ANASAYFA Forum SEKÜLER KONULAR… Çocuk – Bebek Çocuklar bizlere Tanrı’nın armağanlarıdır

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26423
  Anonim
  Pasif

  Çocuklarımız bizlere Tanrı’dan birer armağandır. Tanrı onları bizlere, onları Tanrı yolunda büyütelim, koruyalım ve insanlığa yararlı bir insan yetiştirelim diye verdi. Tabii ki Tanrı’yı yeterince tanımamış ve Tanrı bilgisiyle yetişmemiş bir anne baba çocuklarını nasıl Tanrı yolunda yetiştirebilir? Tanrı’nın sevgisini tatmamış bir anne babanın ellerinde büyümüş bir çocuk, gelecekte kendi çocuklarına yeterince sevgi verebilir mi? Tabii ki hayır!

  Bir ailenin yapabileceği en kutsal görev, çocuklarına Tanrı’yı sevmeyi ve O’na hizmet etmeyi, Mesih’in kurtarıcılığını, başkalarını bağışlamayı, başkalarına karşı saygılı, sevecen ve tutarlı bir iman yaşamı yaşamasını öğretmektir. Bunları öğretmekle, Tanrı’nın Egemenliği’ne birer mirasçı, başkalarını İsa adıyla sevebilecek ve onları kurtuluşa götürebilecek müjdeciler, bizimle sonsuza dek yaşayabilecek evlatlar yetiştirmiş oluruz.

  Bizler çocuklarımız için birer modeliz. Onlar sürekli olarak bizleri gözlerler, örnek alırlar. Eğer ciddi bir şekilde iman yolunda yürüyorsak, onlar da bizleri izlerler. Bu yüzden sorumluluğumuz çok büyüktür. Onları severek sevmeyi, bağışlayarak bağışlamayı, Tanrı’nın sevgisini ve bizim için düşüncelerini anlatarak, Tanrı’yı sevmelerini ve O’na güvenmelerine yardımcı oluruz. Çocuk yetiştirme konusunda Tanrı’ya güvenmeliyiz. O’nun yollarında yürüyorsak, O bize ihtiyacımız olan bilgeliği ve onların tüm gereksinimlerini karşılayacaktır.

  Hergün çocuklarımız için dua ederek onları Tanrı’nın ellerine teslim etmeliyiz. Günlük yaşamlarında Tanrı’nın karşılarına kendi seçtiği kişileri çıkarmasını, kötü arkadaşlıklardan, Şeytan’ın tuzaklarından,onun gönderdiği kötü kişilerden koruması için İsa Mesih’in kanı altına getirmeliyiz. Bunları yaparsak, Tanrı onları bereketleyecek, koruyacak ve kötü Olan’dan saklayacaktır.

  Sevgilerimle
  .

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.