Çocukların Baba’lar Hakkındaki Düşünceleri

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Bu gün okuduğum bu yazıyı sizlerle de paylaşmak istedim.Üzerinde düşünülmeye değer.(Tabik ki dünyasal anlamda kastedilen)

ÇOCUKLARIN BABA’LAR HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİ.

06 Yaşında: Babam Her Şeyi Biliyor.

10 Yaşında: Babam Çok Şeyi Biliyor.

20 Yaşında: Şu Muakkak ki Babam Öyle Pek Fazla şeyi bilmiyor.

30 Yaşında: Bir Kerede,Babam’ın Fikrini Sorsam, Fena Olmayacak.

35 Yaşında: Nede Olsa Babam Bazı Şeyleri Biliyor.

40 Yaşında: Babam Her Şeyi Biliyor.

50 Yaşında: Ahhh Babam Hayatta Olsaydı da Kendisine
    Danışabilseydim.

Esenlikle

Anonim
    Pasif

Kardeşlerim! iblis hepimizin hayatlarını mahvetmek tanrıdan koparmak istiyor-her türlü kötü düşünceyle bizleri kendisine benzetmek , cehennemde kendisiyle birlikte yaşatmak için var gücüyle çabalıyor, planlar yapıyor.İşine, tek ufak günahlarla başlıyor-zamanla da istediğini elde ediyor.Mutsuzluklarımız öfkelerimiz cinnet halimiz hep onun eseri.Bizim için önemsiz olan ufak günahlar, sonuçta bizleri bitiriyor-baş belası mutsuz insan haline getiriyor.Burda önemli olan tanrının bizlere emrettiği gibi o önemsiz gibi görünen tek günahtan da uzak durmak-rabbimiz bunu başardığımızda, iblisin bu ayartmasına galip geldiğimizde, asıl işte o zaman gerçek Hıristiyanlar olacağımızı, oğlu İsa’ya benzeyeceğimizi söylüyor.Kardeşlerim! gerçek Hıristiyan İsa gibi olmalı-babamız tanrının istediği gibi yaşamalı. Hıristiyanlık tarihine bakıyorum-tek bir günahı dahi –düşüncede olsun-davranışta olsun –kabul etmeyen tanrımızın adının kötülenmesine neden olan çok insan görüyorum-bu duruma çok üzülüyorum-rabbin adının daha fazla kötülenmemesi için, iblisin kaybetmesi için tek çaremizin de gerçeği yazarak insanlara ulaşmak ve dua etmek olduğuna inanıyorum.Kutsal rabbimizin kutsalları rabbimizin gerçeğine yeniden dönmeli-bugünden sonra yüreğini sorgulamalı- iblisin tek bir günahına dahi yer vermemeli-bilmeli ki bizler adı sevgi olan- ufakta olsa tek bir günaha dahi bakamayan tertemiz bir tanrıya inanıyoruz.Rabbin bizden istediği-düşlediği yaşamı gözümün önüne getiriyorum-bu durumda inanın kuzuyla kurt dost olur-kurt kuzuya kıymaz-düşmanlıklar biter-bütün uluslar birbirine dost-halkları kardeş olur.Bildiğim kesin bir şey var oda dünyanın bu hali kesin iblisi ve kendisine hizmet eden kötü ruhları çıldırtırdı.Bilmenizi istediğim bir şey yine var o da-gerçek Hıristiyanlığı anladıktan, tanrının düşüncesini öğrendikten sonra, tanrının düşlediği yaşamın dünyada gerçekleşmesinin hiçte zor olmadığını anladım.Şimdi çoğunuz bu güzel yaşam-dünyanın yeni hali-kurtla kuzu nasıl dost olacak diye soruyorsunuzdur.İnsanların binlerce yıldır sağlayamadığını benim nasıl sağlayacağımı düşünüyorsunuzdur.Tek kelimeyle İsa’nın istediği gibi tam severek.Bu kadar basit-emin olun ben yaşamımda uygulamaya başladım-sorun yaşadığım tek bir insan kalmadı.Birde şöyle düşünün-herkesin 24 saat rabbin istediği gibi tam sevmeye başladığını-suç görmeyeceksiniz-huzuru göreceksiniz.Her gün haberleri izliyorum-o kadar ölüm haberi var ki-inanın bunlar kader değil bunlar iblisin insana yüklediği kötü nefret düşüncesinin sonucu.İblis İsa’yı neden sevmezdi biliyormusunuz-yaşam dediği için affettiği için-ölüm deseydi İsa’yı severdi saraylarda oturturdu-sırtındaki tek parçalık kaftanı alır-kürk giydirirdi.Kardeşlerim! bilin ki İsa yaşayan ruhuyla sözleriyle bu dünya için tek umuttur-ona gelen her can değişecek-asıl anlamını bulacak –Tanrı Adem’le Hava’yı yarattığında bu amaçla yaratmıştı-kendisine gerçek dost olmalarını, yalnızlığını paylaşmalarını istemişti. Şeytanın Adem’ le Hava’yı kandırmasıyla kopan bu dostluğu İsa yeniden kurmak istiyor-‘bunu bil ve İsa’ ya gel-sen değil kaybeden iblis olsun’ İnan bu yazdıklarım gerçektir-vicdan azabından kurtulmak için yazıyorum. Şeytan durmadan bana ne dememi istiyor-yazacan da ne olacak diyor-bu sözleriyle kandırmıyor da değil. 20 gündür hiç yazmadım-en sonunda rabbin ruhu galip geldi-yazmaya başladım.İnanın! öyle zamanlarım oluyor ki ‘bu gerçek Hıristiyanlık-tam sevgi dedikten sonra daha çok olmaya başladı’ bedenim cansız bir cesete dönüyor-yediğimden içtiğimden bir tat alamıyorum-sigara içki içmediğim halde çöküyorum.İblisin tuzaklarını bildiğim halde bitiyorum.Şükürler olsun ki rab dualarıma yetişiyor-iblis zarar veremeden, elinden alıp gücüyle dolduruyor.Yeniden hayata dönüyorum.Bu durumda şunu düşünüyorum.Bizler gibi diri bir tanrıya inanmayan insanlar ne yapıyor-iblisin onlara işlettiği günahları görüyorum o kadar çok üzülüyorum ki! yazmamın, uyarmamın bir diğer sebebi de bu -iblisin elinde bitip gidiyorlar.Yaşamları kararıyor.Son sözüm bu satırları okuyan kardeşim kim olursan ol ‘isa bana insanları ayırmamayı öğretti’ iblis gerçeğini henüz vakit varken gör. Ne olur sana anlatıldığı gibi kötü bilme- al bir İncil-İsa’nın sözlerini oku- bu sözlerin inanan herkese yaşam verdiğine-hayatlarını değiştirdiğine sen kendin tanıklık et.

“İnsanoğlu da kendisine hizmet edilsin diye gelmedi. Tam tersine, hizmet etmeye ve canını pek çok kişi yararına kurtarmalık olarak vermeye geldi.” (Matta 20:28)

Kardeşlerim! Sevgi rabbi İsa mesihe inanarak, canlarınızı kurtaracaksınız.Tam sevme gücünü ruhuyla sizlere bağışladığı için ona şükredeceksiniz.İnanın ona inandığınızda yaşamınızda yeni bir milat olacak-önceki haliniz karakteriniz tamamen kaybolacak-yeni haliniz tanrının dünyaya sevgi armağanı olacak.Bu güzel haldeyken, zaman-zaman yarım yamalak sevgiyle geçen geçmişinize üzüleceksiniz.Rabbi keşke daha önce tanısaydım diyeceksiniz.Bilin ki ben bunların hepsini yaşadım.Şu an ışığıyla beni aydınlattığı, ruhuyla değiştirdiği için rabbe övgüler sunuyorum.

“O, günahlarımızın, yalnız bizim değil, tüm dünyanın günahlarının bağışlatılmasını sağlayandır. “ (I.Yuhanna 2:2)

Kardeşim! İsa’nın yaşam yolu sana tüm insanları sevdirecek-senden nefret edenleri affettirecek.Taştan yüreğini, kuş tüyü gibi hafifletecek-iyilik yapmaktan, fedakarlık yapmaktan, tüm insanlar için hizmet etmekten, tam sevmekten usandırmayacak.En sonunda sana- bu yol gerçek tanrının yolu detirtecek.

“ Bu nedenle, iman sonucu doğrulukla donatılmış olarak, Rabbimiz İsa Mesih aracılığıyla Tanrı’yla barışmış oluyoruz. İman ederek içinde bulunduğumuz bu kayraya O’nun aracılığıyla girme hakkına kavuştur. Tanrı’nın yüceliğine erişme umuduyla da övünüyoruz. “ (Romalılar 5:12)

Cenneti-Tanrıyı hep böyle düşünürüm-tam seversek oraya alınacağımıza inanırım.Aksi haldeysek asla oraya alınmayacağımızı biliyorum.Dünyada insanlar hep kendini kandırır-1000 tane iyilik yaparak, 1 tane kötülük yapsam ne olur diyerek yaşar- bu haliyle de cennete gideceğini sanır-oysa tanrının tam kutsal bir tanrı olduğunu bilmez.Gerçek Hıristiyan ın inandığı tanrı tam kutsal kardeşim-o tek bir sevgisizliği dahi kabul etmiyor-kötülük yapmayı, karşılığında sevapları istemiyor-iki şey istiyor-bir İsa’yı hak ettiği için çok sevmemizi, ikincisi de dünyadaki bütün varlığı, bütün canlıları tam sevmemizi istiyor.Bur da önemli olan tam sevgi -ne bir eksik ne bir fazla-bu kadar basit.İşte kardeşim! gerçek Hıristiyan lığı anlamak-anlatmak için ne profesör olmaya gerek var- ne de kütüphane dolusu kitap okumaya-yazmaya.

.” Diriliş ve yaşam Ben’im. Bana iman eden ölmüş olsa da yaşayacaktır. Yaşamakta olan bir kimse bana iman ederse sonsuzluk boyunca hiç ölmeyecektir. Bana iman ediyor musun? (Yuhanna 11: 25-26)

Tüm insanlar İsa’ya benzemeden, onun gibi tam sevmeden mutlu olacaklarını sanıyor-emin olun yanılıyorlar-hiçbir zaman mutlu olamazlar.Düşünsenize tam sevmeyen bir insan-insan kardeşine ne verir-eksik bir sevgi verir değil mi? Dünyada görülen huzursuzluk bu eksik sevgi yüzünden-bir eşi düşünün eşini tam sevmeden affetmeden anlaşabilir mi? Bizim asıl ihtiyacımız olan tam sevgi yüreğidir-bu yüreği de ancak tanrı verir-bunu da tek bir şartla verir-kendisine, İsa’da yaptıklarına inanırsan-Düşünsenize binlerce yıldır dünyada huzur yakalanamıyor-en insancıl fikirler bile çare olamıyor-‘tek çare var o da rabbin düşmanlarınızı sevin onlar için dua edin sözü- denensin ve görülsün’ rabbi hiç tanımayan bir grup insana rab tanıtılsın-onda kalmaları teşvik edilsin-yürekten inanmaları, bağlı kalmaları, dua etmeleri sağlansın-sonuçta ne göreceksiniz biliyormusunuz? İsa gibi tam seven, gururlanmadan uzak, hizmet etmeyi seven, alçakgönüllü, dualarında tüm insanlar için dua eden insanlar göreceksiniz.Sizce de asıl zenginlik bu değil mi? Bilin ki! Kim neye inanırsa ona benzer-İsa ya benzemek- emin olun insanı yaşatır-kavgadan, çekişmeden, hesaplaşmadan uzak tutar.İnsanın rabdeki bu yeni hali-inanın! Dünyanın ölümcül gidişatını da değiştirir-şeytanın istediği kaosu vermez.Bunu görüyorum-bu genç yaşta görmemi sağladığı için de rabbe şükrediyorum.Sözüyle tanışmamı sağlayan yabancı kardeşlere de teşekkür ediyorum.Rabbin sözünü okumasam, İsa gerçeğini hiçbir zaman bilemeyecektim-kim bilir, şimdi nerde-kiminle tartışıp- kime kin biçiyordum.

“ Sizlere esenlik bırakıyorum. Size kendi esenliğimi bırakıyorum. Ben size dünyanın verdiği gibi vermiyorum. (Yuhanna 14:27)

İblis senin istediğin dünya artık kurulmuyor.
    Çocukları tanrıya, gerçek babalarına dönüyor.
    Milyon milyon dönüyor.
    Yaşam şarkıları söyleyerek dönüyor.
    Şarkıları öyle yankılanıyor ki
    Cehennemin kapıları yıkılıyor.

Dönüyor, iblis dönüyor.
    Tanrının çocukları –binlerce yıldır Adem ve Hava’da terk ettiği, babaları tanrının evine dönüyor.
    Tuzakların, nefretin fayda etmiyor.
    İsa’nın sevgi çocukları, düşmanlarını severek dönüyor.
    Hiç ayrılmamacasına dönüyor.

“ Bizlere verilen Kutsal Ruh aracılığıyla Tanrı’nın sevgisi yüreklerimizde dolup taşmaktadır.” (Romalılar 5:5b)

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.