yahu! İmanı şart koşuyorlarmış, uymak şart değilmiş… Uymak da şarttır. Müslüman olmak da şarttır. Kimse bunu bu memlekette yutturamayacak. Tutmayacak bu proje. Biz Hak’tan ayrılmayalım. Menfaatlerimeze uymayalım. Taviz vermeyelim bu dinimizden. Doçent olacağım, profesör olacağım diye Hakkı gizlemeyelim. Allah için Hakkı söyleyelim. Olmayalım doçent, profesör atarlarsa da bizi atsınlar yahu. Ne yapalım, kariyermiş mariyermiş her şeyden vazgeçelim. Allah için doğru bildiğimizi söyleyelim. Bu ılımlı projelere imza atmayalım. Dinimize namusumuza sahip çıkarlım. En büyük namus dinimizdir. İstediğin kadar karını kızını kapat Allah’ın dinini sattın.. Bu yapılır mı yahu[/B
  ]Ben bu adamı oldum olsı ne kendisini nede düşüncelerini sevdim. Bu adamı ciddiye alanlarada şaşıyorum sadece gülüyorum konuşma tarzı bile kendi gibi düşünmeyenleri basite alıp hakaret içeriyor.

  #35903
  Anonim
  Pasif

  Aaaah. Ah.Göz var nizam var. Kiliselerinde Hristiyan olmayanlar için de dua eden,savaştıkları ülkenin askerleri için bile iyi dileklerde bulunan Hristiyanlar mı cennete gider yoksa etrafa lanet yağdıran insanlar mı? göz var nizam var..

  #35913
  Anonim
  Pasif

  Cübbeli hoca biraz Rumca bilse… gitsin İstanbul’daki herhangi bir Ortodoks kiliseye… Pazar sabahının ‘şükran’ ayininde söylenenleri dinlese… yüzyıllardır söylenen sözler bunlar, yeni değil… ‘Düşmanlar’ın da insani iyilikleri ve Rab yoluna gelmeleri için nasıl dua edildiğini görse, Hristiyan olsun olmasın tüm insanların Rab’den varlıksal kurtuluş ve manevi, maddi bereket bulmaları uğruna niyaz edildiğini duysa belki ezberlerinde bir sarsılış olur ama… öyle bir şeyleri araştırması için en önce kendisine vicdan serbestisi tanıması lazım gelir, oysa görünüşe bakılırsa kendi kendinin yolunu kapatmış çoktan… başka inanç geleneklerinin kaynaklarını okumak haramdır takıntısına kapılıp.

  Bu tür dualar Protestant veya Katolik kiliselerde de vardır, bilmiyorum… Ortodoks kilise’den bahsedişimin nedeni iki bin seneye yakın bir geleneğinin olmasından ve bu gelenekteki ayinlerin yine çok eski olmasından. Modern dünyanın hümanizmine dalkavukluk edilsin diye ayinlere dahil edilmiş sözler olmadığının anlaşılmasına imkan verdiğinden.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.